Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: ortak sınavlar yardım  (Okunma Sayısı 4019 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
gürbüz
Genel Moderator

Performans: 49
Çevrimdışı Çevrimdışı

Türkiye sevdalısı

« : 26 Ağustos 2010, 19:57:40 »

arkadaşlar bu gün sene başı kurul toplantısını yaptık

müdür bey bütün dersler ve bütün sınavlar ortak yapılacak diye bir uygulama başlattı ve bir zorunluluk dedi

bu konuda bilgisi olan varsa bilgilendirirse seviniriz

bildiğim kadarıyla her dönem bir sınav otak olmak zorunda değilmi bu şekilde yapması yasal bir davranış mı

Bilgi Paylaşıldıkça Güzeldir
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #1 : 26 Ağustos 2010, 20:07:57 »

hocam yönetmelikte yok sanırım ama bizde de ortak yapılıyor sınavlar.. kurul kararıyla..

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
bakı1453
VIP Üye

Performans: 62
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 26 Ağustos 2010, 20:15:50 »

Biz de her dönemde bir sınavı ortak yapıyoruz.

Medeniyet söküp atmaksa baştaki bağı,
Sizden daha medeni Afrika yamyamları.
Eğer medeniyet açmaksa bedeni,
Desenize hayvanlar sizden daha medeni. M.AKİF ERSOY
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #3 : 26 Ağustos 2010, 20:20:54 »

Ortak Sınavlar
Madde 20 — Bir okulda aynı programı uygulayan öğretmenlerin ortak değerlendirme yapabilmelerine imkân vermek üzere her dönemde yazılı sınavların en az biri birlikte düzenlenir. Ortak sınavlar, zümre öğretmenler kurulunca belirlenecek tarihlerde o dersi okutan zümre öğretmenlerince ortak sorular ve cevap anahtarları hazırlanarak yapılır.

Tüm sınavların ortak olması yönünde okul müdürü tarafından yapılacak zorunlu bir uygulamayı doğru bulmuyorum,yönetmelik gereği her dönem en az bir sınav ortak yapılır,daha fazla yapılmak isteniyorsa buna zümre öğretmenleri karar verir ve yapılan zümre toplantısında karar altına alınır..

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 26 Ağustos 2010, 20:30:55 »

Cahit hocama katılıyorum.

Biz daha 2009-2010 öğretim yılını bitirmeden, 2010-2011 'e başlamışsınız. Bu ne hız !

Dünyayı güzellik kurtaracak...
cpl
VIP Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 28 Ağustos 2010, 01:49:34 »

her dönem son sınavları ortak yapıyoruz ama benim hoşuma gitmiyor. Cünkü her sınıfta tam olarak aynı yüzdeliğe ulaşamıyorum aynı zamanda her öğretmen arkadaş sınıfta gerektiği gibi ilgi göstermediği için kopya sorunları bazen üst seviyeye çıkıyor.
MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Site Yöneticisi

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« Yanıtla #6 : 01 Eylül 2010, 17:46:23 »

arkadaşlar bu gün sene başı kurul toplantısını yaptık

müdür bey bütün dersler ve bütün sınavlar ortak yapılacak diye bir uygulama başlattı ve bir zorunluluk dedi

bu konuda bilgisi olan varsa bilgilendirirse seviniriz

bildiğim kadarıyla her dönem bir sınav otak olmak zorunda değilmi bu şekilde yapması yasal bir davranış mı

bu konuda belkide en tecrubeli öğretmen benim bizde yaklaşık 5 senedir tüm derslerin sınavları ortak yapılıyor. sınav programı idare tarafından belirleniyor öğrencilerimizin 2  ya da 3 haftalık sınav haftaları var. kendi zümrem için söyleyeyim. yararlı oldugunu düşünüyorum.

Yaş kırk dört yolun yarısı +9
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
özlem1
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 03 Eylül 2010, 09:19:55 »

SAYIN HOCAM;Bizim okulda da öğretmenler kurul kararıyla tüm sınavlar ortak yapılıyor,hatta sınav haftamız ve sınav günlerini düzenleyen bir arkadaşımız var.Fakat bana bu olay saçma geldi biz coğrafyacılar kendi yaptığımız zümrede karar aldık (herhangi bir olaya sebebiyet olmaması için) konuların yetişmemesi durumunda dönemde en az bir sınav ortak diğerlerini kendimiz işlediğimiz yere kadar,ya da sorularımız ortak herkes nereye kadar işlediyse ilave sorular vb.Ayarlıyabiliyoruz.Önemli olan branş zümresinin kararıdır.Kanımca.SAYGIYLA İYİ ÇALIŞMALAR....
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic