Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: yazılı sınavlada aldığınız önlemler.  (Okunma Sayısı 14734 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
humus
VIP Üye

Performans: 63
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 07 Ocak 2008, 18:03:26 »

değerli arkadaşlar,sınavlada öğrencilerin kopya çekmesini-yardımlaşmalarını hangi önlemlerle engelliyorsunuz.
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 07 Ocak 2008, 18:09:00 »

Hocam duruş çok önemli. Ben çok hoşgörülü bir öğretmenim ama öğrencilerim sınavlarda benim nekadar katı olduğumu bilirler ve kopyeyi aklından bile geçirmezler. Ben en ufak bir şüphede anında kağıdı alır ve öğrenciyi dışarı davet ederim. Bunu yapacağımı bildikleri için çekemiyorlar, çekemezler..
system
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

ankara

« Yanıtla #2 : 07 Ocak 2008, 18:13:16 »

teknik çok güzel  bende kullanıcam
türkay_turan
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 07 Ocak 2008, 18:17:20 »

öğrenciler ençok öğretmenlerin sıra arasında dolaşırken kopye çektiklerini söylüyorlar bu yüzden hep karşıdan bakarım kağıtları tek tek getirmeleri yerine ilk kağıt veren öğrenciye toplattırırım
zozcan
VIP Üye

Performans: 266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 07 Ocak 2008, 18:17:40 »

Öncelikle öğretmenin sınıf içi otoritesi çok önemli. Duruş, sınıfa hakim olmak adına bakış açısı, ciddiyet... Ayrıca çok samimi öğrencileri yazılıdan önce yer değiştirmek, dersle ilgili notları (defter, kitap vs.) öğrencinin uzamanayacağı bir alanda toplamak, çok gruplu soru hazırlamak... alınacak tedbirlerden bazıları.
Ama siz ne kadar bu dediklerimi yapsanız da bazı öğrencilerin ruhunda var kopya çekme dürtüsü. Onlar da zaten az-çok bilinen şahıslardır ve onlara daha bir hassas yaklaşılırsa sorun olmaz.

Coğrafya, bütün bilimlerin bileşkesidir.
gunban
VIP Üye

Performans: 1535
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel günler göreceğiz; güneşli günler, .....

« Yanıtla #5 : 07 Ocak 2008, 18:22:22 »

1-Öğrencilerin oturma planına göre oturmaları sağlanabilir.
2-Öğrenciler çaprazlama yer değiştirilir.
3-Dersle ilgili öğrenciler belirli bölgelerde toplanabilir.
4-Sınav kağıtları numaralandırılarak, niçin bunun yapıldığı açıklanır.
5- Arada bir kıpırdayan, niyeti bozan öğrencinin kağıdı alınıp, bu konuda taviz vermeyeceğiniz hatırlatılır.5-10 dakika sonra alınan kağıt öğrenciye verilir.
6-Sakın öğretmenlerim; öğrenciyi dışarıya davet etmeyin.Başınıza iş açabilirsiniz.
NOT:Koşullara göre yeni Yöntemler geliştirilebilir. Wink Wink Wink Cheesy Cheesy Cheesy

Dört nala gelip uzak Asya\'dan
Akdeniz\'e bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket bizim........
humus
VIP Üye

Performans: 63
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 07 Ocak 2008, 18:29:20 »

aldığımız tedbirleri burada paylaşırsak daha verimli sınavlar yapabiliriz düşüncesindeyim.
zozcan
VIP Üye

Performans: 266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 07 Ocak 2008, 18:32:03 »

Bu arada sitemizde öğrencilerimiz de mevcut, bizler tez hazırlarken onlar da sanırım aralarında antitezlerini düşünüyorlardır Wink

Coğrafya, bütün bilimlerin bileşkesidir.
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #8 : 07 Ocak 2008, 19:07:47 »

Sevgili arkadaşlar bu konuda  bir tek şunu söylemek istiyorum " At sahibine göre kişner " ..
Anlatabildimmi acaba :Smiley)

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
emanet1
Sürekli Üye

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 07 Ocak 2008, 19:20:40 »

Ara sıra öğrencileri tahtaya kaldırarak,öğretmenin nasıl bütün sınıfı görebildiğini,öğretmek gerek.
Ama kopya çekmekte ayrı bir zevk Smiley
Serkan ALTUNER
VIP Üye

Performans: 141
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 07 Ocak 2008, 19:25:20 »

Kendi öğrenciliğimden hatırlıyorum sürekli dolaşan öğretmenlerimizin dersinde daha rahat kopya çekerdik Smiley  O yüzden ber sürekli dolaşmak yerine sınıfa hakim bir noktadan sınıfı kontrol etmeyi tercih ediyorum. Bazen önde duruyorum bazen de arkada. Fakat arkada durmak biraz daha etkili olabiliyor. Çünkü öğrenci nerede olduğumu göremediği için kopya hamlesinde DOĞRU ZAMANLAMA kısmını pek gerçekleştiremiyor. Kopya çekmeye yeltenenlerde ara ara arkaya dönmek suretiyle kendini belli ediyor.
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #11 : 07 Ocak 2008, 19:30:48 »

Klasik yazılılarda  cevap kağıtları düzenli topladıktan sonra sınav sonuçları  soru soru okunduğunda aynı yanlış ifadeleri kullanan öğrencileri not alarak uygun zamanda isim vermeden sınıftada olablir yda bireysel de olabilir uyarmak.
 _Testlerde ise cevap anahtarı dışında soruların üzerine belirgin işaret koymamalarını istemeleri.
 _ test sorularında özellikle şekilli sorularda soruyu ters olarak diğer guruba sormak.
 _ Sıraların aralarını açmak.
 _ Sıra arasında dolaşmamaya çalışmamak.Dolaşıldığında da ne zman döenceğinizi farketirmemek
  _Öğrencielrin bu soruyu anlayammadım okuyamadım şunu açıklarmısınız ifadelerine imkan vermemek.
- Zil çaldıktan sonra herkesin aynı anda kalemini bırktırmaya çalışmak.
  _sınavdan önce sıraların üzerine kalem kutularına kendilerine ait cevap kağıtların arkasına örnekleme yolu ile kontrol etmek. ........

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
acar54
VIP Üye

Performans: 47
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 07 Ocak 2008, 19:58:33 »

Hocam duruş çok önemli. Ben çok hoşgörülü bir öğretmenim ama öğrencilerim sınavlarda benim nekadar katı olduğumu bilirler ve kopyeyi aklından bile geçirmezler. Ben en ufak bir şüphede anında kağıdı alır ve öğrenciyi dışarı davet ederim. Bunu yapacağımı bildikleri için çekemiyorlar, çekemezler..
ÇEKEMEZLER: hocam büyük konuşmuşsunuz, öğrenciler duymasın, inadına çekerler, mezun olduktan sonra duyarsınız, varsa eski öğrencilerinize sorun onlar daha rahat anlatırlar....

foz19788791
Deneyimli Üye

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

YAPTIĞIN İYİLİKLER ÖLÇÜSÜNDE HAYATINIZ GÜZELLEŞİR.

« Yanıtla #13 : 07 Ocak 2008, 20:49:07 »

sıra ile numara vermek
nedenini açıklamak
ve gurup yapılsada kağıt üzerine yazmamak kagıdı önceden harmanlayıp tek soruymuş gibi dağıtmak
oturulan yerden kişileri izlemek
ve sınavın ciddiyetine göre davranmak
derste nasıl durdugun yanında sınıv için tavrında önemli

YAPTIĞIN İYİLİKLER ÖLÇÜSÜNDE HAYATIN GÜZELLEŞİR.
fuzuli
Genel Moderator

Performans: 1266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 07 Ocak 2008, 22:17:22 »

Bu kopya konusu ne zaman gündeme gelse aşağıdaki hababam sınıfı sahnelerini hatırlar ve acaba külyutmaz gibi mi görünüyoruz diye düşünürüm İnşallah öylr değildirimdir
Benim adım külyutmaz Benim dersimde kimse kopya çekemez.Çektirtmem Otuz yıllık öğretmenlik hayatımda kimse kopya çekememiştir  Grin Grin Grin Grin (Gülüşmeler)

Bazıları dünya sadece kendi etrafında dönüyor zanneder...
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic