Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Seçmeli Ders Yıllık Planlar  (Okunma Sayısı 12128 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
erdal49
Deneyimli Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 01 Ekim 2009, 13:48:30 »

Arkadaşlar anladığım kadarıyla seçmeli coğrafya dersleri ve yıllık planlar konusunda ben de dahil çoğumuzun kafası karışık.Bu kargaşayı iyi analiz edip çözebilen arkadaşlar varsa özellikle hazırladıkları yıllık planlarını paylaşırlarsa sevinirim.Şimdiden teşekkürler...
alimozan
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 03 Ekim 2009, 10:03:07 »

Değerli arkadaşlar,
Seçmeli coğrafya derslerinde Lise-2 de eski Türkiye fiziki haritası, lise-3 te Ülkeler coğrafyası, lise-4 te ise Türkiye beş. ve Ekon. coğrafyası dersini okutacağız biz. Çünkü normal programda aynı ders müfredatını hem a öğretmen anlatacak, hemde b öğretmeni anlatmak zorunda kalacaktı. Bunu önlemek için eski müfredatı zümre kararıyla devreye soktuk, ve bunu çözdük.
ömer07
Yeni üye
*

Performans: 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 03 Ekim 2009, 10:58:26 »

Arkadaşlar 11 sınıflarda seçmeli coğrafya koyduk (2 saat) planı olan varsa paylaşsın lütfen...
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2009, 15:03:24 »

Değerli arkadaşlar,
Seçmeli coğrafya derslerinde Lise-2 de eski Türkiye fiziki haritası, lise-3 te Ülkeler coğrafyası, lise-4 te ise Türkiye beş. ve Ekon. coğrafyası dersini okutacağız biz. Çünkü normal programda aynı ders müfredatını hem a öğretmen anlatacak, hemde b öğretmeni anlatmak zorunda kalacaktı. Bunu önlemek için eski müfredatı zümre kararıyla devreye soktuk, ve bunu çözdük.
Hocam gözünüzü seveyim.Bu müfredat 2005 yılı itibariyle kaldırıldı.Bunun yapamazsınız.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
zeybek43
Uzman Üye

Performans: 34
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 03 Ekim 2009, 15:52:55 »

biz lise 2 lerde  normalde coğrafya 10 var olduğundan coğrafya 11 anlatacağız seçmeli olarak....birde arkadşalr coğrafya 11 3 saatlik plan yapan yokmu....2 saatliğe göre hangi kazanımları ekleyceğiz nasıl olacak bu iş.....
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 03 Ekim 2009, 16:18:46 »

biz lise 2 lerde  normalde coğrafya 10 var olduğundan coğrafya 11 anlatacağız seçmeli olarak....birde arkadşalr coğrafya 11 3 saatlik plan yapan yokmu....2 saatliğe göre hangi kazanımları ekleyceğiz nasıl olacak bu iş.....
Seneye ne yapacaksınız hocam?

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
ergül
VIP Üye

Performans: 37
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 03 Ekim 2009, 16:24:06 »

Değerli arkadaşlar,
Hocam Lise-2 de eski Türkiye fiziki coğ, lise-3 te Ülkeler coğrafyası, lise-4 te ise Türkiye beş. ve Ekon. coğrafyası dersi diye birşey artık yok, olmayan birşeyi nasıl okutursunuz.Zümrede her istediğimiz kararı alırız diye birşey mi var?...Hemen bu yanlıştan dönmeniz sizin için iyi olacak.
halil09
Üye
**

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 03 Ekim 2009, 17:30:10 »

Arkadaşlar  Zeki hocaya katılıyorum.Artık ülkeler,T.Coğ.diye ders yok bunu seçemez ve okutamazsınız,hem siz hem de idareniz suç işlemiş olur.2005 tarihli coğ. müfredat proğramının 75. sayfasına bakarsanız bulursunuz...
bora
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 03 Ekim 2009, 19:42:23 »

Yeni müfredat varken nasıl olurda eski müfredat okutuluyor anlamadım. Kitabı bile yok tedavülde.
cografya26
Yeni üye
*

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 03 Ekim 2009, 19:58:56 »

Arkadaşlar bizde 11 tm lere 2saat 12 tmlere 2 saat seçmeli coğrafya koydurduk, bu derslerde 9. sınıf müfredatının tekrarını düşünüyoruz. bilgisi olan varsa yada plan hazırlamış olan varsa lütfen paylaşsın
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 03 Ekim 2009, 20:02:45 »

Arkadaşlar bizde 11 tm lere 2saat 12 tmlere 2 saat seçmeli coğrafya koydurduk, bu derslerde 9. sınıf müfredatının tekrarını düşünüyoruz. bilgisi olan varsa yada plan hazırlamış olan varsa lütfen paylaşsın

Hocam foruma incelememişsiniz herhalde alan dersi olarak coğrafya okutulan sınıflarda seçmeli coğrafya dersi okutamazsınız.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
zere
Uzman Üye

Performans: 43
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel Günler Göreceğiz Çocuklar

« Yanıtla #11 : 03 Ekim 2009, 20:05:58 »

zeybek43 hocam 10.sınıfta cografya dersi varsa secmeli cografya dersi o sınıfa verilemez o dersi kaldırtmanız gerekiyor.Aynı şey 11.sınıf TM ve SOS ile 12.SINIF TM ve SOS sınıfları içinde geçerli.Bu konu forumda yayaınlandı ve ders çizelgelerinin sonundaki açıklamalar kısmına da eklendi.
alimozan
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 03 Ekim 2009, 20:06:28 »

Değerli hocalarım, o zaman acele etmeden bakanlıktan yeni bir açıklama gelmesini isteyelim. Bu konuda idarelerinde bilgisi eksik, ilgili maddelerde de yeterince açık değil.İvedilikle bakanlığın bir bilgilendirme yapmasını istiyoruz.Pek çoğumuz hata yapacak ve belki de soruşturmaya uğrayacak.
zere
Uzman Üye

Performans: 43
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel Günler Göreceğiz Çocuklar

« Yanıtla #13 : 03 Ekim 2009, 20:09:23 »

sayın hocam bakanlık açıklamayı yayınladı bir kez daha açıklama yayınlamaz.
melek
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 05 Ekim 2009, 17:56:00 »

biz de bu hafta 11TM sınıflarına seçmeli ekonomi dersi konuldu.  yıllık planı buldum ama hangi ders kitabını kullanacağımı bilmiyorum. Bu dersi işleyenler arkadaşlardan kitap konusunda tavsiye bekliyorum. Şimdiden teşekkürler
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic