Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yönetici ataması-SORU  (Okunma Sayısı 5266 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
rhturk
VIP Üye

Performans: 627
Çevrimdışı Çevrimdışı

...zamana bıraktım...

« : 07 Mayıs 2009, 15:05:05 »

Kadrosu Anadolu lisesinde olmayan bir kişi Anadolu lisesine müdür olarak atanabilir mi?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim..

C o ğ r a f y a     a y a k l a     y a z ı l ı r ..
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #1 : 07 Mayıs 2009, 15:08:51 »

Türkiye'de atanabilir hocam mümkündür.Güncel konu 76.madde!!!

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
western22
VIP Üye

Performans: 151
Çevrimdışı Çevrimdışı

S.TELLİOĞLU Mersin Akdeniz Anadolu İmam Hatip L.

« Yanıtla #2 : 07 Mayıs 2009, 15:12:40 »

Hocam atanabilir.Niye atanmasın?hergün yönetmelik değişiyo.takip edemiyorum artık.her sabah ilk işim,nete girip,yeni yönetmeliği okumak.sonra okula gidiyorum.bugün bakamadım nete ama mutlaka yenilik vadır Grin.Wink

Yalanlamak ve reddetmek için okuma! İnanmak ve her şeyi kabullenmek için de okuma! Konuşmak ve nutuk çekmek için de okuma! Tartmak, kıyaslamak ve düşünmek için oku.
iremkız
Uzman Üye

Performans: 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 07 Mayıs 2009, 16:52:13 »

sanırım sınavlar farklı,müdürlük sınavlarını anadolu ve diğer diye ayrılmıyor heralde???ama hocam söylemiş sabah ilk işimiz yönetmelik olacak...
rhturk
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

...zamana bıraktım...

« Yanıtla #4 : 07 Mayıs 2009, 18:02:37 »

Zeki Hocam bahsettiğiniz 76. maddenin hikmeti nedir açıklayabilir misiniz?
Teşekkürler..

Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #5 : 07 Mayıs 2009, 18:23:58 »

Sayın Hocam 76.madde bakana uygun gördüğü takdirde boş bulunan kadrolara ( yönetici de dahil) atama yapma yetkisi veren bir maddedir.Bu aralar Türkiye'de bir çok okula bu şekilde yönetici ataması yapılmıştır.İlgili konudaki listeler sendikaların sitelerinde mevcut.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #6 : 07 Mayıs 2009, 18:40:42 »

Eski M.E.Bakanımız  sevgili Hüseyin Çelik  bey gider ayak bir sürü atama yaptı ( Tartışmalı atamalar),bu haksızlıkları kitabın neresine sığdıracaklar bakalım.........

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
dondurmacı
VIP Üye

Performans: 396
Çevrimdışı Çevrimdışı

.~.Murat BAKIT.~.

« Yanıtla #7 : 07 Mayıs 2009, 18:48:55 »

Atanabilir, çünkü yönetici atama ek-2 de, genel şartlara uygun olanlara 5 puan veriliyor. uygun değilse o 5 puanı alamaz.

yani bir tesviye öğretmeni, genel lisenin yöneticiliğini isteyebilir. Maaş karşılığı okutacağı ders olmadığından, atanırken alınacak 5 puanı alamayacaktır.

C O Ğ R A F Y A    V A T A N    S E V G İ S İ D İ R ...

ahmet_korkmaz52
Sürekli Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 08 Mayıs 2009, 07:01:37 »

Son 15 gün içinde yeni açılan okullara ve müdürlük kadrosu boş olan okullara 1000 "ne yakın bakan oluru ile asil müdür ataması yapılmıştır.76 madde gereğince atamalarda müdür olabilmek için tek şart stajyerliğinin kalkmış olması yeterlidir.HAK VE ADALETİ SAVUNAN SİYASİLERİMİZDEN VE HAKKIN YANINDA OLDUKLARINI SÖLEYEN EĞİTİM BİRSEN DEN ALLAH RAZI OLSUN ( Not: BU ATAMALAR GİZLİCE GEÇTİĞİMİZ HAFTA YAPILMIŞ OLUP KARARNAMELER HÜSEYİN ÇELİK İMZALIDIR. )
foz19788791
Deneyimli Üye

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

YAPTIĞIN İYİLİKLER ÖLÇÜSÜNDE HAYATINIZ GÜZELLEŞİR.

« Yanıtla #9 : 08 Mayıs 2009, 11:06:18 »

gizli ise nasıl öğrendiniz? gider ayak atama yapılması doğru bulmuyorum belirteyim

YAPTIĞIN İYİLİKLER ÖLÇÜSÜNDE HAYATIN GÜZELLEŞİR.
Benan
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 08 Mayıs 2009, 13:29:31 »

Yönetici olarak atanacaklarda aranacak genel şartlar

MADDE 11 – (1) Yöneticilik görevlerine atanacaklarda aranılan genel şartlar şunlardır:

a) Yükseköğrenim görmüş olmak,

b) Öğretmenlikte adaylığı kaldırılmış olmak,

c) Son yıla ait sicil notu iyi olmak kaydıyla son üç yıllık sicil notu ortalaması 76 puandan aşağı olmamak,

ç) Son üç yıllık hizmet süresi içinde, yöneticilik görevi olanların yöneticilik görevi adli veya idari soruşturma sonucu üzerinden alınmamış olmak,

d) Zorunlu çalışma yükümlülüğü gerektiren yerler dışındaki eğitim kurumu yöneticiliklerine atanacaklar için ilgili mevzuatına göre zorunlu çalışma yükümlülüğünü sağlık veya eş durumu özrüne dayalı olarak erteletmiş, tamamlamış ya da bu yükümlülükten muaf tutulmuş olmak.

e) Halk eğitimi merkezi ile öğretmenevi ve akşam sanat okulu yöneticiliklerine atanacaklarda herhangi bir alan öğretmeni olmak; rehberlik ve araştırma merkezi yöneticiliklerine atanacaklarda rehber öğretmen veya özel eğitim öğretmeni olmak; turizm eğitim merkezlerine atanacaklarda otelcilik ve turizm meslek liselerine atölye laboratuar veya meslek dersleri öğretmeni olarak atanabilecek nitelikte olmak; diğer eğitim kurumlarına atanacaklarda ise atanacağı eğitim kurumunda Talim ve Terbiye Kurulu kararlarına göre aylık karşılığı okutabileceği ders bulunmak,

(2) Anadolu statülü eğitim kurumları, fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, spor liseleri ve bilim sanat merkezleri yöneticiliklerine öncelikle bu eğitim kurumlarında görev yapan ya da yapmış olanlar arasından atama yapılır.

(3) İkinci fıkrada belirtilen eğitim kurumu yöneticiliklerine atanma şartlarını taşıyan aday bulunamaması durumunda diğer eğitim kurumlarında görev yapan adaylar arasından da atama yapılabilir. Bu şekilde ataması yapılanlar bu kurumların yöneticiliklerinden ayrılmaları halinde durumlarına uygun eğitim kurumlarına atanırlar.

Çıkarıp Başımı Yeryüzünden Yıldızlara Yürüdüm Bugün. Güneş, Ay, Yıldızlardan Oluşan Bir İnsan Gördüm Bugün.
rhturk
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

...zamana bıraktım...

« Yanıtla #11 : 20 Mayıs 2009, 12:59:04 »

Atamaları yargıdan dönüyor.
Eski Milli Eğitim Bakanı Çelik'in giderayak imzaladığı 700'ü aşkın atama yargıdan dönmeye başladı...
Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik"in takdirine dayalı olarak yaptığı atamalardan biri, Mersin 2"nci İdare Mahkemesi tarafından bozuldu.
Mahkeme, Atama ve Yükselmelerin Devlet Memurları Kanunu gereği liyakate dayalı olması gerektiğini, takdir yetkisinin de kamu yararı ve hizmet gerekleri sözkonusu olduğunda kullanılabileceğini vurguladı.

Mahkeme, sözkonusu atamada bu kriterlerin gözetilmediğine karar verdi.

Mahkeme, açık kadro için ilanen başvuru alınmadığı ve puan esası gözetilmediği için hukuka aykırılık oluştuğunu da belirterek sözkonusu atamayı oybirliğiyle iptal etti.

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic