Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 2013-14 senebaşı ilçe(bölge) zümresi (yeni yön.göre)  (Okunma Sayısı 10410 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
metafora
VIP Üye

Performans: 53
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 11 Eylül 2013, 18:44:15 »

selamlar arkadaşlar. eski zümrelerden alıntılar olsa da yeni yönetmeliğe uygun olacak şekilde değerlendirme ağırlıklı olarak hazırladığım ve yarın yapacağımız bölge zümrede kullanacağımız, zümre taslağımızı paylaşıyorum. faydası olması dileklerimle...

arkadaşların uyarıları doğrultusunda ufak düzeltmeler yapılmıştır. hatamız olabilir. ekonomistlerin söylediği bir söz var. "yatırım tavsiyesi değildir" diye. bizimkide bunun gibi. "taslak amaçlıdır, zümre tavsiyesi değildir"  Cheesy
 düzeltmeleri arkadaşlar en güzel şekilde yapacaklardır. uyarılar için ayrıca tekrar teşekkür ederim. böylece gerçekten ülke zümreside yapmış gibi olduk sanırım.  Wink

Cümleniz hakkınızı helâl ediniz. Benim tarafımdan cümlenize hakkım
helâl olsun, elveda.
Cümlenizi Cenâb-ı Hakk'a tevdî ve emanet ediyorum.
(Yüzbaşı Mehmet Tevfik'in mektubunun son satırları(Çanakkale savaşı Mayıs-1915))
ZENEG
Sürekli Üye

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 11 Eylül 2013, 21:43:20 »

Sayın hocam; böyle birşey yoktur. ya da tarihe karışmıştır.Coğrafya sadece 9 ve 10 sınıfta ortaktır.Coğrafya 12 dersi Türkçe-Matematik ve sosyal bölümlerinde zorunlu ders iken diğer bölümlerde ise seçmeli ders olarak okutulabilmektedir. Örneğin fen bilimleri bölümlerinde okuyan öğrenciler 12. Sınıfta seçmeli olarak coğrafya derslerini görebilmektedirler. . Örneğin Coğrafya 10 dersi Türkçe-matematik ve sözel bölümlerde haftada 4 saat iken aynı ders diğer bölümlerde haftada 2 saat olarak işlenmekte fakat kullanılan ders kitabı ise aynıdır. Bu nedenle Türkçe-matematik ve sözel bölümleri haricindeki bölümler için kitabın ilgili bölümleri kazanımlara göre renklendirilebileceği gibi yazılı olarak da ifade edilebilir.
2- Coğrafya dersinin amaçları ve müfredat programının yer aldığı 2195, 2366, 2381 sayılı tebliğler dergilerinden yararlanılarak okundu ve hatırlatmalar yapıldı..
yumut81
Sürekli Üye

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2013, 17:39:04 »

tamam sayın hocam. sizin yazdıklarınız zümre içinde de var zaten. ne demek istediğinizi çokta anlayamadım açıkcası. arıca bu bir taslak. bizler arkadaşların paylaştıklarından faydalanıyoruz onlara da bizim katkımız olsun diye düşünmüştüm. yanlışlıklar çoksa buradan kaldırırız olur biter...

Hocamın demek istediği şu haftalık ders çizelgesine göre coğrafya sadece 9 ve 10. sınıflarda ortak 11 ve 12. sınıflarda ise seçmeli dersler arasında gösterilmektedir. Kızıp alınmayın paylaşımlara devam edelim.
Aytekin
Uzman Üye

Performans: 16
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 12 Eylül 2013, 20:38:28 »

Emekleriniz için teşekkürler sayın hocam fikir edinme açısından yardımcı olacaktır elbet ... Saygılar
Eleştiriler bizi daha iyiye sevk eder ne kadar sert olursa olsun yanlışlarımızı bulmada destek olarak değerlendirmek lazım hepimiz bazen eleştirirken kendimizi karşımızdakinin yerine koyarak düşünürsek açıklamalarımızı daha ılımlı yaparsak ya da en azından net bir şekilde açıklarsak sıkıntı olmaz herkese tekrar saygılar kendinize iyi davranın lütfen ... Cheesy

Aytekin

Yaşadığı Coğrafyayı Tanıyamayanlar
Başka Coğrafyaların Tutsağı Olmaktan Kurtulamazlar..
ZENEG
Sürekli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 12 Eylül 2013, 22:21:35 »

tamam sayın hocam. sizin yazdıklarınız zümre içinde de var zaten. ne demek istediğinizi çokta anlayamadım açıkcası. arıca bu bir taslak. bizler arkadaşların paylaştıklarından faydalanıyoruz onlara da bizim katkımız olsun diye düşünmüştüm. yanlışlıklar çoksa buradan kaldırırız olur biter...
Sayın hocam kızmayınız.Anlaşılmayacak bir şey yok. Yazdıklarımı zümrenizde belirtirseniz başınız ağrır.Çünkü; 1-ikinci gündem maddelerinde belirtiğiniz sayılı dergilerin yeni Coğrafya programı ile alakası yokturDoğrusu ikinci maddenin sonunda belirttiğinizdir.2-Okullarda alanlar kalkmıştır.11 ve 12 sunuflarda ortak değil seçmelidir.HİÇ SEÇİLMEYEBİLİR DE.oYSA 4. GÜNDEM MADDENİZ ESKİ HÜKÜMLER İÇERMEKTEDİR.Aynı hata 6.ncı gündem maddesinde de yapılmıştır.3- 5.MADDE'DE BELİRTİLEN YILLIK VE günlük ders planları kavramları yanlıştır.(ünitelendirilmiş yıllık plan ve ders planı diye ifade edilmelidir.) yine aynı maddede belirtilen 2104, 2488 çıktıktan sonra hükmünü yitirmiştir.
mert volkan
VIP Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 12 Eylül 2013, 22:24:23 »

Emekleriniz için teşekkürler sayın hocam
metafora
VIP Üye

Performans: 53
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 13 Eylül 2013, 06:54:19 »

Kızma yok arkadaşlar. yanlışlık varsa düzeltelim. o yüzden kaldırayım yayından demiştim. arkadaşların uyarıları doğrudur. kullanacak arkadaşlar bunlara dikkat ederse sevinirim. bu zümrede kullandığım metinler son birkaç yıldır yayınlanmış il ve ilçe zümre raporlarından alıntılar içermekte. taslak olduğu için birazda aceleye geldi. ayrıntıları atlamışız. uyarılar için teşekkürler, uyarılar doğrultusunda değişikleri yapıp yenileyeceğim. herkese kolay gelsin...

Cümleniz hakkınızı helâl ediniz. Benim tarafımdan cümlenize hakkım
helâl olsun, elveda.
Cümlenizi Cenâb-ı Hakk'a tevdî ve emanet ediyorum.
(Yüzbaşı Mehmet Tevfik'in mektubunun son satırları(Çanakkale savaşı Mayıs-1915))
tanzer46
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 14 Eylül 2013, 06:48:58 »

Şu hususunda Yazılı tarihleri başlığıyla ele alınması gerekiyor.
Yazılı Sınav tarihleri her dönem başında zümre başkanları kurulunca belirlenir ve okul müdürünün onayından sonra e-Okul sistemi üzerinden ilan edilir.
İstanbullu
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 20 Şubat 2014, 18:37:22 »

teşekkürler
otelcilik14
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı