Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: önemli!! 10.sınıf coğrafya müfredat değişikliği yapıldı  (Okunma Sayısı 5998 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
madi06
Uzman Üye

Performans: 62
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 08 Eylül 2014, 18:17:37 »

Ttkb müfredata ekleme yaptı,yıllık planları güncellemeyi unutmayın. 
http://ttkb.meb.gov.tr/
Smackdown vs. Raw
Uzman Üye

Performans: 32
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2014, 18:36:08 »

Teşekkürler bu değişikliğe ulaşmaya çalışıyorduk ama rar dosyaları açılmıyor ne yazık ki!
madi06
Uzman Üye

Performans: 62
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 08 Eylül 2014, 19:12:17 »

Buyrun arkadaşlar..
ismail_yildiz68
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

Hayat Yaşamaya Değer

« Yanıtla #3 : 08 Eylül 2014, 19:53:13 »

Merhaba Arkadaşlar;
Coğrafya 10. sınıf Müfredat Programında yapılan bu değişiklik hepimize hayırlı olsun(!!!!!).
2005 yılında ilk kez uygulamaya konulan bu bu programın geldiği nokta içler acısı... Sarmal, birbirini tamamlayan ve değişmez  dediğimiz bu müfredatın durumu ortada. Önce 10. sınıflarda 2+2 hakkımız elimizden alındı... Bizler bütün okullarda 9 ve 10. sınıflarda ders saatini 3 olmasını düşünürken yapılan bu değişikliğin hiç iyi olmayacağı düşüncesindeyim...
Hepinize yeni eğitim - öğretim yılının hayırlı olmasını dilerim...
Smackdown vs. Raw
Uzman Üye

Performans: 32
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 08 Eylül 2014, 20:33:06 »

Teşekkürler hocam.
murataga
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 08 Eylül 2014, 21:17:06 »

10 sınıflarda 33 kazanımın olması ders saatinin bir çok lisede 4 saatten 2 saate  inmesi bizi zorlayacak. Ama her dönem coğrafyanın temelini verdiğimiz 9. sınıf ders saatinin artmasını ümitle bekliyorum.
 Bir binanın temeli ne kadar sağlam olursa o kadar iyi olur. Coğrafya 9. sınıf ders saatinin yeterli  olmadığını en az 3 saat olması gerektiğini ne kadar söylesek de biz derdimizi anlatamıyoruz.

Tübitak (coğrafya müfredat çalışması için bir komisyonu varmış ) yeni müfredat hazırlıyor. İçeriği şu an için paylaşılmıyor. Meb ortaöğretim kurumları ders çizelgeleri dikkate alınırsa coğrafya ders saatlerinin artırılmasının gelecekte de artmayacağı ortada. 
Yinede Biz Bildiğimizi söylemeye devam edelim. Sene sonu raporlarımıza yazalım.
abisal
Uzman Üye

Performans: 102
Çevrimdışı Çevrimdışı

Hayat Beynimizdeki Bulmacayı Doldurma Çabasıdır...

« Yanıtla #6 : 08 Eylül 2014, 21:21:50 »

TTK(talim terbiye kurulu) adını YBK(yap boz kurulu ) olarak değiştirse daha anlamlı olabilir.
teaco
Uzman Üye

Performans: 133
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 09 Eylül 2014, 14:26:54 »

coğrafya dersinin 2 saat olacağı aylardan beri belliydi..bu düzenlemeyi daha erken yaparak bu yıl bastırdığınız kitapları da buna uygun hale getirseydiniz ya!..milyonlarca kitapta milyonlarca sayfayı israf ediyorsunuz!..
     yapılan düzenleme de bence yetersiz,bazı kazanımlar dahil edilmeliydi..
     arkadaşlarıma da aynen katılıyorum: coğrafya dersi 9. ve 10. sınıfta haftada 3 er saat olmalıdır...
eforx
Deneyimli Üye

Performans: 113
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 10 Eylül 2014, 17:01:41 »

10 sınıflarda 33 kazanımın olması ders saatinin bir çok lisede 4 saatten 2 saate  inmesi bizi zorlayacak. Ama her dönem coğrafyanın temelini verdiğimiz 9. sınıf ders saatinin artmasını ümitle bekliyorum.
 Bir binanın temeli ne kadar sağlam olursa o kadar iyi olur. Coğrafya 9. sınıf ders saatinin yeterli  olmadığını en az 3 saat olması gerektiğini ne kadar söylesek de biz derdimizi anlatamıyoruz.

Tübitak (coğrafya müfredat çalışması için bir komisyonu varmış ) yeni müfredat hazırlıyor. İçeriği şu an için paylaşılmıyor. Meb ortaöğretim kurumları ders çizelgeleri dikkate alınırsa coğrafya ders saatlerinin artırılmasının gelecekte de artmayacağı ortada. 
Yinede Biz Bildiğimizi söylemeye devam edelim. Sene sonu raporlarımıza yazalım.

coğrafya dersinin 2 saat olacağı aylardan beri belliydi..bu düzenlemeyi daha erken yaparak bu yıl bastırdığınız kitapları da buna uygun hale getirseydiniz ya!..milyonlarca kitapta milyonlarca sayfayı israf ediyorsunuz!..
     yapılan düzenleme de bence yetersiz,bazı kazanımlar dahil edilmeliydi..
     arkadaşlarıma da aynen katılıyorum: coğrafya dersi 9. ve 10. sınıfta haftada 3 er saat olmalıdır...
Coğrafya dersinin 9. ve 10. sınıflarda 3 er saat olması konusunu her fırsatta dile getirelim. Zümre toplantı tutanaklarına, ilçe zümrelerine bunun işlenmesini, mümkün ise ortak karar olarak alınmasını sağlayalım. Muhakkak sesimizi duyuracağımıza inanıyorum...

İlimden önce Edep gelir
 İmam MALİK
Canı Canana Kurban Eyleyen Gelsin Bu Meydana...
....

Hoşça bak zatına kim zübde-i alemsin sen
Merdüm-i dide-i ekvan olan ademsin sen
Şeyh Galip
nuro
Yeni Üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 10 Eylül 2014, 19:34:28 »

Yeni 10.sınıf coğrafya müfredatında;
A.10.2. Su kaynaklarını farklı özelliklerine göre
sınıflandırır.
eski 2011 10.sınıf kazanımı:
A.10.2 Levha tektoniği ile deprem kuşakları, sıcak su kaynakları ve volkanların dağılışını ilişkilendirir.
A.10.3 Su kaynaklarını farklı özelliklerine göre
sınıflandırır.
Yani kazanım numaraları aynı içerikleri farklı buna dikkat edlmeli.
sitede yer alan bazı planlarda kazanımların eksik olduğunu söyleyebilirim.
A öğrenme alanında 5
B öğrenme alanında 7
C öğrenme alanında 18
Ç öğrenme alanında 1
D öğrenme alanında 2 olmak üzere toplam 33 kazanım olmalıdır.
samsunlu
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 07 Ekim 2014, 21:21:58 »

Arkadaşlar benim okulumda müdürüm nasıl yaptıysa bir sınıfta 2 saat birsınıfta da 2 saatin yanında 2 saatte seçmeli coğrafya dersi seçti. Ben de seçmeli coğrafya için yıllık plan arıyorum, bulamıyorum. Bana yardımcı olursanız sevinirim. Değişiklikten müdürümün mü haberi olmadı, yoksa seçmeli ders seçebiliyoruz mu? Yardımcı olursanız sevinirim. Önce bu konu ile ilgili bilgi,  seçim yapılabiliyorsa seçmeli ders planı... Şimdiden teşekkürler...
hbaskurt66
Üye
**

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 08 Ekim 2014, 06:52:34 »

a.yilmaz61
Yeni üye
*

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 08 Ekim 2014, 15:17:32 »

SAMSUNLU; 10.SINIFTA 2 SAAT COĞRAFYA DERSİ VAR,2 SAAT SEÇMELİ KONULAMAZ.ÇÜNKÜ 10.SINIFLARDA SEÇMELİ DERSLER ARASINDA COĞRAFYA YOKTUR.
komkarbey
Uzman Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 09 Ekim 2014, 18:22:55 »

http://www.mebpersonel.com/meb/10-sinif-cografya-dersi-ogretim-programi-degisikligi-h152052.html
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic