Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Coğrafya 10 - 4 Saat 2013-2014 Yıllık Ders Planı  (Okunma Sayısı 7899 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« : 12 Ağustos 2013, 08:35:09 »

2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Coğrafya 10 - 4 Saat
Kaynak: Mehmet Ali ERCAN

metafora
VIP Üye

Performans: 51
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 12 Ağustos 2013, 09:39:56 »

Sayın hocam ne diyeceğimi bilemiyorum. Azminiz ve emeğinizden dolayı Allah razı olsun. Bizler için müthiş bir alt yapı oluşturuyorsunuz. Çok Teşekkürler..

Cümleniz hakkınızı helâl ediniz. Benim tarafımdan cümlenize hakkım
helâl olsun, elveda.
Cümlenizi Cenâb-ı Hakk'a tevdî ve emanet ediyorum.
(Yüzbaşı Mehmet Tevfik'in mektubunun son satırları(Çanakkale savaşı Mayıs-1915))
ilteriş
Uzman Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 12 Ağustos 2013, 22:04:31 »

Hocam değerli çalışmalarınızı bizlerle paylaştığınız için teşekkürler.
tarık batuhan
Uzman Üye

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 14 Ağustos 2013, 05:02:31 »

sayın hocam çok ama çok teşekkürler.ALLAH sizden razı olsun
Boragöksu
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 05 Eylül 2013, 09:43:32 »

Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının 28.03.2013 tarih ve 18 sayılı “Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumlarının 10, 11 ve 12. Sınıflarına Ait Haftalık Ders Çizelgeleri” konulu kararında “Dil ve Anlatım, Seçmeli Dil ve Anlatım; Tarih, Seçmeli Tarih ve Matematik, Seçmeli Matematik gibi derslerin değerlendirmeleri Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliğinin hükümlerine göre ayrı ayrı yapılır. Bu dersler, farklı öğretmenler tarafından okutulabileceği gibi aynı öğretmen tarafından da okutulabilir.” açıklaması bulunmaktadır.
Bu durumda 10 sınıf ortak coğrafya dersi ile seçmeli coğrafya dersi ayrı ayrı değerlendirilecektir. Bu durumda bu iki dersin planlarının haftada 4 saatlik tek bir plan olarak yapılması doğru mudur?
Mehmet Ali Ercan Hocamın emeğine saygı duyuyorum ancak "Coğrafya 10 - 4 Saat 2013-2014 Yıllık Ders Planı" incelendiğinde bu iki ders 4 saatlik tek bir dersmiş gibi değerlendirilmiştir. bir yarı yılda üç sınav yapılmış. Talim terbiyenin açıklamasına göre ise ortak coğrafya için en az 2 (çünkü haftada 2 saat), seçmeli coğrafya için ise az 2 (çünkü haftada 2 saat) değerlendirme yapmak gerekmez mi? Bu durumda planlama nasıl yapılacaktır?

Birtan Alkan
Çanakkale Vahit Tuna Anadolu Lisesi
komkarbey
Uzman Üye

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 05 Eylül 2013, 14:10:57 »

Her sene birşeyler çıkarıyorlar ne saçma iş aynı sınıf aynı ders aynı öğrenciye 2 keremi anlatılacak birde aynı sınavdan 2 şer tane mi yapılacak??
genue
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 05 Eylül 2013, 15:03:05 »

Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının 28.03.2013 tarih ve 18 sayılı “Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumlarının 10, 11 ve 12. Sınıflarına Ait Haftalık Ders Çizelgeleri” konulu kararında “Dil ve Anlatım, Seçmeli Dil ve Anlatım; Tarih, Seçmeli Tarih ve Matematik, Seçmeli Matematik gibi derslerin değerlendirmeleri Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliğinin hükümlerine göre ayrı ayrı yapılır. Bu dersler, farklı öğretmenler tarafından okutulabileceği gibi aynı öğretmen tarafından da okutulabilir.” açıklaması bulunmaktadır.
Bu durumda 10 sınıf ortak coğrafya dersi ile seçmeli coğrafya dersi ayrı ayrı değerlendirilecektir. Bu durumda bu iki dersin planlarının haftada 4 saatlik tek bir plan olarak yapılması doğru mudur?
Mehmet Ali Ercan Hocamın emeğine saygı duyuyorum ancak "Coğrafya 10 - 4 Saat 2013-2014 Yıllık Ders Planı" incelendiğinde bu iki ders 4 saatlik tek bir dersmiş gibi değerlendirilmiştir. bir yarı yılda üç sınav yapılmış. Talim terbiyenin açıklamasına göre ise ortak coğrafya için en az 2 (çünkü haftada 2 saat), seçmeli coğrafya için ise az 2 (çünkü haftada 2 saat) değerlendirme yapmak gerekmez mi? Bu durumda planlama nasıl yapılacaktır?

Birtan Alkan

Birtan Hocam, Yazmış olduğunuz TTK kararında Coğrafya dersi ile ilgili bir ibare yok. Bu uygulama adı geçen dersleri bağlayan bir değişikliktir.
Boragöksu
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 09 Eylül 2013, 09:43:40 »

Coğrafya dersinin adını yazılı değil ancak incelerseniz bizi de ilgilendirdiğini görürsünüz.
“Dil ve Anlatım, Seçmeli Dil ve Anlatım; Tarih, Seçmeli Tarih ve Matematik, Seçmeli Matematik gibi derslerin ..." yukarıdaki ifadede "gibi derslerin" diyerek genelleme yapılmış. Genelleme Ortak bir dersin yanında seçmeli bir dersin de olması durumunu kapsıyor. Bildiğiniz gibi 10. sınıf Ortak Coğrafya dersi yanında Seçmeli Coğrafya dersi de seçilebiliyor.
10. sınıf Ortak Coğrafya(2 saat) ve Seçmeli Coğrafya(2 saat) derslerinin planlarını bu açıklamaya rağmen arkadaşların hepsi tek plan olarak mı yapıyor? Bu konuyla ilgili kafasında soru işareti olan yok mu?

Birtan Alkan
ayberk
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 09 Eylül 2013, 17:53:34 »

Bizim branşımızdaki gibi hem ortak hem de seçmeli için hazırlanmış sarmal programlarda, dersleri ayrı ayrı vermek değil ayrı öğretmenlerle aynı öğretmen tarafından bile çok zor.Acil açıklama gerekiyor bence...İlgili kararda, branşımızın adı geçmese de ortak ve seçmeli dersinin birlikte alınması durumunun kastedildiğini düşünüyorum.
ayınötekiyüzü
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 12 Eylül 2013, 07:26:57 »

deneyimli hocalarım

10.sınıfta 2 saat zorunlu coğrafya ile seçmeli coğrafya dersini 4 saatlik plan yapıp konuları plan sırasına göre işleyip  içerik olarak birbirine koşut 2 sınav yapıp biri coğrafya diğeri s.coğrafya olup 1.sınavları olacak diye anlıyorum bu durumda.doğrumudur?

Hayat, sen planlar yaparken başına gelenlerdir.
saint
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 12 Eylül 2013, 08:42:18 »

Seçmeli coğrafya dersini tamamen bağımsız işlememiz çok zor.Benim bazı sınıflarımda hem coğrafya hem de seçmeli coğrafya dersi var.4 saatlik plana göre konuları işleriz,sınavlarda konu ayırımı yaparız,öğrencilere açık bir şekilde bildiririz,olur biter...kendi yolumuzu yine kendimiz çizeceğiz,kimsenin bizi eleştirme hakkı yok.yıllarır karmaşa içindeyiz.Fiziki,beşeri,ülkeler,türkiye coğrafyası yıllarını özledim.hepsinin kitapları ayrı ,konuları,planları ayrıydı...
ayınötekiyüzü
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 13 Eylül 2013, 13:47:43 »

4 saatlik plan kullanmaya ve saint hocam gibi sınav yapmaya karar verdim.eğer açıklama gelirse değişim yaparım en mantıklısı bu

Hayat, sen planlar yaparken başına gelenlerdir.
acar54
VIP Üye

Performans: 47
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 13 Eylül 2013, 20:24:47 »

Seçmeli coğrafya dersini tamamen bağımsız işlememiz çok zor.Benim bazı sınıflarımda hem coğrafya hem de seçmeli coğrafya dersi var.4 saatlik plana göre konuları işleriz,sınavlarda konu ayırımı yaparız,öğrencilere açık bir şekilde bildiririz,olur biter...kendi yolumuzu yine kendimiz çizeceğiz,kimsenin bizi eleştirme hakkı yok.yıllarır karmaşa içindeyiz.Fiziki,beşeri,ülkeler,türkiye coğrafyası yıllarını özledim.hepsinin kitapları ayrı ,konuları,planları ayrıydı...
ben de bu fikirdeyim, zaten dersler ayrı işlenir denmiyor, değerlendirmeleri ayrı yapılır deniliyor,.....

MasaiMara
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 17 Eylül 2013, 11:08:19 »

Hocam emeginize salık teşekkür ediyorum
tasates
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Ateş TAŞ-GELİBOLU

« Yanıtla #14 : 30 Eylül 2013, 21:07:50 »

Değerlendirmeyi ayrı ayrı yapacağız ama  bu 4 saatlik plan üzerinde 3 sınav tarihi aynı mı kalacak yoksa o 4 saatlik plan üzerinde sınavları  iki olarak mı göstereceğiz. Buna açıklık getirrmisiniz sayın hocalarım..

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic