Sayfa: [1] 2 3 4   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Akademik ÜSSÜ Yayınevi  (Okunma Sayısı 33720 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Coğrafya
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 22 Nisan 2015, 19:45:02 »

“Akademik ÜSSÜ Yayınevi” yüksek kalitedeki çalışmaları, adaylara doğrudan en ucuza ulaştırmak amacıyla kuruldu. Amacı nedeni ve ülkemizde kitap piyasası denilen alandaki problemler nedeniyle şu anda yalnızca internet üzerinden ya da doğrudan telefon ile sipariş yöntemiyle çalışıyor. ÜSSÜ eserlerine o kadar güveniyor ki, gerçekten başarıyı arzulayan adayların ÜSSÜ’ye ulaşacağından kuşkumuz yok. Bu bağlamda ÜSSÜ’nün desteğe değil, adayların ÜSSÜ’ye ihtiyacı var. Neden ÜSSÜ derseniz, görmeniz bunu anlamanız için yeterli olacaktır. ÜSSÜ’ye nasıl ulaşacağınıza gelince;

Akademik ÜSSÜ Yayınevi

Necatibey Cad. Lale Sok. No:19/8

Çankaya/Ankara

0312 231 1400

0531 2601237

ussuyayinevi@gmail.com

www.kitapussu.com

Ulaşmanın yolları. İhtiyacının ne olduğunu bilen, ÜSSÜ’ye ulaşacaktır. 
DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Performans: 1781
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 27 Nisan 2015, 06:18:02 »

Çok değerli meslektaşlarım, uzun zamandır ciddi ve anlatamayacağım ölçüde yoğun bir çalışma yaparak, ÖABT Coğrafya soru bankasını bitirmeyi başardık. Aksi bir durum olmazsa en geç iki hafta içinde basımını gerçekleştireceğiz. Ve pek tabi ÜSSÜ nün, çıkış parçası olacak Smiley  Gerekçelerini uzunuzun anlatabilirim. Lakin bu süreç bundan iki yıl önce başladı. ÖABT alanında bir soru bankası hazırlamanın gerekliliğinden öte böyle bir çalışmanın yapılmasındaki olanaksızlık, coğrafyanın akademik yapısından kaynaklanıyordu.Bu kadar geniş, ucu bucağı olmayan bir alanda, bu kadar ciddi bir sınava hazırlayan bir eser yapmak gerçekten çok zordu. Lakin zor hayatımın bir parçası olduğundan“nasıl yapmalı” sorusuna cevap arayarak sürece başladım.
Öncelikle coğrafyada herkesin ortaklaştığı bir yayınlar grubu söz konusu değil. Bunu nasıl aşabilirdim? Soruları hazırlayan komisyon üyesi arkadaşlar süreci uzunca biz zaman zorlaştırdıktan sonra, temel bir yayın kaynakçası edinmemi sağladılar. Yani soru hazırlama komisyonunun kaynakçasını artık biliyordum. Hemen bir şeyler üretmeye başladım. Kaldı ki bu kaynakçada daha önce buradan duyurduğum kitapların tamamı vardı. Çünkü soruları okuyan he rgöz nerelerden soru geldiğini çok net görürdü. Lakin komisyondan edindiğim kaynakça bazı muhteşem kitapların farkına varamadığımı gösterdi. Sonuçta ben bir jeomorfologdum. Lakin kaynakçanın edinilmesi ile birlikte üretime hız verdim. Prensip olarak asla hiçbir yere bakmadığımdan popüler piyasa mamullerine bakmam.
Şundan bir hafta önce piyasa denilen yerde satılan materyallere bir bakayım dedim. “Aman Allahım, bu gerçek olamaz” dedim, hemen hepsinde. Dolayısıyla “Coğrafya” dan ekmek yiyen birinin mutlaka ki daha iyisini üretmesi gerekiyordu. Tabi ki bu çalışmada tek başına başarılı olmak neredeyse olanaksız. Bende çok değerli meslektaşım Dr. Hurşit Yetmen’den yardım istedim. Sağolsun kırmadı. Klimatoloji bölümünü komple yazdığı gibi kitabın bütünüyle redaksiyonunda yer aldı. İnanın daha önceki yaptığım çalışmaların çok ötesinde bir materyal ortaya çıktı. Çok yakında hepiniz göreceksiniz…. ÖABT CoğrafyaSoru Bankasında neler var?
-         Çözümsüz Smiley Yani çözüm diye 100 sayfalık kitaba 300 sayfa akademik kitaplardan alıntı yok.
-         16’lı soru düzenine (benim yöntemim, az sayfadan çok verim sağlamak, umut tüccarlığı yapmamak, olanı olduğu gibi vermek için)bağlı kalınarak hazırlandı. Yani her konu testi mümkün olduğunca 16 sorudan oluşuyor.
-         Bahsedilen sistem uygulandığı için 2000’den fazla soru, 300’den fazla gerçek sayfa var. Yani çözümsüz olması bu bakımdan müthiş bir avantaj.
-         Çözümsüz fakat komisyon kaynakçası ve soruların yazıldığı kaynaklar her bölümde verildi.
-         Hala çapraz sorgusu ve olası cevap anahtarı hataları kontrol ediliyor. En kısa sürede sizlerin dikkatine sunulacak.
-         En önemlilerinden biri, hiç bir yerde olmayan bir şey. Görsel test....
-         Adam gibi, gerçekçi coğrafya eğitimi bölümü ve soruları …
-         Umut ticareti yapmayan, bilgiyi yüksek kalitedeki ürünlerle sunmayı amaçlayan ÜSSܒnün harika kitabı kısa bir süre sonra sizlerle…
Görünce Türkiye’de bu tipte şeylerinde üretilebildiğini göreceksiniz. Başarılar….

DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #2 : 09 Haziran 2015, 14:07:47 »

Değerli aday meslektaşlarım ÖABT Soru Bankası Çalışmama göstermiş olduğunuz ilgiden gururlanmamak mümkün değil. Ürünlerimiz şimdilik kitapçılarda pazarlanamıyor. Ya internetten;
http://www.nadirkitap.com/oabt-cografya-soru-bankasi-dogu-a…
linkinden, veyahut da
0 531 260 1237
telefondan arayarak kitap alabilirsiniz. Artık kapıda ödeme seçeneği de mevcut.
Değerli aday meslektaşlar sizlerden ricam kitabı muhtemel rakiplerimize söylemekten lütfen imtina etmeyelim. Bugün ÜSSÜ'de yaptığımız ilk hafta değerlendirme toplantısında, çalışmanın duyurulması noktasında değerli aday meslektaşların ketum davrandığı sonucuna vardık. Tamam birbirimize bahsetmeyebiliriz, coğrafya öğretmen adayları tabi ki rakibiniz. Ancak, GKGY-Coğrafya Soru bankasında ciddi yardımınıza ihtiyacımız olduğu ortadadır.
Çünkü ÖABT Soru Bankasını sayın Dr. Yetmen ile hazırlarken bu durumun karşımıza çıkacağını tahmin ediyorduk. Çünkü muadili bulunmayan, doğrudan ana kaynakçanın kullanıldığı bir çalışma hazırlıyorduk. Ancak KPSS - GKGY Kitabını da memleketimizde coğrafya ile problem yaşayan herkes başarılı olsun diye ürettim. Yukarıda söylenildiği gibi bu çalışmanın diğerinden hiç bir eksiği yok. Üstelik bunun da piyasa denilen anlamsız yerde rakibi yok.
Değerli meslektaşlarımdan ve özelde coğrafya öğretmeni adaylarından ricam KPSS Coğrafya GKGY soru bankasını da arkadaşlarınıza söyleyiniz.
Herkese başarılar diliyor, gönül dolusu selamlarımı sunuyorum....

agunesus
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 15 Haziran 2015, 05:35:41 »

örnek gönderirseniz sevinirim.Adnan GÜNEŞ
Yenimahalle MTAL sağlık cad. no:3 ssk karşısı kırıkkale
506 763 64 06
mert volkan
VIP Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 17 Haziran 2015, 07:13:31 »

çalışmalarınızda başarılar diler bir COĞRAFYA ÖĞRETMENİ olarak bu mesleğe ve bilime sunduğunuz hizmetler için   tekrar tekrar  teşekkür ederim.   MURAT DAŞDEMİR  ZİLE - TOKAT
DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #5 : 25 Haziran 2015, 21:29:14 »

Değerli meslektaşlarım, özellikle de uzun zamandır desteklerini esirgemeyen Türkiye'de bilimin kazanmasına taraf oaln meslektaşlarım selamlar sunarım.

Bu konuyu başka platformlarda da açıkladım ama zar-zor basılan ve çok düşük adetlerde bulunan bu çalışmadan örnek gönderemiyor, özrümü kabul edeceğinizi biliyorum. Hoşçakalın...

DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #6 : 08 Temmuz 2015, 21:23:52 »

"HİÇ BİR ŞEY İÇİN GEÇ DEĞİL."
Dünkü çağrımdan sonra pek çok arkadaş denemelerden edinmek için ÜSSÜ'müzü ziyaret etti. Hocam falanca yayınevi 30 deneme çıkarttı gördünüz mü? Filanca yayınevi soru bankası 50 liraya verdi, coğrafyadan soğudum. Hocam filanca firmanın sorusunda en aşığıdaki hangisidir? Sorusunun çözümüne "E"dir yazmışlar. Ben onu 40 liraya aldım Smiley Hocam kızmakta haklısınız ama sizinki de geç kaldı! Gibi piyasadan ve ÜSSÜ'den serzenişte bulundular.
Onlara verdiğim cevabı buradan sizlerle paylaşmalıyım. Arkadaşlar hala çok geç değil. En azından denemeleri görmelisiniz.

DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #7 : 20 Temmuz 2015, 20:28:27 »

Değerli meslektaşlarım, öncelikle merhaba der, saygılar sunarım. Yıllardır üniversite sınav sorularını ve kpss, vs sınav sorularını doğrudan yakaladığım hakkında pek çok şey söyleniyor. Ancak bu kez bu hikayenin kanıtlarını sizlerle paylaşacağım. Çünkü ÜssÜ ile başladığım serüvenin harika bir olayla mutlululuğa dönüştüğünü bildirmek isterim. Son yapılan Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavında % 80'den daha yüksek oranda tutturduğum soruları ve daha sonra % 100 oranında yakaladığım soruları paylaşacağım. İlk sorular ÖSYM basın bildirisiyle sunulmmuş olanlardan oluşacak. Bunları sınav soruları ile doğrudan karşılaştırabileceksiniz. Daha sonra ise aday arkadaşların yardımları ile emin olduğum % 100 oranında aynı olan soruları paylaşacağım. Böyle bir ihtimal varmış. Bende ilk defa somut kanıtlarıyla yaşıyorum. Sorularımı aynen kullanan ÖSYM'den telif talebim bulunmayacak. Ancak ben daha önce basılı ve ISBN alınmış materyalde bunları kullandığım için tüm telif hakları şahsıma aittir.
Diğer sorularda (yani % 100 oranında aynı olanlarda) aynılarını burada paylaşmamız yasak olduğundan yıllardır yaptığınız şeyi, bana inanmayı esas alacaksınız. Bu kadar (harf-virgüle kadar) aynı olmasını bekliyordum, ama kurum bu işin tadını kaçırmış Smiley

DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #8 : 20 Temmuz 2015, 20:31:22 »

DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #9 : 20 Temmuz 2015, 20:33:29 »

DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #10 : 20 Temmuz 2015, 20:34:03 »

DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #11 : 20 Temmuz 2015, 20:34:36 »

DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #12 : 20 Temmuz 2015, 20:42:53 »

DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #13 : 20 Temmuz 2015, 21:53:33 »

Bir kısmınız yok artık diyor. Ama ben çok düzgün çalışmaktan başka bir şey değil diyorum....

MaLcoLM
Deneyimli Üye

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 23 Temmuz 2015, 22:22:04 »

Doğu hocam tebrik ederim.
Sayfa: [1] 2 3 4   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic