Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Üstadlarımdan dönem ödevim konusunda fikir öneri tavsiye yardım bekliyorum  (Okunma Sayısı 2093 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
seloaz
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 25 Mart 2010, 07:26:24 »

S.a hocalarım ve değerli cografya.biz sakinleri benimde herkes gibi malum dönem ödevim var ödev konum hakkında bir kaçtane hazır ödev buldum ama onlardan faydalanmak yerine sizler gibi profosyonellerden işin üstadlarından yardım alarak ortaya muhteşem bir şey çıkarmak istiyorum.
 Ödevimin konusu Beşeri sistemlerin ilk konusu olan (kapsamlı geniş dünyada) Nüsusun dağılışı gelişimi nitelikleri konusudur. forum ve sitedede bir araştırma yaptım kayda değer fazla bir şey bulamadım sizlerin yardımlarıyla hazırayacağım inş bu ödev konusunda cografya biz in en iyi ödevi olmasını temenni ediyorum.

Temel olarak ufak bir plan yaptım :
1.Nüfus nedir Nufüs
2.Nüfüs sayımları ve amaçları nüfün sayımlarının incelenmesi(grafik ve tablolarla)
3.Dünya nüfusunun tarihsel süreçteki değişimi Nüfüs özelliklerine ait tablo grafik ve haritalardan yararlınalarak nufüs dağılışının etkisinin sorgulanması
4.Nüfus artış oranının değişiminde etkili olan faktörlerin sorrgulanması(harita tablo grafiklerle süper olur)
5.Dünya nüfusunun geleceği sürekli artacak mı ilerki yıllara ait nüfus tahmminleri
6.Dünyada nüfüs dağılışının alansal dağılışı haritalarla ve kıta nüfüslarının farklı olmasının sorgulanması
7.Nüfüs pramitleri piramit incelemeleri   

Ufak bir planlamam ve kaynak arama konularım bunlar 
ödevi veren hocam bir tez havasında olmasını istedi ödevin ve bende en iyi şekilde sizlerin yardımlarıyla yapacağıma inanıyorum.YARDIM edecek üstadlarım  email adresim stecim@hotmail.com benimle bu adresten irtibata geçebilrsinz.Aslında gönül ister Türkiye de oluyum yardım edecek üstadlarımla baş başa yüz yüze görüşüyüm ama malesef AZERBAYCAN dayım neyse sağlık olsun bizde gönül bağıyla irtibata geçeriz.

VE HEPİNİZDEN YARDIMLARINIZI bekler saygı ve teşekkürlerimi sunuyorum ..
Mevlüt Selman Tecim AZERBAYCAN-Bakü
piriii_reis
Sürekli Üye

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 25 Mart 2010, 16:27:53 »

Prof Dr. E. Murat Özgür'ün yazdığı kaynakları bulursan çok iyi olur.Geçen hafta nüfusla ilgili sempozyumu vardı hatta.
seloaz
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 27 Mart 2010, 17:59:48 »

piri reis bey isim için çok tşkr. ama Allahın cezası google istediğimi bulamadım Prof Dr. E. Murat Özgür hocanın kaynaklarına ulaşmamda veya ödevim konusunda başka yardım eden üstad yokmu Huh?
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic