Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: EA öğrencilerinin LYS de muaf olduğu konular  (Okunma Sayısı 5772 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
doğaege
VIP Üye

Performans: 214
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 07 Mayıs 2010, 18:30:15 »

daha önce benzerleri paylaşıldı ama insan kendi yapınca daha bir başka öğreniyor. Smiley                                          yanlarında ders kitabındaki  karşılığı sayfa numarası yazıyor.  (kaynak:Coğrafya programı)

http://www.4shared.com/document/I8gE6Bw6/_2__ET_AIRLIK__RENCLERNN_LYSde.html
akdamar20
VIP Üye

Performans: 167
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 07 Mayıs 2010, 19:19:14 »

Hocam paylaşımınız için teşekkür ederim.Lys Coğrafya kitaplarında konu başlıklarında Coğrafya-9 konuları yer almıyor.Lys de bu konulardan sorular olacak mı.Hala tam anlamış değilim.Sizin paylaştığınız belgede ''LYS-3 sınavında, EA örencileri 9.sınıf ve 10. sınıf coğrafya konularının tamamından sorumlu olacaklardır.''yazmışsınız.Bu artık kesin mi?Cevaplarınızı bekliyorum
boydak
Uzman Üye

Performans: 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

coğrafyayı çok seven bir öğrenci

« Yanıtla #2 : 07 Mayıs 2010, 19:25:25 »

ben 9. sınıf konuları yok diye biliyorum lys de ..eğer çıkacaksa bir senemiz varken iyi çalışalım
ugur19
Site Yöneticisi

Performans: 991
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 07 Mayıs 2010, 20:15:22 »

9. sınıf ve 10. sınıf konularının tamamından LYS de sorumlu oldukları kesin mi acaba hocam?Açıkçası ben bu şekilde beklemiyorum.9. sınıf temel kazanımlar üstünde 10. sınıf bazı konuları ile, 11 ve 12. sınıf TM kazanımları şeklinde bekliyorum.

BİLİMLERİN KRALİÇESİ COĞRAFYA...
doğaege
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 07 Mayıs 2010, 20:30:17 »

aşağıdaki linkte de bulunan ÖSYM açıklaması:
http://www.cografya.biz/forum/ygslys-cografya-materyalleri/lys3-ve-lys4-cografya-konulari-t23462.0.html
shadan
Uzman Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

1994 NEF

« Yanıtla #5 : 08 Mayıs 2010, 17:25:51 »

11.05.2010 tarihinde buradaki mesaj sahibi tarafından editlendi...

Sayın hocam emeğinize sağlık, ilgi ve dikkatiniz için teşekkürler.

doğaege
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 08 Mayıs 2010, 21:49:11 »

açıklamada  "LYS-3 te uygulanacak olan coğr.-1 testinin içeriği ortaöğretim 9. sınıflarda ortak okutulan coğrafya dersi ile GENEL LİSELERİN TM ALANINDA OKUTULAN coğrafya dersinin konularıyla sınırlı olacaktır."
denmiş.
10.sınıflarda 2 saatlik dil ve sayısal sınıflarında bazı kazanımlar verilmemektedir. Ancak TM sınıflarında coğrafya 4 saat olduğu için işlenmeyen konu yoktur.

Ben de mu mantıkla "10. sınıf konularının tamamından sorumlular" sonucuna vardım.
Atladığım bir şey varsa, açıklayan olursa sevinirim.
Yani bulmaca (Japonların sudoku'su varsa bizim de MEB-ÖSYM-YÖK'ümüz var) çözmeye devam arkadaşlar Smiley
shadan
Uzman Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

1994 NEF

« Yanıtla #7 : 11 Mayıs 2010, 08:45:51 »

açıklamada  "LYS-3 te uygulanacak olan coğr.-1 testinin içeriği ortaöğretim 9. sınıflarda ortak okutulan coğrafya dersi ile GENEL LİSELERİN TM ALANINDA OKUTULAN coğrafya dersinin konularıyla sınırlı olacaktır."
denmiş.
10.sınıflarda 2 saatlik dil ve sayısal sınıflarında bazı kazanımlar verilmemektedir. Ancak TM sınıflarında coğrafya 4 saat olduğu için işlenmeyen konu yoktur.

Ben de mu mantıkla "10. sınıf konularının tamamından sorumlular" sonucuna vardım.
Atladığım bir şey varsa, açıklayan olursa sevinirim.
Yani bulmaca (Japonların sudoku'su varsa bizim de MEB-ÖSYM-YÖK'ümüz var) çözmeye devam arkadaşlar Smiley

Sayın hocam benim gözden kaçırdığım bir noktayı yakalamışsınız, konuya olan önemli katkınızdan dolayı teşekkür ederim. Daha önce hazırlayıp siteye verdiğim LYS-3 ve LYS-4 coğrafya konularını bu ayrıntıyı da ekleyerek tekrar vereceğim. Yeni duruma göre LYS-3 / Coğrafya-1 konuları ( EA ve SÖZ ortak konuları) 9. ve 10. sınıf Coğrafya konularının tümü ile 11 ve 12. sınıf Coğrafya konularının TTKB tarafından belirlenen kazanımlarından oluşuyor.
Ancak bir hususta şu: Biz Ankara FİNAL şb olarak ÖSYM'ye bir dilekçe yazdık( 06.05.2010) ve kılavuzda verdiği bilgilendirme ile ÜÇLER dersanesinin dilekçesine verdiği cevabın çelişkili olduğunu belirttik. Bu nedenle kesin ve açık bir bigilendirme-açıklama istedik. Ayın en geç 20'sine kadar cevap bekliyoruz.Eğer yeni bir gelişme olursa sitede paylaşacağım ve yılan hikayesine dönen LYS-3 ve LYS-4 konularını tekrar konuşacağız Smiley)

Tekrar teşekkürler ve iyi çalışmalar.

çele
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 11 Mayıs 2010, 14:25:43 »

Hocam gerçekten yılan hikayesine dönen bu konuda tek aydınlığımız sizsiniz,gerçekten emeğinize sağlık..
Ancak bu arada piyasada hazırlanmış olan lys-3 denemelerinde bu konulardan fazlaca soru olduğu gibi özellikle 9.sınıf konularından neredeyse hiç soru yok,
vay bu sene lys'ye girecek ea öğrencilerime,vay bize demekten başka söyleyecek hiç bir şey
bulamıyorum.....
d.mehmet
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 23 Haziran 2010, 11:51:19 »

arkadaşlar lys 3 te kesinlikle 9. sınıf konuları fazlaca çıkacak ve bende 9. sınıf konularını sınava yakın yeniden tekrar ettim. herkese başarılar
MİMARSİNAN
VIP Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 24 Haziran 2010, 17:18:56 »

Teşekkür ederi. sevgili öğretmenim. İyi tatiller dilerim.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic