Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 11 .Sınıfta Holanda,İng,Hindistan vs.yalnızca sos. sınıfına mı anlatılacak?  (Okunma Sayısı 7158 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
HAKB
Uzman Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 27 Mayıs 2008, 18:30:22 »

11 .Sınıfta Holanda,İngiltere,Hindistan vs.yalnızca sos. sınıfına mı anlatılacak? Ülkeler dersi kalktığına göre sos .ve tm sınıflarına anlatılacak konular nasıl ayrılıyor acaba? Bilen varsa sevinirim
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #1 : 27 Mayıs 2008, 18:36:50 »

Hocam bahsettiğiniz konular her iki alan öğrencilerine de anlatılacak.TM öğrencilerine "Türkiye'de Tarım ve Hayvancılık, Türkiye'de Sanayi, Doğal Afetler ve Türkiye İçin Riskleri" konuları anlatılmıyor.Biraz tuhaf ama böyle...

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
yusufili
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 27 Mayıs 2008, 18:39:45 »

Hocam bahsettiğiniz konular her iki alan öğrencilerine de anlatılacak.TM öğrencilerine "Türkiye'de Tarım ve Hayvancılık, Türkiye'de Sanayi, Doğal Afetler ve Türkiye İçin Riskleri" konuları anlatılmıyor.Biraz tuhaf ama böyle...

Bende hocam gibi düşünüyorum.
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #3 : 27 Mayıs 2008, 19:43:28 »

Hocam daha öncede böyle bir soru tarım ve hayvancılık ünitesi içn gelmişti. Orada da bazı arkadaşalrımız bende aynı şekilde düşünüp uygulamıştım. taım hayvancılık konularını işledik. Ülkeler konusunda da Hindistan Hollanda ve İngiltere ülkelerinide işledim.

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 27 Mayıs 2008, 19:45:07 »

Ben tarım hayvancılık ve ekonomi konularını TM sınıflarında da işledim..

Sonuçta bunlar sınava girerken tm'ye ayrı Sos bölümüne ayrı soru sormayacaklar..!
yusufili
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 27 Mayıs 2008, 19:47:48 »

Hocam daha öncede böyle bir soru tarım ve hayvancılık ünitesi içn gelmişti. Orada da bazı arkadaşalrımız bende aynı şekilde düşünüp uygulamıştım. taım hayvancılık konularını işledik. Ülkeler konusunda da Hindistan Hollanda ve İngiltere ülkelerinide işledim.

Sonuçta bunlar sınava girerken tm'ye ayrı Sos bölümüne ayrı soru sormayacaklar..!

Haftada 2 ders saati ile nasıl yetiştirdiniz.Çok merak ettim doğrusu?
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 27 Mayıs 2008, 19:49:09 »

Sorun da orda ya yusuf hocam yetiştiremiyorum şimdi.. + Grin
cheri
VIP Üye

Performans: 323
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 27 Mayıs 2008, 20:24:57 »

Arkadaşlar,coğrafya dersi öğretim programı kitabına göre;2 saatlik derslerde:C.11.5 kazanımı ile D.11.5 ve  D11.6 kazanımları işlenmeyecek.
Yani tarım ve hayvancılık konusu ile Ülkeler(hiçbiri) işlenmeyecek!
Biraz tuhaf ama böyle..
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 27 Mayıs 2008, 21:47:19 »

TM şubelerine Ülkeler Coğrafyası konularının işlenmemesi bence doğru (ÖSS mantığı açısından) Ama ekonomik coğrfaya konuları işlenmeli. 11.Sınıflara girmediğim için dikkatimi çekmemişti.
yusufili
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 27 Mayıs 2008, 23:41:32 »

Eğer gerekli düzenleme ve açıklamalar yapılmazsa gelecek yıl 12.sınıflardada benzer durumları yaşarız.
acar54
VIP Üye

Performans: 47
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 28 Mayıs 2008, 05:24:47 »

D.11.4. Örnek inceleme yoluyla bir ülkenin coğrafî özelliklerini araştırır.   
H / ”  Ülke Analizi
Gruplar oluşturularak her grup seçtiği bir ülkenin tanıtımını üstlenir. Tanıtımın ardından soru turu yapılarak konu pekiştirilir.    
[!] Türkiye ve dünya açısından ekonomik, kültürel, siyasal önemi olan ve merak edilen bir ülke araştırılır.
# Harita becerisi, sorgulama becerisi, tablo, diyagram, grafik oluşturma ve yorumlama becerisi kazanımla birlikte organize edilerek verilecek becerilerdir.
bu hedefe göre; kitapta verilen ülkeler işlenmesede türkiye ve dünya açısından önemli bir ülke incelemesi isteniyor.

ahmetselim
VIP Üye

Performans: 143
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özcan KULAKSIZ Üsküdar Mithatpaşa M.T.A.L

« Yanıtla #11 : 28 Mayıs 2008, 05:29:14 »

bencede ülkeler sosyal sınıflarda işlenmeli sadece ama dersanedeki eşit ağrlık öğrencilerimde okulda işlemişler o ülkeleri yani herkes kafasına göre takılıyor

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. “Yürüyeceğim” de, bas ve yürü!"
Arbeste
VIP Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 28 Mayıs 2008, 06:17:56 »

Ben ülkeler haricindeki bütün konuları hem TM hem de SOS sınıflarda işliyorum. Çünkü nasıl bir ÖSS uygulanacak bilmediğimiz için ve eski sınav sisteminde de ekonomi soruları çok geldiği için TM sınıflarında da anlatıyorum. Anladığım kadarıyla herkes kafasına göre takılıyor ve bu ilerde bir sorun olarak karşımıza gelecek.Ne zaman bakalım doğru düzgün bir açıklama yapılacak merak ediyorum.
Melik
VIP Üye

Performans: 123
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 28 Mayıs 2008, 06:53:20 »

Bence de Eşit Ağırlık sınıflarına Ülkeler, Tarım ve Hayvancılık gibi konular anlatılmalı. 2009'da nasıl bir ÖSS olacağı daha belli değil.
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #14 : 28 Mayıs 2008, 11:43:03 »

Sorun da orda ya yusuf hocam yetiştiremiyorum şimdi.. + Grin

Hocam durumu öğrencilere açıklayınca istekli oldular.  biraz diğer konulardan kırparak biraz da sitemize gönderilen konu açıklamasından yarralanarak bir iki dersde diğer öğretmenelrden isteyerek işledim. Zaten hocam  son konularda çok fazla yarınıtya girmeyide düşünmüyordum.

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic