Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Deneme Sınavı Önerileriniz  (Okunma Sayısı 3413 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
mehmetaliercan
Mehmet Ali ERCAN
Site Yöneticisi

Performans: 1821
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 16 Haziran 2009, 06:44:25 »

Okullarınızda düzenli olarak deneme sınavları uygulanıyor mu?
Uyguluyorsanız bunlardan memnuniyet dereceniz nedir?
Uygulama periyodunuz nedir?
Hangi sınıflarda uyguluyorsunuz?
Gelecek yıl için hangi yayınevlerini önerirsiniz?
Öğrenciler üzerinde olumlu olumsuz etki olarak neler gözlemliyorsunuz?
öğrencilerin bu tür sınavlara bakış açısı nedir?
Yeni müfredatla tutalılığı var mı?

Bu konudaki düşüncelerinizi belirtirseniz gelecek yıla ışık tutacaktır. Teşekkür ederim.

Balıkesir Merkez Bahçelievler Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni
MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Site Yöneticisi

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« Yanıtla #1 : 17 Haziran 2009, 05:05:17 »

Selamlar Mehmet Ali Öğretmenim . Biz okulumuzda bu sene dönem başına 4 er adet deneme sınavı uyguladık . Deneme sınavları buradaki dershanelerle yapılan anlaşmalar sonucu oldu. Sonuçlarıda gayet iyiydi. Periyot olarak ta ayda 1 tane idi. Öğrencilerimiz sınavlara hiçbir zaman olumsuz bakmadılar. Bütün sınavları aynı ciddiyetle gerçekleştirdiler ve hazırlanan sınavlarda yeni müfredatla ilgili sorular çıkmıştı (Kendi branşım açısından söylüyorum ) İyi çalışmalar

Yaş kırk dört yolun yarısı +9
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
geography12
VIP Üye

Performans: 66
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 17 Haziran 2009, 06:30:21 »

Hocam biz de toplam 6 deneme yaptık. Tabii yayıneviyle anlaşıldı. İlk dönem 3 ikinci dönem 3 olmak üzere 6 deneme yaptık. Müfredatla uyumlu sorular vardı. Hatta genel anlamda hocalarımız kendi derslerine ait deneme sonuçlarını sözlü notu olarak değerlendireceklerini öğrencilere duyurdular. Böylelikle öğrencilerin işlenen konulara çalışmaları sağlanmış oldu.

Sen ey yardım sevenim, ruhumu derde saldın
Yalnızlığım ağlarken gülenim, nerde kaldın

Bilmezsin ayrılığın ağı kokan dilini
Hâtıra bırak bana oyalı mendilini

Paslandı buzdağları ortasında çeliğim
Gözlerinden hatıra kaldı kekemeliğim...
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #3 : 17 Haziran 2009, 21:13:44 »

Hocam, biz de deneme sınavı uyguladık,hatta ödüllü bir sınav oldu. bildiğim kadarıyla 3 tane uygulandı, aylık periyotla,ama hangi sınav merkezi olduğunu bilmiyorum. sorularda bir takım hatalar olduğu için size öneremeyeceğim zaten..

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
serenato
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 20 Haziran 2009, 19:30:29 »

Hocam güzel bir konu açmışsınız benim çalıştığım okulda geçen sene  seviye grubu ile anlaşıldı.ortalama ,ayda bir yaptık tüm sınıflara uyguladık.Bu sınavlar bizim dışımızdaki okullarada uygulanıyordu onun için karşılaştırma şansımız oluyordu.Bu sene bizde böyle bir araştırma içerisindeyiz.Tümay grubu eğer kabul ederse düşünüyoruz .Ben yazın böyle bir araştırmaya gireceğim.saygılar...

"Herkes düşlerinin büyüklüğü kadar özgürdür"
karayel
VIP Üye

Performans: 507
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 22 Haziran 2009, 11:35:54 »

sayın hocam geçen yıl çalıştığım okul uyguladı ancak, öğrenciler zaten dershaneye gittiği için çok fazla verim alınamadığı gibi o günkü derslerde kaynamış oldu. Bu yıl bu uygulama yapılmadı; fakat sınav dergisinin demeneleri ve sorularının bu yıl ki sorulara yakın olduğunu duydum. Ayrıca bizim öğrencilerimiz burada FEM dershasine gittiler. Edebiyat başta olmak üzere metematik iki alanında hiç karşılaşmadıkları sorularla karşılaştılar. Sürekli olarak farklı kaynakların denemelerini de çözün dediğim halde bunu da çoğu yapmadı.  TM sınıflarında en iyi öğrencimiz türkçe 4 yanlış, mat-1 full, edebiyat sosyal 2 yanlış, mat- 2-- 1 yanlış; fen birinci bölüm 10 net yaparak bitirdi.

İşin enteresan tarafı bu çocuk mezun olan 109 öğrenci arasında 75. oldu. Hiperaktif olduğu için dersleri çok bozuyordu ve bunu anlayamayan arkadaşlarımız bu öğrenciyi notla cezalandırınca okul puanın dan yeterince faydalanamayacak.
suruçlu esra
Üye
**

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 22 Haziran 2009, 15:56:17 »

okul yapıyor yapmasına öğrencide istek yok

gülki hayatta sana gülsün üzülme seni üzenler üzülsün kaybettiklerini düşünme seni kaybedenler düşünsün mutluluğl hakkeden gözlerin hep gülsün
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic