Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 12.sınıflar 3 saatlik coğrafya yıllık planı  (Okunma Sayısı 4717 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tasdelenİ.
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özel İdare Anadolu Lisesi Şahinbey/GAZİANTEP

« : 24 Eylül 2010, 19:04:32 »

Değerli arkadaşlar okul idaresinin görüşleri doğrultusunda YGS ve LYS'ye yönelik 12.sınıf fen grupları için 3 saatlik bir yıllık plan hazırladım.Dersaneci arkadşların göndermiş olduğu planlardan yararlandım.Haklarını helal etsinler.Umarım sizlerin de işine yarar.9,10,11 ve 12.sınıf müfredatından karma bir plan....
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #1 : 24 Eylül 2010, 20:19:46 »

Hocam bilgisayarımda ofis olmadığı için planınızı göremiyorum ama umarım 9 ve 10. sınıf kazanımlarından oluşan bir plan değildir. Talim Terbiye sınıf seviyesindeki kazanımlardan oluşan bir plan istiyor. Çünkü daha önceki sınıflarda o kazanımları alan öğrencilere aynı kazanımlarla plan hazırlayamazsınız diyor.

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
bedirge
Moderator

Performans: 56
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #2 : 24 Eylül 2010, 20:28:23 »

Kemal hocam planın özeti bu şekilde... 9 ve 10 dan kazanımlar var size katılıyorum... Ama planda belirtmesek de aradan geçen 3 yılın telafisi için bu konulara da değinmek lazım...

Doğal Unsurlar
Coğrafyanın Konusu ve Bölümleri
Muhteşem Dörtlü:                              Atmosfer, Hidrosfer, Litosfer, Biosfer
Harita bilgisi
Haritalar ve kullanım alanları
Projeksiyon tipleri
Uzunluk ve alan hesaplaması
Arazi Rehberimiz: İzohipsler                   Profil Oluşturma                       Eğim hesaplama

Yerkürenin şekli ve sonuçlar
Yerkürenin Hareketleri ve sonuçları

Paralel ve Meridyenler
Yerel Saat Hesaplamaları

Atmosfer ve özellikleri            Hava durumu ve iklim
KONULAR
ALT ÖĞRENME ALANLARI

İklim elemanları
Sıcaklık
2. dönem konularının bazıları da

Küresel Ortam Bölgeler ve Ülkeler,                                  Ham Madde, Üretim, Pazar

Türkiye'de Ekonomi Politikaları

Türkiye’de Tarım ve Hayvancılık

Türkiye'nin Madenleri ve Enerji Kaynakları
Türkiye'nin Madenleri ve Enerji Kaynakları
Türkiye’de Sanayi
Türkiye'nin Ulaşım Ağları ve Gelişimi

Türkiye'de Ticaret
Türkiye'nin Dünya Ticaretindeki Yeri

Türkiye'yi Sembolize Eden Mekânlar
Türkiye’nin Turizm Politikaları

http://yenicografyam.tr.gg/ Hasankeyf'e Sadakat...
Tasdelenİ.
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özel İdare Anadolu Lisesi Şahinbey/GAZİANTEP

« Yanıtla #3 : 24 Eylül 2010, 20:48:25 »

Kemal hocam bana okul idaresi bu şekilde hazırlamamı söyledi.Özellikle 12 fenlere 3 satlik coğrafya dersi konmasının mantığı onları iyi bir şekilde ygs ve lys'ye hazırlamakmış.Bu doğrultuda benden 9,10,11 ve 12.sınıf konularından bir harmanlama yapıp sınav için iyi bir şekilde öğrencilerimizi hazırlamamı istediler.Ben de  bu doğrultuda bir dersane planından yararlanarak bu doğrultuda plan hazırladım. Umarım yanlış değildir.Bu seçmeli bir ders dediler.Sen hazırla bi şey olmaz dediler.Bakalım nolacak Huh?
albedo
Genel Moderator

Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #4 : 25 Eylül 2010, 10:12:58 »

Arkadaşlar gerginliğe gerek yok. Yorumlarımızı da eleştirilerimizi de makul sözcüklerle yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Sayın Tasdelenİ. hocam, ben talim terbiyenin ve programcıların söylediklerini yazdım.Okul idareniz ne der, ne düşünür ve herhangi bir sıkıntıda nasıl tavır gösterir bilemem. Ama talim terbiye şunu da söylüyor ki benim katılmadığım bir durum, siz planı prosedüre uygun yapın, derste ne anlatırsanız anlatın. Ben "miş" gibi yapmanın doğru olmadığını düşünüyorum, ama bir yandan da öğrencinin istek ve ihtiyacı da var. Belki bu konuda yapılacak en iyi şey, okul idaresi tarafından talim terbiyeyi aramak ve oradan alınacak yanıta göçre hareket etmek. Gerçi talim terbiyeden telefona çıkan arkadaşlar da herkese farklı şey söylüyormuş gibi bir izlenim edindim ama yapılack en iyi şey bu gibi duruyor.
Sayın ZENEG ve sayın asyabuse, söylediklerinizde haklısınız ama söyleme tarzınız arkadaşları rahatsız etmiş sanırım, ki başka tepkiler de aldım.. Bunu lütfen moderatör uyarısı falan diye de almayın, burada tartışıyoruz sadece, hepimiz aynı gemideyiz..Herkese kolay gelsin..

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
albedo
Genel Moderator

Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #5 : 25 Eylül 2010, 10:34:41 »

nacizane bir öneri..
12. sınıflarda seçmeli ders olacağı için 12. sınıflar seçmeli ders kazanımlarını alın. öncelikle yıllık plana bunları yerleştirin. sonra süre bölümüne 3 saat yazın ve kazanımlara göre işlerken yapacağınız etkinlik vs bölümünü 3 saaate göre genişletin. Yada 1 saat seçilmiş ise süre bölümüne 1 saaat yazın ve yapacağınız etkin lik vs bölümünü 1 saate göre düzenleyin. Bu bir öneri. Farklı bir şey programcılardan ve HİE katılan ve formatör olacak arkadaşlardan gelmediğine göre bu yol denenebilir diye düşünüyorum.

alpaslan
VIP Üye

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 29 Eylül 2010, 15:00:42 »

tm sınıflarının seçmeli coğrafya planı nasıl olacak ben idareye tm lerde coğrafya olmaz diyorum ama anlatamıyorum nasıl olacak
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic