Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Etkileşimli Tahta Uygulamaları  (Okunma Sayısı 10090 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
serenato
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 28 Eylül 2012, 20:41:07 »

Arkadaşlar , okulumuzda Etkileşimli tahtalar kuruldu ve kullanmaya başladık. Öncelikli olarak branşımız için son derece isabetli olmuş diye düşünüyorum. Geçtiğimiz hafta daha çok animasyonlar ve sunularla tahtayı kullandım.Ancak aldığımız kursta bu tahtaları star board programı üzerinden kullanmamız gerektiğini anladık. Ancak daha özgün ve yaratıcı dosyalarımızı oluşturmamız gerekecek.Örnek olarak bize gösterilen dosyalar, öğretmenin ve öğrencinin aktif kullanımına açık. Şimdi bu program ve geçmiş dosyalarımızla etkinlikler yapmamız gerekecek.Bizlerin her konu için bunları hazırlaması çok zahmetli şimdi bizlere tekrar görev düşüyor .Yeni güncel paylaşımlar işimizi kolaylaştıracak en azından fikir paylaşımları yapmalıyız diye düşünüyorum.

"Herkes düşlerinin büyüklüğü kadar özgürdür"
melih_34
Uzman Üye

Performans: 79
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 10 Ekim 2012, 19:46:15 »

bize verlen kurslarda sunu kullanmayın diyorlar.ben şiddetle itiraz ettim.onlar ise yok sunuda sadece öğretmen aktif öğrenci pasif kalıyor dedidler.fikirleri olan hocalarım sizlerde görüşlerinizi bildirirmisiniz.

oku,ilme etme şek kırk cahilden iyidir bir eşek
japon balıkçısı
Üye
**

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 10 Ekim 2012, 20:05:40 »

sunuların görselliği arttırıcı birer unsur olduğunu düşünüyorum...her dersimde kullanırım...kesinlikle faydalı...bu demek değildir ki dersi sadece sunulardan işliyoruz....elbette etkinlikler yapılıyor...dersi iyi bir şekilde planladıktan sonra ve iyi hazırlandıktan sonra öğrenciyi de aktif bir şekilde derse dahil edebiliriz zaten....
geo_mezopotamya
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 10 Ekim 2012, 21:09:29 »

sunuları bilgi yığınağı olarak kullanırsak tabiki hatalı , sunular yardımcı kaynak amacıyla kullanılmalı...
tor
Uzman Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 20 Ekim 2012, 13:27:46 »

bende akıllı tahta kullanıyorum ve akıllı tahta için animasyon ve sunumlara ihityacım var elinde metaryali bulunan arkadaşlar paylaşım yapabilirlerse çok sevinirim teşekkür ederim
nisyan
Sürekli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 21 Ekim 2012, 10:45:30 »

arkadaşlar sunumları starboard'a atıp animasyon ve konu sonuna etkinlik eklediğimizde daha etkili olur diye düşünüyorum. Sunularda sayfaya fazla müdahale edemiyorsun ancak starboard programında anlattılan konuya istediğin şekilde müdahele edebilirsin diye düşünüyorum. Bu arada hazırladığımız dersleri nasıl yükleyeceğiz siteye elimde var ama boyutu büyük oluyor. Site sadece 10 kb ye kadar izin veriyor.
Fatih Oğuz
VIP Üye

Performans: 45
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 21 Ekim 2012, 10:54:19 »

Ben akıllı tahtada kendi kesdiğim video görüntüleri kullanıyorum çok da işe yarıyor. Bu görüntülerin örneklerini http://www.izlesene.com/kanal/oguzcogo
buradan görebilirsiniz.
nisyan
Sürekli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 21 Ekim 2012, 11:00:48 »

arkadaşlar yabdex disk nasıl zararı varmıdır ya kaydolup dosya yükleyip ordan paylaşsak malum paylaşım siteleri sorun veriyor ikide bir.
bedirge
Moderator

Performans: 56
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #8 : 21 Ekim 2012, 11:05:18 »

Hocam ben yaklaşık 1 aydır kullanıyorum, Bana göre diğer tüm upload sitelerinden daha güvenli. Mailini bile kullandığımız bir depolama alanı, zaten ücretsiz ve yönlendirme bekleme yapmıyor...

http://yenicografyam.tr.gg/ Hasankeyf'e Sadakat...
serenato
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 21 Ekim 2012, 16:14:39 »

Sayın ''coco '' hocam videoları izledim çok kaliteli videolar ama bunlar nasıl indiriliyor bilmiyorum. Varsa link verebilirmisiniz ?

"Herkes düşlerinin büyüklüğü kadar özgürdür"
Fatih Oğuz
VIP Üye

Performans: 45
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 21 Ekim 2012, 17:23:53 »

Hocam internet dowload maneger yükleyin o zaman indirebilirsiniz.
fanaa
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 03 Ekim 2013, 18:53:06 »

teşekürler sayın hocam allah razı olsun emeği gecenlerden.
sasonlu
Sürekli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 03 Ekim 2013, 19:07:49 »

bende videolar açılmıyor neden acaba
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic