Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: mehmet ali ercan'ın hazırladığı yıllık planda kırmızı ile belirtilen yerler  (Okunma Sayısı 4885 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
güzey
Uzman Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 16 Eylül 2013, 07:04:57 »

Arkadaşlar mehmet ali ercan bay'in hazırladığı yıllık planları düzenleyerek kullanmak istiyorum fakat orada kırmızı renk ile belirtilmiş yazılar onların ne anlama geldiğini öğrenebilir miyim mümkünse???
butkuci
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 16 Eylül 2013, 07:41:07 »

Coğrafya kazanımları 2 saatlik ve 4 saatlik dersler için ayrı ayrı hazırlanmıştır. Kırmızı yazılan alanlar 4 saatlik derste verilmesi gereken kazanımlardır.
acar54
VIP Üye

Performans: 47
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2013, 16:46:06 »

kırmızı yazılan yerler 4 saatlik içinde seçmeli coğrafyaya ait kazanımlardır.programdan:

[10 sınıflarda haftada 2 saat okutulacak ortak coğrafya dersinde  işlenecek öğrenme alanları ve
kazanımları aşağıda verilmiştir. Coğrafya Öğretim Programında bu kazanımlar dışında kalan yıldızla
işaretlenmiş  ve renklendirilmiş kazanımlar 10. Sınıf seçmeli coğrafya dersi kazanımlarıdır.
A. DOĞAL SİSTEMLER öğrenme alanından;
  A.10.1,  A.10.3,  A.10.4,  A.10.6  ]  Şekilde görüldüğü gibi 10.A.2 seçmeli coğrafyanın kazanımııdr,+ M.A. ERCAN planın en sonunda konuyu açıklamıştır.:
**Koyu ve İtalik olarak belirtilen kazanımlar sadece Seçmeli Coğrafya 10(2 Saatlik) Dersi içindir

güzey
Uzman Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2013, 19:35:02 »

arkadaşlar bir şey daha sormak istiyorum geçen yıl aynı sınıfın (10.sınıf) coğrafya ve seçmeli coğrafyasına ben giriyordum dolayısıyla 2+2 saatlik yıllık planı kullanıyordum.bu sene ise aynı 10.sınıfın coğrafyasına bir başka arkadaş seçmeli coğrafyasına ise ben giriyorum bu durumda ben 2 saatlik olan coğrafya yıllık planını mı kullanacağım?
tarumoloji
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 17 Eylül 2013, 11:43:19 »

Böyle bir şeyi neden yapar bir idare anlamıyorum gerçekten ver dersi aynı öğretmene niye kasıyorsun ki...

Siz 2 saatlik zorunlu coğrafya yıllık planını kullanacaksınız M.Ali hocanın planı size uygun diğer arkadaşınız 2 saatlik seçmeli coğrafya planını kullanacak M.A. hoca onu hazırlamamış fakat başka yerlerde gördüm 2 saatlik seçmeli coğrafya planı...

Bilim kurgu, varoluşsal bir benzetmedir. İnsan hakkında hikayelerin düzenlenmesine izin verir. Isaac Asimov' un söylediği gibi, her bir bilim kurgu hikayesi şimdiye kadar önemsiz görünmüş olabilir, at gözlüğü takmış eleştirmenlere ve bugünün filozoflarına,fakat bilim kurgunun esası, özü kurtuluşumuzda hayati önem taşır, eğer bir gün kurtulacaksak.
(SG-1)
aaaa
Sürekli Üye

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 17 Eylül 2013, 14:25:48 »

o şekilde veremezler yazlıları aynı olacak ve ikisine birden verilecek
ışık09
VIP Üye

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 17 Eylül 2013, 14:51:37 »

aaaa hocam seçmeli dersler yönetmeliği değişti verebiliyorlar ve yazılıları ayrı ayrı olacak
krater46
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 17 Eylül 2013, 17:00:26 »

Arkadaşlar seçmeli coğrafya dersi yazılıları yeni yönetmelik gereği farklı olacak geçen senlerdeki uygulama yeni yönetmelikle tarih oldu.
komkarbey
Uzman Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 17 Eylül 2013, 17:08:09 »

çoğu konu aynı aynı sınavı yapmak ne kadar mantıklı.  Birde farklı hoca girince aynı konuyu 2 kere anlatmak.....
ucilu61
Yeni üye
*

Performans: 9
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 23 Eylül 2013, 13:23:13 »

Mehmet Ali Hocama  öncelikle planlar için teşekkür ederim fakat bir şeyi anlayamadım. Hocamın 10. sınıf planlarında Türkiye'de yerşekillerinin oluşumunu etkileyen dış kuvvetler konusu da var bu konu kitapta seçmeli olarak okutulması gereken konular arasında görülüyor. Ben mi yanlış anladım yoksa o konuyu çıkarmalı mıyız?
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic