Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Zümre tutanaklarında ölçme değerlendirme  (Okunma Sayısı 2225 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
erten
VIP Üye

Performans: 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 25 Şubat 2008, 21:13:13 »

Millî Eğitim Bakanlığı Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği (Son Değişiklik Dahil 01.02.2007, RG:26421 )’nin bazı maddelerinin değiştiği; yönetmelik incelendiğinde Not sisteminin yanında puan sistemi getirildiği, özellikle puan sisteminin ders geçmede öne çıktığı ............tarafından belirtildi.’’Örneğin daha önce birinci dönem notu 25 puan karşılığı 1 olan öğrenci, ikinci dönem 45 puan karşılığı 2 olan notu aldığında o dersten geçerken, şimdi ise öğrencinin o dersten geçebilmesi için en az 65 puan almasının gerekeceği, bu konuda örneklerin çoğaltılabileceği’’ yine ................ tarafından belirtildi.’’Bu uygulamaların bazı öğrenciler için aleyhte bir durum yaratsa da, ÖSS’de çalışan öğrencinin lehine olduğu, bundan sonra puanı düşük ve yüksek olan öğrencilerin daha fazla çalışacağı’’ ................. tarafından belirtildi.
Yukarıdaki örneklemenin aksine 25=1 ve45=2 bu öğrencinin  dersi ortalama 2 olur,Geçer.Okul iderside böyle dedi.Biz mi Yanlış
uyguluyoruz.Cevaplarınızı bekliyorum. Saygılarımla.
zozcan
VIP Üye

Performans: 266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 25 Şubat 2008, 21:35:00 »

Sayın erten öğretmenim, yıl sonu başarı puanı hesaplanırken nota göre değil, puana göre işlem yapılması esastır. Sınıf geçme konusunda ise idarenizin de belirttiği gibi not sitemine göre ikinci dönem zayıf olmamakla birlikte her iki dönem notu ortalaması 2 olan öğrenci sınıfını geçiyor. Bilginize...

Coğrafya, bütün bilimlerin bileşkesidir.
erten
VIP Üye

Performans: 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 25 Şubat 2008, 21:54:38 »

sayın zozcan öğretmenim;o halde zümre tutanağında yazılanlar yanlış oluyor.
Zümre en en önemli karar mekanizmalarındandır.Böyle örneklemeli çok büyük hata,gözden kaçmış.
Arkadaşları uyarmak ve yardımcı olmak için konuyu açtım.İlginize teşekkürler.başarılar dilerim.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic