Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yıllık planlarda değerlendirme bölümü ile ilgili görüşler  (Okunma Sayısı 4011 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 27 Eylül 2010, 21:49:28 »

Arkadaşlar yıllık planlarda değerlendirme bölümü için TTK sayfasında lise ve dengi okullarda denetim rehberinin ilgili bölümünde "Bir önceki öğretim yılında uygulama sırasında ortaya çıkan ve planın “Değerlendirme” bölümüne yansıtılan hususların yeni plan yapımında dikkate alınması" nı ifade ediyor. Yıllık planlar yapılırken bu bölüme alacağımız notların bir sonraki yıla ışık tutması açısında boş bırakılması gerekmez mi?  

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

RSaygılı
Uzman Üye

Performans: 232
Çevrimdışı Çevrimdışı

Ramazan SAYGILI

« Yanıtla #1 : 28 Eylül 2010, 14:06:47 »

Bünyamin Hocam, sizin belirttiğiniz gibi "değerlendirme" bölümünün boş bırakılması gerekiyor. Ayrıca resmi ve dini bayramların da yıllık plan içerisinde gösterilmemesi  gerekiyor.

Arkadaşlar yıllık planlarda değerlendirme bölümü için TTK sayfasında lise ve dengi okullarda denetim rehberinin ilgili bölümünde "Bir önceki öğretim yılında uygulama sırasında ortaya çıkan ve planın “Değerlendirme” bölümüne yansıtılan hususların yeni plan yapımında dikkate alınması" nı ifade ediyor. Yıllık planlar yapılırken bu bölüme alacağımız notların bir sonraki yıla ışık tutması açısında boş bırakılması gerekmez mi? 
cakir
Uzman Üye

Performans: 30
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 29 Eylül 2010, 18:10:32 »

arkadaşlar bütün planlarda değerlendirmeler dolu,resmi ve dini bayramlar yazılı  bunları kaldıralımmı ne dersiniz.kaldırmakta kolay doğrular sanırım bu şekilde uygulanıyo aynı şekilde kazanımların yazılmasıda deftere bunlara benziyo eskiden konu yazardık şimdi öğreniyoruzki doğrusu kazanım etkinlik yazmakmış  doğruya ulaşmada yardımcı olan ,çalışan herkese teşekkür ediyoruz.
aslan
Üye
**

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 30 Eylül 2010, 19:56:28 »

sevgili coğrafya sevdalısı  öğretmenlerim şimdi artık değerlendirme bölümünü boş bıraktık ve bayramları yazmadık ve defterlerede kazanımları yazdık değilmi ?Doğrusu budur diyebiliyoruz ittifakla değilmi?bunları okuyan arkadaşlar yanılmazlar değilmi yanlış varsa düzeltin arkadaşlar
acar54
VIP Üye

Performans: 47
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 30 Eylül 2010, 20:10:22 »

sayın hocam benim anladığım: bu yıl başında yıllık planın düşünceler kısmı boş olacak, yıl içinde plan uygulanırken oluşan aksaklıklar, (zamanın fazla /az gelmesi gibi ) bu düşünceler kısmına yazılacak, seneye plan yapılırken bunlar dikkate alınacak...

aslan
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 30 Eylül 2010, 20:25:56 »

teşekkür ederim acar diğer arkadaşlardan da açıklamalarını bekliyoruz
aslan
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 03 Ekim 2010, 20:02:52 »

sevgili coğrafyanın üstadları şu planlardaki değerlendirme kısmını ve milli ve dini bayramları yazdınızmı yazmadınızmı kimse bişe yazmiye neden acaba .siteye atılan planların hepsinde  yazılmış anlamdım gitti işi iyi bilen arkadaşlar ilgilenirse tır dolusu teşekkür edecem.selamlar
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic