Sayfa: 1 2 3 [4]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yıllık Planlar Hakkında  (Okunma Sayısı 20857 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Site Yöneticisi

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« Yanıtla #45 : 08 Eylül 2007, 10:28:13 »

yazdıklarınız yanlış ben katılmıyorum. Konununda burada bitmesini temenni ediyorum. Saygılarımla.

Yaş kırk dört yolun yarısı +9
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
ahmetadanir
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #46 : 08 Eylül 2007, 10:29:24 »

Hiç kimseye saygısızlık etmedim ama siz bütün topici bir okuyun bakalım kim bana ne demiş ve neyle suçlamış. Lütfen vicdanlı olun. Bu bir gün sizede lazım olabilir...
MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #47 : 08 Eylül 2007, 10:45:37 »

Sayın Ahmet AdanırÖğretmenim. Üye olduğunuzdan bu yana yazdığınız tüm mesajlara bak tım ve hepsini okudum. mesajlarınızın en az 30 tanesi eleştirel. Sanki bu sitede işe yarar hiç bir şey yapılmıyormuş gibi sitede olanlara sadece eleştirel boyutta bakıyorsunuz. Affedersiniz ama uslubunuzda benim alıştığım eleştirel uslup  türüne çok uygun değil nazik bir şekilde sizde planınızı sununuz bizde sizi (eleştirilecek yön varsa) eleştirelim dedik arkadaşlarımızla.Planı paylaşmak bana kalmış gibi bir kelam ettiniz. Siz buradakileri eleştiriyorsanız eleştireye de açık olmanız lazım dır diye düşünüyorum. Çün ki bu site bügünlere böyle geldi hepimizin eleştirilecek yönleri vardır elbette Sami yi sınıf arkadaşı olmamdan dolayı iyi tanırım . Buraya verdiği emeği göz ardı etmemek lazım. Saygılarımla.

endemik
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #48 : 08 Eylül 2007, 10:46:27 »

Ahmetadanır hocamızın eleştirilerine ben de katılıyorum. Mehmetaliercan hocamız paylaşımcı bir arkadaşımız bugüne değin hazırladığı bir çok materyalden faydalandık fakat ahmetadanır hocamızın eleştirdiği noktalarda haklı olduğunu düşünüyorum. Zaten mehmetaliercen hocamızda eleştirilerden dolayı mutluluk duyduğunu belirtmiş. ama burda ahmetadanır hocamızı adeta sanal olarak linç etmeye çalışan bazı arkadaşlar varya, bunu ne için yaptıklarını az çok tahmin ediyorum ve onlara diyorumki "beyler bu iş öyle her mesajın altına teşekkür yazarak mesaj sayınızı arttırıp sanki siteye çok bir katkınız varmış gibi görünmeye benzemez" yapabiliyorsanız siz bir yıllık plan yapın da görelim.

M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #49 : 08 Eylül 2007, 10:47:36 »

Nasıl ki sizi tanıyan birilerinin size "hocaaa" demesi sizin için hoş değilse beni tanıyan bir insanın da sadece sıfatımı kullanması hoş değil Ahmet Hocam. Ha sadece benle ilgili bir ifade olmuş olsaydı görmezdim bile. Fakat işe konuya başlama şekliniz, diğer meslektaşlarımıza haitap tarzınız, zaman zaman alaycı üslubunuz ve çok bilmiş ifadeleriniz bu şekilde bir sonuç çıkarmama sebep oldu. Doğru ya da yanlış bende bıraktığı izlenim bu. Katılırsınız katılmazsınız.

Evet Mehmet Ali Ercan Hocamıza hitap şekliniz açıklamışsınız. Benim onu görmemem mümkün değil. Ben bütün mesajlarınıza ve konuya yaklaşım tarzınıza genel bir değerlendirme yaptım.

Yadıklarımın kayda değer olması için ne yazmam gerkiyordu? Ben yazdıklarınza cevap verdim. Bunu anlayıp anlamamk size kalmış.

Doğru bildiğim şeyleri sonuna kadar savunurum ve sonuna kadar da arkasında aklırım. Hatalıolduğumu anladığımda da bunu gurur yapmam ve gereğini de yapmasını bilirim.

Doğru bildikerimi ifde şeklimi siz ister hazır cevap olarak algılayın ister başka bişey. Bu size kalmış bişey.

Aşağıda kullandığınız birkaç ifade var.

Ama iş mahalle ağzına düştü malesef: Kabak tadı verdiler filan.

Sabırsızlananlara Planın eleştirisi:

Dersimi aldım Öğretmenim, bir daha yapmayacağım Smiley

Bir eleştiri yaptım olayı mahalle kavgasına çevirdiniz. Bir'e karşı bir sürü kişisiniz insafa sığıyor mu?

MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #50 : 08 Eylül 2007, 10:49:16 »

Sami Bey, sizin göreviniz ADMİN değil mi? Bunu bir hakaret olarak mı algıladınız? M.Ali Hocam'dan özür dilemiştim ama sanırım siz onu okumamışsınız. Sebebini de açıklamıştım halbuki.

Şu yazdıklarınız gerçekten kayda değer şeyler değil. Bunu ukalalık olarak görmeyin lütfen. Son sözü ben söylerim diyerek zoraki yazmışsınız.

Yazdıklarımın arkasındayım. Size bir soru sorayım. Plan eleştirilerimin hangisi yanlış size göre? Katıldığınız veya katılmadığını şeyler nelerdir? Onları alayım ki savunmamı yapayım öyle değilmi? 

Her cümlenizde ve kelimenizde iğnelemeye çalışmışsınız. Bravo Sayın Hocam çok hazır cevapsınız, her şeye bir cevabınız var dememi mi bekliyorsunuz, yada sizinle uğraşılmaz dememi mi?

Bir eleştiri yaptım olayı mahalle kavgasına çevirdiniz. Bir'e karşı bir sürü kişisiniz insafa sığıyor mu? Bir üsluptu gidiyor. Çok ayıp olmuyor mu? Benim yazdıklarımın yanlış olduğunu söyleyin bu bana yeter.
mesela bu tarz bir eleştiri benim eleştiri anlayışıma çok uygun değil. Umarım yanlış anlamazsınız (buda bir eleştiridir.) Saygılarımla

M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #51 : 08 Eylül 2007, 10:58:46 »

"beyler bu iş öyle her mesajın altına teşekkür yazarak mesaj sayınızı arttırıp sanki siteye çok bir katkınız varmış gibi görünmeye benzemez" yapabiliyorsanız siz bir yıllık plan yapın da görelim.

Forumda 23 mesajınız var bunlardan 22 tanesi "teşekkürler". Sadece son mesajınız biraz farklı olmuş.

bunu ne için yaptıklarını az çok tahmin ediyorum

Hocam bu cümleyi biraz açarmısınız? Kim kime neyi niçin yapıyor?

MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #52 : 08 Eylül 2007, 11:01:40 »

Ahmetadanır hocamızın eleştirilerine ben de katılıyorum. Mehmetaliercan hocamız paylaşımcı bir arkadaşımız bugüne değin hazırladığı bir çok materyalden faydalandık fakat ahmetadanır hocamızın eleştirdiği noktalarda haklı olduğunu düşünüyorum. Zaten mehmetaliercen hocamızda eleştirilerden dolayı mutluluk duyduğunu belirtmiş. ama burda ahmetadanır hocamızı adeta sanal olarak linç etmeye çalışan bazı arkadaşlar varya, bunu ne için yaptıklarını az çok tahmin ediyorum ve onlara diyorumki "beyler bu iş öyle her mesajın altına teşekkür yazarak mesaj sayınızı arttırıp sanki siteye çok bir katkınız varmış gibi görünmeye benzemez" yapabiliyorsanız siz bir yıllık plan yapın da görelim.

23 adet mesajınız var 21 tanesi tesekkürler öğretmenim . 1 tanesi allah rahmet eylesin biride yukarıda. Lütfen. Yazdıklarımızla eylemlerimiz aynı olsun. Saygılarımla.

ahmetadanir
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #53 : 08 Eylül 2007, 11:02:10 »

Ellerimi kaldırdım ve pes ediyorum Sayın Hocam, çok ciddiyim. Ben yoruldum bu kadar kişiyle uğraşmaktan. Toplumsal histeri denir buna. Ne yaptığınızın farkında bile değilsiniz.

İki yanlış bir doğru etmez ki... Bir yanlışlık var ortada, sonra bunu söyleyenide dokuz köyden kovuyorsunuz ve sonra bundan bir doğruya ulaşmaya çalışıyorsunuz. Pes, pes yani.

Ben can havliyle pes diyorum, haklısınız diyorum, size laf yetiştiremem diyorum başka da bir şey demiyorum. Demogoji üzerine üstünüze yok Sami Hocam. Bu kötü bir şey değil. Bir beceridir. Ne yapıp edip üste çıkıyor ve tartışmayı amacından saptırıyorsunuz. Bir soralım hep beraber biz neyi tartışıyorduk. Bunu ben dahil hiç kimsenin hatırladığını bile sanmıyorum. Pırlanta gibi bir insan olabilirsiniz ama bu tartışmada tarafsınız ve benim söylediklerime değil aradan tartışmanın en sıcak yerinde bana karşı hakarete varan sözlere karşı yazdıklarımın arasından cımbızla aldıklarınızı bana karşı kullanıyorsunu ya bravo.

Ben kırdığım insanlardan özür diliyorum. Eleştirdiğim insan M.Ali Hocam'dır. Kırıldıysa o kırılmıştır. Bu özür onaydı. Bu forumdan temelli gidiyorum. Başka bir isimde de girmeyeceğim müsterih olun. Buranın bana göre olmadığını düşünüyorum. Siz yine en son sözü söyleyen olun ama lütfen, lütfen kırıcı bir şeyler yazmayın ve Adminliğini gösterin. Bu kötü bir şey değil. Bir sitenin kurucu ve başkanı olmak bir şereftir ve sorumluluk gerektirir.

Hoşçakalın...
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #54 : 08 Eylül 2007, 11:08:36 »

Sitedeki bu paylaşımcı ruhu benimsemeyen yapılan paylaşımlara yapıcı eleştri yapmak yerine yıkıcı eleştrilerde bulunan, huzur bozucu yaklaşıma sahip, yapılan çalışmalardan memnun olmayanlara diyecek bişey bulamıyorum.

karakurum
Ziyaretçi
« Yanıtla #55 : 08 Eylül 2007, 11:32:03 »

Sayın Hocam, üslubunuzu beğeniyor musunuz? Ben kendime yakıştırıyorum diyorsanız -ben size gülmem- sadece şaşırırım...
Lütfen cevap gerektirecek şeyler yazmayın, artık sıkıldım. Senin yazdıklarına katılmıyoruz demek bu kadar mı zor?

sayın Ahmet öğretmenim biraz dışarı çıkmıştım. o arada bir yazınız olmuş. ona cevap vereyim. artık bende sıkıldım. sadece eleştireiyorsunuz başka birşey yok zaten.
  ben sizin dikkat ederseniz uslubunuzu beğenmediğimden olaya müdahil oldum. ancak görüyorum ki siz benim uslubumu beğenmemişsiniz.ilginç. örnek olarak yazdıklarınızı yazayım mod, MEA, vb.
  planda noksanlar olabilir. zaten planı indirdiyseniz. mehmet ali hocam bilgi notu göndermiş içinde düzenlemeler yapabilirsiniz. diyor. iyi bir hafta sonu dileğiyle selamlar.

Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #56 : 08 Eylül 2007, 11:37:27 »

Ahmetadanır hocamın site üyeliğinden bu yana tüm olaylara hep eleştirisel bir tutumla yaklaşım göstermesi benim dikkatimi çekmişti,insanlar gördükleri yanlışları mutlaka söylemeli,eleştirmeli ama bu yapıcı ve dozunda  olmalı,her olaydada eleştirecek bir yön aramamalı.Ahmet hocama çok yüklenildiğini düşünmüyorum,halbuki kendisi bu kadar öğretmen arkadaşım benim tutumama karşı çıkıyorsa yanlışlık bende diye düşünebilmeliydi.Bu son olayda M.Ali hocamın yıllık planında çok önemli hataların olduğunu ısrarla söylüyor ama ne olduğunu açıklamıyordu,oysaki bunun yerine kendisi bir yıllık plan yaparak hocamın planına karşı alternatif bir plan olarak gösterebilir ,olayın bu kadar büyümesine neden olmazdı.Hatırlarsanınz M.Ali hocamın planındaki uygulamaların her ildeki okul şartlarına uymadığını öğretmen arkadaşların bu yıllık planı kendi şartlarına göre düzenlemeleri gerktiğini  söyledik,zaten M.Ali hocamda bunu belirtiyor.M.Ali hocamın emeklerini inkar edemeyiz,sağolsun onun sayesinde bir çok öğretmen yıllık plan düzenliyor.İş keşke buralara varmasaydı,bu hoş olmayan laflar edilmeseydi..Herkese selam ve saygılar..

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
ferat54
Site Yöneticisi

Performans: 1681
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #57 : 08 Eylül 2007, 11:52:59 »

Ahmetadanır adlı üye  üslubumun yanlış olduğunu söylemişsiniz.Baştan sona kendi yazdıkalrınıza bakarsanız ne kadar alaycı ve aşağılayıcı bir üslupla yazdığınızı göreceksiniz.Dün akşam konuya ilk mesajımı yazarkende önce daha önceki mesajlarınızı inceledim ve gerçek niyetinizi anlamıştım.Ama onu bile bile size tartışma için  dayanak oluşturacak mesajı yazmıştım.M.Ali Hoca ve Sami Hoca mesaj yazdıktan sonra konuyu benim kilitlemem doğru olmayacağını düşündüm.üstelik sizin doğru olarak gördüğünüz yıllık plan örneğini göndermenizi beklediğimizden dolayı da konuyu kilitlemedim.

Don Kişot misali her yere saldırdınız.Önce Mehmet Ali Hocama,sonra bana ve Özlem Hocaya,sonra Sami Hocaya ve sırf aktif olduklarından solayı diğer üyelerimize.Başka kimse kalmadığından dolayı olsa gerek ben gidiyorum dediniz.Güle güle demekten başka diyecek bir şey kalmadı bence.

Sağlıcakla kalın

arsimela
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #58 : 08 Eylül 2007, 12:02:43 »

arkadaşlar liseye geçtiğimden beri mehmet ali hocamın planlarından yararlanıyorum. meslek lisesinde çalıştığım için planları sadeleştiriyorum. yeni müfredatla ilgili rehberimde mehmet ali hocam ve sitemiz oldu. ilde yapılan seminere meslek lisesi öğretmeni olduğumuz için katılamadık belkide kabul edilmedik demek daha doğru olacak ahmet hocam size teşekkür etmeliyim kendi adıma  mehmet ali hocama yeterince teşekkür edemediğimi anladım yazdıklarınızı okuyunca.nesli
karakurum
Ziyaretçi
« Yanıtla #59 : 08 Eylül 2007, 12:57:02 »

tamam arkadaşım bu sene geçti seneye planın benden. en azından varsayalım hiç birşey paylaşmıyorum diyelim. indirdiğim konulara en azından teşekkür etmesini biliyorum. mayıstan beri üyesiniz sadece 26 keremi faydalandın siteden? bak bakalım daha önce hiçbir msj da tepkim olmuş. burda bir tek usluba takıldım. o kadar. kullanılan uslubu beğeniyorsan sizede sözüm yok o zaman. birde fazla msj yazana ödül mü veriyorlar gerçi onuda anlamış değilim yazdıklarınızdan. 
Sayfa: 1 2 3 [4]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic