Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: LYS 3 soruları resimli direkt cevaplı  (Okunma Sayısı 12870 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
nazmi21
VIP Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 25 Haziran 2011, 14:50:30 »

LYS 3 soruları Umarım işinize yarar.Dikakitimi çeken birşey var dizayn problemi yazılar 2 tarafa yaslanmamış.Bence ciddiyetsizlik.Oğlumla akülü arabayla dışarı çıkacaktık ki foruma bakınca problem olduğunu gördüm veyüklemeye karar verdim.Sabırla bekleyen oğluma teşekkürler.Benim dışarı çıkmam lazım.Saygılarımla.

Ataol Behramoğlu'nun Dediği gibi,Zulmün Önünde dimdik tut onurunu
Emeğin önünde eğil kızım,
Bende sizin emeğinizin önünde eğiliyorum dostum saygılar...
----------------------------
Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Ekmek neden herkesin ekmeği değildir?
Acı niye herkesin acısı değildir?
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
hknts
Üye
**

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 25 Haziran 2011, 15:36:56 »

10. sorunun cevabından emin misiniz sayın hocam?
karakaya291
Sürekli Üye

Performans: 53
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 25 Haziran 2011, 16:15:17 »

ONUNCU SORUNUN (10.)sorunun cevabı "E"
hknts
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 25 Haziran 2011, 16:44:15 »

Arkadaşlar,
4. sorunun cevabı E şıkkıda olabilir! Sanki iki doğru cevaplı bir soru gibi geldi bana! Ne dersiniz?
alfred
Uzman Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

Herkes için coğrafya

« Yanıtla #4 : 25 Haziran 2011, 16:44:52 »

Bence 10.sorunun cevabı E olmalı.
hknts
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 25 Haziran 2011, 16:47:25 »

Bence 10.sorunun cevabı E olmalı.
Arkadaşlar,
4. sorunun cevabı E şıkkıda olabilir! Sanki iki doğru cevaplı bir soru gibi geldi bana! Ne dersiniz?

10.soru tamam da.4.soru hakkındaki görüşleriniz nedir?
alfred
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Herkes için coğrafya

« Yanıtla #6 : 25 Haziran 2011, 17:02:43 »

bence 4.soru B olmalı çünkü E şıkkında yavaş bir azalma görülmektedir. Piramit türlerine göre ilk piramid düzgün üçgen şeklinde olur. bu tür piramitlerde nüfus artışı fazla hızlı değildir. çünkü ölüm oranı yüksektir. ikinci aşamada kenarları içe dönük piramit görülür. burada 1990 piramidi böyledir. en hızlı nüfus artışı bu aşamada olur. doğumlar fazla ve ölümler azdır. 2010 piramidi ise asimetrik piramittir ve hızlı bir azalma görülüyor.
yalçın06
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 25 Haziran 2011, 17:14:47 »

bence dördüncü sorunun cevabı b çünki binde 19 1990 da gelişmemiş olan bir ülke için 75 de düşük bir oran olarak görülebilir binde 28 daha mantıklı gibi geldi bana sizce
nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #8 : 25 Haziran 2011, 17:19:08 »

10.soru için kusura bakmayınız aceleyle iş yaptığımı ilk mesajda bildirmiştim.Çocuğu dışarı çıkarma olayı şimdi geldim şöyle bakayım dedim ve hızlı olmaktan dolayı yanlış işaretlemişim.Soruyu düzelttim ve yeniden yükledim.Kusura bakmayınız.Sevgide ve dostça kalınız.

Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
hknts
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 25 Haziran 2011, 17:21:11 »

1990 piramdi ikizkenar üçgen, 2010 ise asimetrik üçgen. sadece söz konusu dönemde nüfus artış hızı azalmış yargısına ulaşılır.
1990-1995 döneminde nüfus artış hızının aynı olması, diğer yıllarda sürekli azalmasıda grafiklere göre doğru bir yorum olacaktır.
B şıkkında: nüfus artış hızının 1990 dan 2010'a:  ‰30 dan ‰19 a inmesi. % 36 lık bir düşüşü ifade eder.
E şıkkında: nüfus artış hızının 1990 dan 2010'a:  ‰19 dan ‰12 ye inmesi de % 36 lık bir düşüştür!
Yani nüfus artış hızındaki düşüş hızları aynıdır.
Ayrıca, piramitlerde yaş eksenlerinin verilmemiş olması, bu tarz ifadeleride haklı kılacak bir eksiklik olmuştur.
Karmaşık gibi görünsede, E şıkkıda sanki doğru sayılabilir.
yalçın06
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 25 Haziran 2011, 17:28:51 »

hocam olabilir ama 1975 den 90 kadar gelişmemiş bir ülkenin nüfus artış hızı bukadar düşük olması uygunmudur?bence cevabın b olması ihtimali daha yüksek neden b değil sizce 4 soru için görüşüm bu
nazmi21
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #11 : 25 Haziran 2011, 17:36:47 »

4. soru için daha net görüntü cevap şıkları için.Şu an için kafa biraz karışık açıkça soru çözmek için.

alfred
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Herkes için coğrafya

« Yanıtla #12 : 25 Haziran 2011, 17:38:47 »

Bu ülke 1975 yılında gelişmemiştir. 1990 piramidi gelişmekte olan bir ülkenin piramididir ve hızlı nüfus artışı görülmektedir. 2010 yılında gelişmiş bir ülke düzeyine yükselmiştir. E şıkkında çok yavaş bir artış ve yavaş bir azalış var.
yalçın06
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 25 Haziran 2011, 17:46:04 »

bu sınavı inşallah tüm öğrencilerimiz başarıyla tamamlamıştır nazmi hocam sorular için teşekkür ederim sanki biraz daha zor bir sınavdı geçen yıla göre.
Dyonaria
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 25 Haziran 2011, 17:46:57 »

4 yanlışım çıktı. daha kötü olur sanıyordum buna da şükür Smiley teşekkürler paylaşım için.
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic