Sayfa: [1] 2 3 ... 7   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yeni (4 yıllık) Müfredata Göre Hazırlanmış ÖSS SORU BANKASI-Cengiz TEPER  (Okunma Sayısı 29585 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Cengiz Teper
VIP Üye

Performans: 179
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 15 Ekim 2008, 12:31:36 »

Değerli Öğretmen Arkadaşlar;

Yaklaşık yedi aylık bir çalışmanın sonucu olarak hazırladığım Soru Bankasının dağıtımı başladı nihayet. Bu kitap benim için şu anlamda çok önemli. Daha önce çeşitli yayınlara gerek soru bankası, gerekse konu anlatımlı kitaplar yapmama rağmen, kişisel anlamdaki ilk kitabım. Dizgisinden matbaasına kadar bizzat kendim ilgilenerek hazırladım. Dolayısıyla çok özen gösterdim.

Bir de fark yaratmak istedim.
Konuları;
1. Doğal sistemler
2. Beşeri Sistemler
3. Mekansal Bir Sentez: TÜRKİYE
4. Küresel Ortam; Bölgeler ve Ülkeler
5. Çevre ve Toplum
şeklinde bölümlere ayırırken her konu başlığının önüne, konuyla ilgili yorumlardan oluşan "hatırlatma notları" bölümünü koydum.

Buradaki amacım öğrenciye bu konuları çalıştırmak değil (çünkü yeterince ayrıntılı değil) de, testi çözmeden önce şöyle bir göz atmasını sağlamak. Çünkü burada yer alan hatırlatma notları genellikle ÖSS'de çıkmış soruların yorumları ya da benzerleridir. Böylece asıl amaç ÖSS'nin bu konuya bakış açısını öğrenciye gösterebilmek oldu.

Kitapta toplam 80 test (yaklaşık 1300 soru) var. Mümkün olduğu kadar her konuya deyinmeye çalıştım.

Kitabımı inceleyen arkadaşların, olumlu-olumsuz yorumlarınızı hem buradan hem cengiz_teper@hotmail.com adresimden almak isterim. Ayrıca İstanbul dışındaki illerde henüz kitapçılarda yok. Şimdilik arkadaşlarımın önerileri ile sipariş alıyorum.

Saygılar, İyi Çalışmalar.

Cengiz Teper

M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #1 : 15 Ekim 2008, 12:48:47 »

Cengiz hocam; emeklerinizin karşılıksız kalmamasını temenni eder, başarılar dilerim.

Kitapla ilgili diğer bilgilere bu linkten ulaşabilirsiniz.

Ayrıca sitemizde aktif olan meslektaşlarımıza ve kitapla ilgili düşüncelerini paylaşacığını düşündüğümüz üyelerimizden adres bilgilerini özel mesaj yoluyla isteyip kitabı kendilerine ulaştıracağız.

Coğrafya Biz olak Cengiz hocamıza çalışmasından dolayı teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 15 Ekim 2008, 13:53:31 »

Cengiz hocam, branşımıza katkınızdan dolayı teşekkür ediyorum. emeklerinizin karşılığını almanızı diliyorum.
Çalışmalarınızda başarılar.

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

coğrafyacı08
VIP Üye

Performans: 89
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 15 Ekim 2008, 14:15:07 »

Cengiz TEPER hocam;
 Yeni müfredata uygun olarak yayınlamış olduğunuz kitabınızın  Coğrafyaya yapacağı katkılardan dolayı tebrik eder başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim. Belli bir emekle yayınladığınız kitabınızın hak ettiği değeri görmesi temennisiyle.
Sayın hocam, kitabınızı nasıl temin edebiliriz. Bu konu hakkında da bilgi verirseniz sevinirim 
benguela
Uzman Üye

Performans: 39
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #4 : 15 Ekim 2008, 14:30:31 »

Yeni müfredata uygun olarak yayınlamış olduğunuz kitabınız hayırlı olsun.katkılarının çok fazla olacağı inancındayım.çalışmalarınızda başarılar dilerim
kasif14
Uzman Üye

Performans: 70
Çevrimdışı Çevrimdışı

Yüksel Türk! Senin İçin Yükselmenin Hududu Yoktur

« Yanıtla #5 : 15 Ekim 2008, 14:51:41 »

hocam tebrik ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum
andırın46
VIP Üye

Performans: 162
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 15 Ekim 2008, 14:52:39 »

Cengiz Hocam elinize emeğinize sağlık
Yeni müfredata uygun olarak yayınlamış olduğunuz kitap coğrafya camiası için hayırlı olmasını dilerim ....
Eğer Mümkünse kitaptan banada gönderebilirmisinz acaba slm
ve saygılar
İbrahim altıparmak
Andırın Anadolu Lisesi
Coğrafya Öğretmeni Andırın / K.Maraş

ABDULKADİR PAKSOY Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni SEYHAN/ ADANA
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 15 Ekim 2008, 15:14:12 »

Coğrafyaya katkılarınızdan dolayı tebrik eder,çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 15 Ekim 2008, 15:21:35 »

Hocam çalışmalarınız için sizi tebrik eder gayretlerinizin karşılığını almanızı temenni ederim.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
eflatun-70
Sürekli Üye

Performans: 20
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 15 Ekim 2008, 16:14:35 »

Cengiz Hocam yeni müfredata uygun olarak hazırladığınız kitabınız için sizi tebrik ediyor ve bu tür çalışmalarınızın devamını diliyorum. Umarım emeğinizin karşılığını alırsınız. Zira, ben yıllar önce 1999-2000 eğitim-öğretim yılında böyle bir ÖSS konu anlatımlı test kitabı çalışması yapmış ve Milli Eğitim Bakanlığı kadrosunda çalışan bir devlet memuru olduğum gerekçesiyle, gerekli basım izinlerini alamadığım ve baskı parası da bulamadığım için kitabımı yayınlayamamıştım. Ardından büyük dersanelerin yayınları geniş çapta pazarlanmaya başladı. Bir daha da böyle bir çalışma içine girmedim. Son yıllarda bu tür çalışmaların önü açıldı sanıyorum. Çünkü çok sayıda değişik yayınla karşılaşıyoruz. Yeni müfredata uygun olarak hazırladığınız kitabınızı incelemeyi çok isterim. O zaman kitabınızla ilgili daha ayrıntılı paylaşımda bulunabiliriz. Cesaretiniz ve verdiğiniz emek için tekrar tebrik ediyorum.

Funda Balatlıoğlu
 Derici Mustafa Gürbüz Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni- KUŞADASI/AYDIN
onurum
VIP Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 15 Ekim 2008, 16:35:17 »

Cengiz hocam öncelikle çalışmalarınızda başarılar diliyorum.Kitabınızı bende incelemek isterim.Şimdiden ilginize teşekkür ediyorum.
Sabri Gevher
İmam Hatip Lisesi Coğrafya Öğretmeni  HENDEK/SAKARYA
Tel:0264 614 61 05

şah bile sevgiye köledir
aydemird2006
Üye
**

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 15 Ekim 2008, 16:41:51 »

Hocam çalışmalarınızdan dolayı sizi tebrik ediyor,mümkünse kitabınızdan bir örnekte ben istiyorum.Teşekkürler.

Duygu Aydemir
Arnavutköy Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi
                             Beşiktaş/İstanbul

Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.
AKYAL
EMON
Uzman Üye

Performans: 37
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 15 Ekim 2008, 16:55:42 »

Değerli hocam bu tip çalışmalar biz öğretmenlere ve öğrencilerimize yol gösteriyor. Bir çok yayında Yeni müfredatla ilgili sorularda büyük yanlışlar ve eksikler var.Bu çalışmanızın bu anlamda önemli bir açığı kapatacağını temenni ediyorum.Kitap elimize ulaşırsa kitapla ilgili yorumlarımıda buradan size aktarmak isterim.Teşekkür ederim
Gürsel KAYA
Silifke lisesi  Coğrafya öğretmeni
SİLİFKE /MERSİN
seyhoglu
VIP Üye

Performans: 71
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 15 Ekim 2008, 17:04:48 »

Değerli hocam kitabınızın hayırlı olmasını dilerim.İncelemek ve yararlanmak amacıyla örnek gönderebilirseniz sevinirim.
Mehmet ŞEYHOĞLU
Ordu Atatürk Lisesi Coğrafya Öğretmeni-ORDU
ermanserdar
Yeni üye
*

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 15 Ekim 2008, 17:26:43 »

Hocam çalışmalarınızdan dolayı tebrik ederim.Mümkünse kitabınızdan bir örnek istiyorum.Teşekkürler.
Erman SERDAR
Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi
coğrafya öğretmeni
Ereğli- ZONGULDAK
Sayfa: [1] 2 3 ... 7   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic