Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Nemrut Dağı ile ilgili Doğu Ateş hocanın sorusu  (Okunma Sayısı 2616 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
nazmi21
VIP Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 19 Haziran 2011, 20:19:27 »

Doğu Ateş hocamızın YGS Coğrafya Soru Bankası sayfa 263 8.sorusu

LYS 4 Coğrafya 10.soru

Ataol Behramoğlu'nun Dediği gibi,Zulmün Önünde dimdik tut onurunu
Emeğin önünde eğil kızım,
Bende sizin emeğinizin önünde eğiliyorum dostum saygılar...
----------------------------
Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Ekmek neden herkesin ekmeği değildir?
Acı niye herkesin acısı değildir?
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
nazmi21
VIP Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 19 Haziran 2011, 20:38:12 »

Hatta bu soruyu öğrencimle çözdüğümüzde hocam bu soru yanlış dedi bende neden dedim Erciyes ile Nemrut ikisi de volkanik cevabını aldım iyi bak dedim ama çıkaramadı.Neyse ben genel anlamda Nemrut denince Tatvan daki Nemrut Dağı olarak algılamamız gerektiğini ama soruda verilen ise Adıyaman daki tarihi yönden değeri olan Nemrut olduğunu söyledim ki ikisini de görmüş biri olarak biraz da ekstra bilgi de verdim.Buna benzer çift isimler var.Örnek Hem İç Anadolu'da hem de Güneydoğu'daki Karacadağ ki ben genelde ekstra bilgi yoksa Urfa'daki Karacadağ olarak algılayın diyorum yada Ereğli bir coğrafyacının ilk akla geleceği yer maden kendi olan demir çelik sanayisinin geliştiği Karadeniz Ereğlisi . Oysa Konya Ereğlisi Marmara Ereğlisi de var. Acıgöl Denizli'deki tektonik gölde var Konya Karaman arasındaki krater gölleri de var. Samsun'daki Balık Gölü ile Ağrı'daki Balık Gölü

Ataol Behramoğlu'nun Dediği gibi,Zulmün Önünde dimdik tut onurunu
Emeğin önünde eğil kızım,
Bende sizin emeğinizin önünde eğiliyorum dostum saygılar...
----------------------------
Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Ekmek neden herkesin ekmeği değildir?
Acı niye herkesin acısı değildir?
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic