Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: LYS-3 Coğrafya Sorular- Cevapları (Word)  (Okunma Sayısı 5681 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
dreamer99
VIP Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 23 Haziran 2012, 19:59:02 »

Soruları kes-kopyala-yapıştır yöntemiyle word e attım ve örnekteki gibi şıkları işaretledim. Umarım işinize yarar.

indirme linki :  http://www.dokumanyukle.com/index.php/files/get/9Nu-Dw0rC2/2012-lys-3-cog.doc

Bu arada Soru 1 de Türkiye'nin tarihinin neden 27.02  olduğunu anlamadım. Paragrafta tarihi başlangıç meridyenine göre vermiş. Ülkemizle arasında fark olmaması gerekmez mi? Los Angeles ın tarihinin 25 olması gerekmez mi? Benim kaçırdığım bir nokta mı var? Bu soruya yorum yapabilirseniz sevinirim.

DEÜ
svc84
Uzman Üye

Performans: 13
Çevrimdışı Çevrimdışı

Yüksel Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur.

« Yanıtla #1 : 23 Haziran 2012, 20:17:24 »

hocam 1. soruda doğru cevap E seceneği ise soru doğru. Ancak los angeles in saat dilimini -8 olarak vermiş bu da şubatta 2. saat dilimini kullanan ülkemiz ile arasında 10 saattlik zaman farkı olduğunu gösterir. aynı byu sekilde 13 saatlik ucusu da hesaba kattığımızda da 2230 dada istanbulda olduğunu hesaplayabiliyoruz. umarım düşündüklerimi kelimelşere dökebilmişimdir. ayrıca paylaşım için teşekkürler
teaco
Uzman Üye

Performans: 133
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2012, 20:29:53 »

insan okurken sıkılıyor bu soruyu yaa...saçma..bir de yok aktarma, yok 4 saat ileri deyip gereksiz uzatma yapılmış..11 ve 12. sınıf konularından yeterince soru bulamıyorlar mı? hala ygs..
mert volkan
VIP Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 23 Haziran 2012, 23:04:30 »

paylaşım için teşekkürler kıymetli meslektaşım
dreamer99
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 24 Haziran 2012, 16:09:35 »

hocam 1. soruda doğru cevap E seceneği ise soru doğru. Ancak los angeles in saat dilimini -8 olarak vermiş bu da şubatta 2. saat dilimini kullanan ülkemiz ile arasında 10 saattlik zaman farkı olduğunu gösterir. aynı byu sekilde 13 saatlik ucusu da hesaba kattığımızda da 2230 dada istanbulda olduğunu hesaplayabiliyoruz. umarım düşündüklerimi kelimelşere dökebilmişimdir. ayrıca paylaşım için teşekkürler
Hocam soruda Greenwich ortalama saatine göre 26,02,2012 tarihinde denmiş. bu ne anlama gelir? Greenwich te tarih 26 anlamına gelmez mi? Öyleyse Los angeles ta tarih 25.02.2012 demektir. Şıklarda türkiye için 26.02.2012 saat 05:30 diye bir seçenek olsaydı bu seçenek doğru olurdu. Ancak bu seçeneğin şıklarda olmaması soruyu hazırlayanların açıklama kısmında verdiği tarihi Los Angeles için verdiği anlamına gelmektedir. İfade yanlışlığı yapılmıştır...

DEÜ
juliet55
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 25 Haziran 2012, 19:29:55 »

Hocam soruyu ayrıntılı bir şekilde tane tane çözerseniz sevinirim Smiley ben hiçbir şey anlamadım zaten saat problemlerini oldum olası çözemiyorum bu tarz soruların püf noktalarını da yazarsanız memnun olurum. Saygılar
dreamer99
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 25 Haziran 2012, 20:59:21 »

Hocam soruyu ayrıntılı bir şekilde tane tane çözerseniz sevinirim Smiley ben hiçbir şey anlamadım zaten saat problemlerini oldum olası çözemiyorum bu tarz soruların püf noktalarını da yazarsanız memnun olurum. Saygılar

tablo şeklinde ifade ettim. umarım yardımcı olur..

DEÜ
juliet55
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 26 Haziran 2012, 12:37:07 »

Çok teşekkür ederim.. Yardımcı oldu
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic