Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Lider yayınları kitaplarına göre hazırlanmış Yıllık planı olan var mı?  (Okunma Sayısı 4074 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tasdelenİ.
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özel İdare Anadolu Lisesi Şahinbey/GAZİANTEP

« : 17 Eylül 2012, 19:31:52 »

Lider yayınları kitaplarına göre hazırlanmış Yıllık planı olan var mı? Paylaşan arkadaş olursa sevinirim.
9-10-11.sınıflar
alimuyan
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 17 Eylül 2012, 21:19:43 »

Forumdaki şu konuda 9. sınıflara ait olan plan bulunmakta.
http://www.cografya.biz/forum/yillik-planlar/2012-9sinif-yillik-plan-yeni-t29725.0.html
maksimus
Deneyimli Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 18 Eylül 2012, 20:05:27 »

Farklı yayın evlerinden çıkan kitaplara göre yıllık plan hazırlanmaz. Ders kitabı sadece bir ders materyalidir. Yıllık plan kazanımlara göre hazırlanır ve bunun planlamasını da öğretmen yapar.
Tasdelenİ.
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özel İdare Anadolu Lisesi Şahinbey/GAZİANTEP

« Yanıtla #3 : 18 Eylül 2012, 20:24:45 »

Değerli hocam bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim!!!
metin bolat
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 19 Eylül 2012, 12:56:34 »

Antalya milli eğitiim müdürlüğü-ilbap bölümüne giriniz tüm coğrafya planları mevcut.
gulden_geo
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 25 Eylül 2012, 21:47:09 »

Umarım herkesin işine yarar ben de hazırını aradım, bulamayınca oturup kendim yaptım.
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #6 : 27 Eylül 2012, 07:21:16 »

Kitaba göre plan yapmaya gerek var mı? bence yok. çünkü esas olan müfredat programıdır, kitap değildir. Kaldı ki ders kitapları bakanlık tarafından kabul edilip satın alındığına göre kitabın baştan belirlenmiş planlara uygun olması gerekmektedir. öğretmenin hiç bir aşamasında müdahil olamadığı bir sürece eğrileri  doğrultmak öğretmenin işi olmamalı.
Lider yayınlarının kitaplarından söz açılmışken bir şey sormak istiyorum.

11. sınıf kitabının 19. sayfasında, yapraklarını döken orman biyomu bölümü anlatılırken, bu bölgenin en önemli özelliği her mevsim yağış görülmesi ve YILLIK SICAKLIK FARKLARININ FAZLA OLMASIDIR.deniyor. yine aynı yayınevinin ve aynı yazarın yazmış olduğu 9. sınıf kitabının 119. sayfasında okyanusal iklim özelliklerinde SICAKLIK VE YAĞIŞ YÖNÜNDEN MEVSİMLER ARASINDAKİ FARKLAR FAZLA DEĞİLDİR ifadesi kullanılıyor. şimdi bahsi geçen iki bölge birbirinden farklımıdır? çünkü "orta kuşak karalarının batı kıyıları" diyerek yer de belirtilmiş.
şimdi hangi yayının doğru olduğunu merak ediyorum.

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
libraneve
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 27 Eylül 2012, 12:40:01 »

ya 2012 kitaplarında 11. ve 12. sınıfların 2 saatlık olanlarında konular kırmızı serıtlerle ayrılmıs planları buna gore hazırlamayacakmıyız ?
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic