Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 12.sınıf seçmeli coğrafya  (Okunma Sayısı 4510 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
cografyaciserkan
Uzman Üye

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

TR61

« : 13 Eylül 2013, 13:18:53 »

İyi günler arkadaşlar.Meslek lisesinde çalışıyorum.Bu yıl 12.sınıflardan bir sınıfa 2 saat Seçmeli Coğrafya dersi konulmuş. YGS konuları anlatmayı düşünüyorum.
   Sorum şu;bu seçmeli coğrafya dersinin yıllık planı nasıl olacak.Normal 12.sınıf 2 saatlik Coğrafya planımı hazırlayacağım(resmiyette göstermek için).Yoksa zümre kararı alıp YGS planı hazırlayabilir miyim? Bu arada bu sınıf 11.sınıfta Coğrafya dersi görmedi.
 Cevap ve yorumlarınızı bekliyorum.Teşekkür ederim

cgrfycsrkn
mkaya60
Sürekli Üye

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2013, 16:07:47 »

Sayın Hocam, normal 12.sınıf 2 saatlik plan yapacaksın. YGS anlatacaksan gayriresmi işleyeceksin, ama ders defterini yıllık panına göre dolduracaksın. 11.sınıfa gelince yine gayriresmi olarak 11.sınıfkonuları da anlatabilirsin.
ujle
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 08 Ekim 2013, 11:42:10 »

Sayın hocam meslek lisesinde müdür yardımcısı olarak çalışıyorum. meslek liselerinde zorunlu coğrafya dersi 10. sınıfta biter. eğer 11. sınıfta coğrafya almamışlarsa 12. sınıfta coğrafya 11 müfredatı uygulanması gerekir çünkü 11. sınıf kazanımları alınmadan 12. sınıf kazanımları verilemez.
engo1907
Deneyimli Üye

Performans: 56
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 09 Ekim 2013, 08:17:22 »

hocam aynı durum bende de var meslek lisesinde çalışıyorum.öğrenciler 11.sınıfta coğrafya görmediği için ben 11.sınıf coğrafyayı anlatıyorum

Bir gün herkes fenerbahçeli olacak...
tarumoloji
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 09 Ekim 2013, 08:50:01 »

Katılmıyorum...

Öğrenciler bir alt sınıfta okudukları seçmeli dersi ve/veya saatini bir üst sınıfta değiştirebilirler. Birbirinin devamı olan derslerin seçiminde, öğrencinin öğrenimini gördüğü öğretim programının bir üstü olan programın uygulanması esastır"

28.03.2013 tarih ve 18 znolu Talim Terbiye Kurulu kararı (Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumlarının
10, 11 ve 12. Sınıflarına Ait Haftalık Ders Çizelgeleri) AÇIKLAMALAR bölümü

Kazanım falan hikaye öğrenci isterse her dönem derslerini değiştirebilir şimdiki siteme göre... 11 de coğrafya görüp görmemesi önemli değil 12 de ben coğrafya görmek istiyorum derse (yada idare coğrafya dersi eklerse Cheesy) 12 coğrafya görür...

Kendi okulumdan bir örnek:
11. sınıfın 1. döneminde sayısal ağılıklı dersler gören bir öğrenci 2. dönem nakil ile okulda sayısal ağırlıklı derslerin görülmediği yani sayısal bölümün olmadığı bir okula nakille geliyor ve öğrenci eşit ağırlıklı derslerin görüldüğü sınıfa kayıt oluyor 1. dönem notlarıyla 2. dönem notları tam uyumlu olmadığı halde öğrenci sınıfı rahatça geçiyor...

Başka Bir örnek:
11. sınıfta sayısal ağırlıklı dersler gören öğrenci 12. sınıfta eşit ağırlıklı derslerin sınıfına geçmek istedi buna engel olamazsınız, direkt geçiş hakkı var çünkü... 11. sınıfta coğrafya görmedi 12. sınıfta coğrafya görecek eski öğrenciler ise coğrafyayı hem 11 de hem  gördü 12. sınıfta görecek... bu durumda şunu mu yapacaksınız sınıfın hepsine 12 coğrafya anlatırken bu öğrenciye 11 coğrafya mı anlatacaksınız...

Ama burası meslek demeyin kurallar aynı...

Bilim kurgu, varoluşsal bir benzetmedir. İnsan hakkında hikayelerin düzenlenmesine izin verir. Isaac Asimov' un söylediği gibi, her bir bilim kurgu hikayesi şimdiye kadar önemsiz görünmüş olabilir, at gözlüğü takmış eleştirmenlere ve bugünün filozoflarına,fakat bilim kurgunun esası, özü kurtuluşumuzda hayati önem taşır, eğer bir gün kurtulacaksak.
(SG-1)
nedokozlu
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 11 Ekim 2013, 14:27:32 »

Eğer başım ağarmasın diyorsan 12. sınıf planı yaparsın, deftere de bu konuları yazarsın ama sen yine istediğin konuları anlatırsın. Ya da sene başında yaptığın zümreye karar olarak 12. sınıflarda ünversiteye hazırlık progagramı uygulayacağı belirterek buna uygun plan hazırlarsın ve buna göre ders anlatırsın. Karar sana kalmış.
cografyaciserkan
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

TR61

« Yanıtla #6 : 13 Ekim 2013, 10:58:19 »

Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.Ben 12. sınıf müfredatı ile birlikte YGS konuları da anlatıyorum. 1 hafta YGS 1 hafta 12.sınıf konusu.

cgrfycsrkn
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic