Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 2010-2011 Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tüm Sınıflar Coğrafya Planları  (Okunma Sayısı 12669 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ahmet_korkmaz52
Sürekli Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 24 Eylül 2010, 18:30:37 »

İlimiz de liselerde ve üniversite giriş sınavların da başarıyı arttırmak için yürütülen BAŞARI İÇİN EL ELE KAMPANYASI kapsamında  il milli eğitim müdürlüğü bünyesinde kurulan komisyonla yapılan genel lise ve anadolu liseleri tüm sınıflara ait Coğrafya planları..10.sınıflar da  aynı sınıfta hem seçmeli 2 saat  coğrafya hemde zorunlu 2 saat coğrafya dersinin bulunduğu sınıflar da dersler birleştirilerek Yıllık plan 4 saat üzerinden yapılmıştır.Yıllık plan bu şekilde hazırlanırken talim terbiye kurulunun görüşü alınarak hazırlanmıştır.Sanırım bu durum bir çok arkadaşın kafasında soru işareti oluşturan durumları çözüme kavuşturacaktır.Bazı okul idarecilerinin  adı gecen ders için 2 saat üzerinden 2 ayrı plan istediklerine dair haberler okuduk umarım bu kendinden habersiz düz mantık yaşayan idareciler de bu durumu dikkate alır.Saygılarımla..

Plan dosyası linki (aşağıdaki linke tıklayınız)

http://www.4shared.com/file/kuaypib-/CORAFYA.html

ÜNYE ATATÜRK ANADOLU LİSESİ / ORDU
bedirge
Moderator

Performans: 56
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 24 Eylül 2010, 20:09:54 »

hocam elinize sağlık paylaşmışsınız da bunlar özgün planlar değil, sitedeki planların başlık değiştirilmiş hali... Bunların hazırlanmasında asıl emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederiz...

http://yenicografyam.tr.gg/ Hasankeyf'e Sadakat...
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #2 : 24 Eylül 2010, 20:14:39 »

10.sınıflar da  aynı sınıfta hem seçmeli 2 saat  coğrafya hemde zorunlu 2 saat coğrafya dersinin bulunduğu sınıflar da dersler birleştirilerek Yıllık plan 4 saat üzerinden yapılmıştır.Yıllık plan bu şekilde hazırlanırken talim terbiye kurulunun görüşü alınarak hazırlanmıştır.Sanırım bu durum bir çok arkadaşın kafasında soru işareti oluşturan durumları çözüme kavuşturacaktır.Bazı okul idarecilerinin  adı gecen ders için 2 saat üzerinden 2 ayrı plan istediklerine dair haberler okuduk umarım bu kendinden habersiz düz mantık yaşayan idareciler de bu durumu dikkate alır.Saygılarımla..

Plan dosyası linki (aşağıdaki linke tıklayınız)

http://www.4shared.com/file/kuaypib-/CORAFYA.html

ÜNYE ATATÜRK ANADOLU LİSESİ / ORDU
Hocam emeğinize sağlık ta Talim terbiye kurulu herkese farklı şey söylüyor.Bu nasıl bir iş anlamadım..

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
arsimela
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 25 Eylül 2010, 06:11:50 »

hocan emeğinize sağlık  genel lise 10.sınıf 2 saatlik coğrafya yıllık planınızın kazanımlarını bir kez daha gözden geçermenizde yarar olduğunu düşünüyorum. genel lise 2 saatlik planlarda A10 3 B10 2 vb kazanımlar yer alıyor...nesli
ömercik04
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 26 Eylül 2010, 11:05:17 »

teşekkür ederim hocam. gerçekten kafam çok karışmış işin içinden çıkamıyordum. beni rahaltattınız. okulumda coğrafya10, 2+2 şeklinde veriliyor. e-okula baktım 4 saatlik seçmeli coğrafya şeklinde gösterilmiş. bu ifade de biraz saçma geldi bana ama bu şekilde devam edecekse 4saatlik tek plan ve tek ders şeklinde sınav takvimi belirlemek en doğrusu olacaktır.
düzgünY
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 26 Eylül 2010, 19:42:50 »

emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ederim
ma
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 27 Eylül 2010, 11:24:28 »

Hocam teşekkürler. Ancak bazı planlarınıza dikkat ederseniz Kasım ayının 3. haftasına ders koymuşsunuz. Sanırım bu hfta kurban bayramına denk geliyor. Tekrar teşekkürler
ilteriş
Uzman Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 27 Eylül 2010, 16:31:00 »

çalışmalrın için teşekkürler . emeğinize sağlık
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 27 Eylül 2010, 20:33:17 »

9.sınıflardan kaldırılıp  10.sınıfın konuları içinde yer alacak olan konular, bu yıl değil 2011-2012 öğretim yılında uygulanacaktır.

10.sınıf planları yanlış olmuş.

Dünyayı güzellik kurtaracak...
hunav
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 28 Eylül 2010, 17:21:46 »

hocam yazdığınız yazıda coğ. ve seçmeli coğ. dersleri 4 saatlik plan yapılmasını belirtmişsiniz... Ancak coğ. ve seçmeli coğ. dersleri karnede 2 farklı ders olarak görünecekmiş.... o zaman puanlama ve yazılılar nasıl olacak... eğer konuyla ilgili bilgi verirseniz sevinirim.... çok tşk...
lale durmus
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 28 Ekim 2010, 18:21:20 »

9. ve 10 . sınıf bep coğrfya yıllık plan örneği rica ediyorum
cografius
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

dünyalar bizimdir...

« Yanıtla #11 : 28 Ekim 2010, 19:20:34 »

Çalışmalarınız için teşekkürler hocam.Ancak bu yeni uygulamada henüz durum netleşmedi..e okulda 2 ayrı ders gözükecek..ayrıca idarecilerde kısa sürede bu karışıklığı çözebilmiş değiller..Hakaret etmezsek mesleğimize daha uygun hareket etmiş oluruz.
asi cadı
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 06 Ocak 2011, 18:35:21 »

arkadaşlar bn 10. sınıf ögrencisiyim ve cografya 3. konu doğadaki 3 unsurdan ödevim var soru bulabilirseniz sevinirim..
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic