Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: LYS-3 6. sorunun iptali  (Okunma Sayısı 2763 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
alfred
Uzman Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

Herkes için coğrafya

« : 25 Haziran 2012, 18:57:34 »

Prof. Dr. Kadıoğlu, cumartesi günü yapılan Lisans Yerleştirme Sınavı'ndaki (LYS) Coğrafya sınavının 6. sorusunun yanlış olduğunu savundu. Cevabı 'C' olarak verilen soruda mantık bulamadığını söyleyen Kadıoğlu, "Anlamsız bir sorunun cevabı nasıl bulundu? Ben meteoroloji profesörü olarak bu soruyu anlamadım ve çözemedim" dedi.

Coğrafyacıların da aynı görüşte olabileceğini ileri süren Kadıoğlu, "Bana göre yanlış bir soru. İptal edilmesi lazım" diye konuştu. 

tefra
Uzman Üye

Performans: 76
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 25 Haziran 2012, 18:59:47 »

sayın alfred hocam, ben bu konuyu sitede gündeme getirmiştim. ama bir kaç arkadaş dışında görüşümü destekleyen çıkmamıştı. inşallah iptal olur.
alfred
Uzman Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

Herkes için coğrafya

« Yanıtla #2 : 25 Haziran 2012, 19:04:08 »

evet bence de iptal edilmesi gereken bir sorudur. Çünkü gerçekle hiç bir uygunluğu olmayan bir grafik düzenlemesi verilmiştir.
tefra
Uzman Üye

Performans: 76
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 25 Haziran 2012, 19:11:58 »

Hem grafikler hatalı, hem de çok farklı faktörlere bağlı olarak değişen yağışın dağılışını bu kadar geniş bir alan için sormak ayrıca hatalı.
mert volkan
VIP Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 26 Haziran 2012, 23:07:43 »

ben mitkat hocama şunu sormak istiyorum: sıcaklık eğrisinin  karadeniz kıyı başlangıcı ile  akdeniz kıyı bitimi arasındaki  fark  6 derece....bunun bir kriter olduğunu söylemek mümkün mü Huh? acaba 36-42  arası  6 derecelik enlem farkınamı 6 derece  sıcaklık farkı belirtmişler de   C  şıkkını uygun görmüşler  ??
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic