Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 2012 9.Sınıf Yıllık Plan Yeni!  (Okunma Sayısı 5599 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
sibel032
Uzman Üye

Performans: 35
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 11 Eylül 2012, 19:21:39 »

Bugün zümre toplantımızda yıllık planlardaki konu isimlerinin yeni ders kitabına göre değiştirilmesine karar verdiğimiz için Mehmet Ali Ercan hocamızın affına sığınarak planlarında küçük değişiklikler yaptık.

http://s3.dosya.tc/server3/oSRNem/sibel9.s_n_fy_ll_kplan_.xlsx.html

Hayatta en büyük zenginlik sevimli bir evlat, sevgi dolu bir eş. Elhamdülillah...
MLM
Uzman Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 11 Eylül 2012, 19:33:09 »

yeni ders kitabından kastınız, coğrafya ders kitabının yeniden basıldığı mı?
sibel032
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 11 Eylül 2012, 19:42:39 »

Bu yılki coğrafya kitabı elinize geçmedi sanırım. Konu başlıkları, ölçme değerlendirme ve baskısında farklılıklar var. Ben de buna uygun olarak bazı konu isimlerini değiştirdim. Yalnızca öneri niteliği taşır.

Hayatta en büyük zenginlik sevimli bir evlat, sevgi dolu bir eş. Elhamdülillah...
kontinental
VIP Üye

Performans: 164
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 11 Eylül 2012, 19:52:59 »

Geçen yılkini Prof.Dr. Cemalettin Şahin yazmıştı, bu yılkini Mehmet Baranaydın. Konu sıralamaları hemen hemen aynı, ancak konu isimlendirmede ve pek tabi ki farklı yazar olduğu için kitap metninde tamamıyla farklılık söz konusu.
kontinental
VIP Üye

Performans: 164
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 11 Eylül 2012, 20:04:45 »

Unutmadan, coğrafya 10'da da değişiklik söz konusu. Bu yılki kitap 9.sınıflarda olduğu gibi Lider yayıncılık ve yazarı Mehmet Baranaydın. Merak edilen ise şu: Bir yılda ne değişti? Coğrafya bilimi mi veya beşeri özellikler mi? Bu kadar kısa sürede bunlar kitabı yeniden yazmayı gerektirecek kadar değişmeyeceğine göre geçen seneki 9. ve 10. sınıf coğrafya kitapları bilimsel kriterlere uygun değil miydi? Değilse neden ilgili birimden geçerek bu kitaplar basıldı? Geçen yılki 9. ve 10 sınıf öğrencilerin ve öğretmenlerinin suçu neydi?.......................Huh??
Birisi deveye düz tarafını göstersin, yoksa bildik ifadesini dile getirebilir!!!
MLM
Uzman Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 11 Eylül 2012, 21:14:37 »

teşekkür ederim ben yeni kitapları görmemiştim, çok iyi oldu bilgilendirme.
sibel032
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 13 Eylül 2012, 13:43:55 »

iyiki değişti geçen yılki kitaplara çok tepki göstermiştim çünkü bir önceki kitaptan çok düşük kalitede idi. bu yıl kitapların kalitesi, ölçme değerlendirmelerin niteliği gerçekten güzel. Özellikle 9. sınıfta her iklim elemanından sonra ölçmedeğerlendirme sorularının bulunması doğru bir karar olmuş, tebrikler.

sibel032
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 13 Eylül 2012, 13:48:04 »

Ama size de katılıyorum, geçen yıl kitabı 5 yıl boyunca okutulmak üzere neden uygun buldular, bu yıl neden değiştirdiler? Kitap değiştirmek ucuz bir iş mi? Doğrudan ücretsiz elde edilen kitaplar aslında milletimize çok mu pahalıya mal oluyor? bilmediğimiz ama soru işaretlerinin çok olduğu aydınlatılması gereken sorular...

cakir
Uzman Üye

Performans: 30
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 13 Eylül 2012, 21:33:48 »

Arkadaşlar bizde her ikiside lider yayıncılık 9. sınıf Cemalettin  ŞAHİN  10.Sınıf Mehmet BARANAYDIN Sn kontinental sizdede bu şekildemi geçen yıl bizde komisyon kitaplarıydı.
sibel032
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 14 Eylül 2012, 08:57:46 »

hocam 9,sınıf kitapları Mehmet Baranaydın'a ait. size geçen yılın kitapları gelmiş sanırım.

kaykay
Uzman Üye

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 17 Eylül 2012, 19:28:15 »

arkadaşlar bizede eski kitap geldi değiştirmelimiyiz yanlışlık nasıl düzeltilir??
japon balıkçısı
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 17 Eylül 2012, 20:17:41 »

hocam teşekkür etmekle beraber, yarıyıl tatilinin bitiş tarihi 10 Şubat olarak görülüyor iş takviminde..ama 6-10 Şubat yani tatil olması gereken haftaya kazanım yazılmış...ben mi yanlış anladım acaba..
alimuyan
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 17 Eylül 2012, 21:17:46 »

6-10 şubat olan Satır grubunu 21-25 Ocak olarak değiştirirseniz sanırım sorun ortadan kalkar. ilk dönem 25 ocakta sona eriyor. Bu arada paylaşım için teşekkürler.
sibel032
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 18 Eylül 2012, 16:19:50 »

Tarihleri doğrudur diye kontrol etme gereği duymadım açıkçası. Yalnızca konu isimlerini değiştirdim.

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic