Sayfa: [1] 2 3 ... 6   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 2012 YGS Coğrafya Sorularını nasıl değerlendiriyorsunuz?  (Okunma Sayısı 20029 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ergintaylan
Uzman Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 01 Nisan 2012, 11:00:07 »

Saygıdeğer coğrafya öğretmeni arkadaşlarım. 2012 YGS coğrafya sorularının zorluk derecesi, konu dağılımı, soru tipi, müfredat kapsamı vb. açılardan nasıl değerlendiriyorsunuz. Bu yıl coğrafya seçici bir test miydi? Yorumlarınızı birlikte paylaşalım.

KAREKÖK YAYINCILIK COĞRAFYA KİTAP YAZARI
meydin
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 01 Nisan 2012, 11:10:36 »

Bi açıklansın da ondan sonra konuşalım.
ZENEG
Sürekli Üye

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 01 Nisan 2012, 11:20:10 »

Yayınevleri ve yayıncıların VE DE DERSHANELERİN ters köşe olduğu bir sınavdı.(Artık yeni baskılarında her zamanki gibi ygs ve lys'i bir sene geriden takip etme geleneğinin bir ürünü olarak bazı eklemeler yaparlar.)Yine '' işte benim kitabımda %90 benzer soru var diyemeyecekleri sorulardı.Bütün bunlara rağmen Zorluk derecesi olarak  çok kolay sorular olduğu gibi; seçici diyebileceğimiz zor sorularda vardı.
ZENEG
Sürekli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 01 Nisan 2012, 11:31:36 »

1-Yerel saat ile ilgili kaliteli ve zorluk derecesi yüksek bir soru.(Öğrenci için)
2-Harita bilgisinden ölçek ve izohips ilişkili bir soru
3-Doğal afetlerle ilgili 2 soru.
4-Son yıllarda kullanılan pangea ile ilgili 1 soru.
4-Dünyada bazı yerlerle ilgili eşleştirmelerden birbirine paralellik gösteren alanların bulunması ile ilgili bir soru.(Örneğin Akdeniz ikliminin Sadece akdeniz kıyılarında görülmemesi gibi.Güzel bir soruydu.Öğrencileri zorlamıştır.)
5-Nüfusun yaş gruplarına dağılışı ile ilgili bir soru.
6-Nemlilik ile ilgili bir soru.(Yağış, mutlak nem, bağıl nem ilişkisi gibi.)
Şimdilik hatırladıklarım bunlar:)
strabon_05
Deneyimli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 01 Nisan 2012, 11:32:57 »

dershanelerin ters köşe olduğu değil ne kadar gerekli olduğunu gösteren bir sınavdı...
ZENEG
Sürekli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 01 Nisan 2012, 11:37:14 »

dershanelerin ters köşe olduğu değil ne kadar gerekli olduğunu gösteren bir sınavdı...
Sayın hocam; sorular yayınlandığında şu gerekli olduğunu söylediğiniz herhangi bir dershanenin sorulara ne kadar yaklaştığını gösteren bir belge göstermeni beklerim.
strabon_05
Deneyimli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 01 Nisan 2012, 11:41:05 »

Sayın hocam; sorular yayınlandığında şu gerekli olduğunu söylediğiniz herhangi bir dershanenin sorulara ne kadar yaklaştığını gösteren bir belge göstermeni beklerim.

siz önce dershanelerin ters köşe olduğunu gösteren bir belge gösterin de ben bir dershane öğretmeni olarak öğrencilerimin ters köşe olmadığını size belgelerim...
ZENEG
Sürekli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 01 Nisan 2012, 11:54:11 »

siz önce dershanelerin ters köşe olduğunu gösteren bir belge gösterin de ben bir dershane öğretmeni olarak öğrencilerimin ters köşe olmadığını size belgelerim...
Sayın hocam; bu işi belgeleyecek olan dershaneler ve yayıncılardır.Çünkü onların neler verdiği belgeler(yazılar, yayınlar, yaprak testler vb.) bunun kanıtıdır.Her sene çıkıp ''bak işte biz bunu böyle dedik, bu soruyu böyle yakaladık.'' gibi martavalları atıp dururlar. Ben ne yazık ki onlarca dershane(ki hemen hepsi yayınevlerinin uzantısı.) ve yayın evlerinin yayınları arasında bugüne kadar(merak ediyorsanız söyleyeyim.30 yıldır bu işin içindeyim.) bu seneki sınavda dahil olmak üzere sorulara %30 bile yaklaşanın olduğunu görmedim.Hangi yayını takip ediyorsanız söyleyin ki size ne kadar yaklaştığınızı söyleyeyim.
abdllhdnzl
Uzman Üye

Performans: 59
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 01 Nisan 2012, 11:54:11 »

Arkadaşlar yine Dersane-Meb Öğretmeni tartışmasına dönmeyelim. Lisede iyi eğitim almayan öğrenci dersanede ne kadar gayret ederse etsin bir yere kadar başarılı oluyor. Ancak Lisede eğitimi iyi alan öğrenci dersanenin katksıyla başarısı daha da artıyor. Ayrıca başarılı öğrenci dersane de çalışan arkadaşların işini de kolaylaştırıyor.

SANMA ŞAHIM HERKESİ SEN SADIKANE YAR OLUR
HERKESİ SEN DOST MU SANDIN BELKİ OL AĞYAR OLUR
SADIKANE BELKİ OL ALEMDE BİR SERDAR OLUR
YAR OLUR AĞYAR OLUR SERDAR OLUR DİLDAR OLUR
***YAVUZ SULTAN SELİM***
                                                              Abdullah DENİZLİ
                                                            Coğrafya Öğretmeni
beyazid
Uzman Üye

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 01 Nisan 2012, 12:02:36 »

soruları net olarak görmedim henüz ama öğrencilerimden aldığım genel durumlar normal çok zor olmadığı görüşündeler.  zeneg hocam siz millieğtimdesiniz galiba özel sektörü hedef  alarak konuştunuza göre neden milli eğtim içinde bi görüş paylaşmadınız  samimiyseniz okullardaki eğitimin ters köşe oldunuda belirtmediniz peki.  amacım kesinlikle öğretmen kıyası değildir yanlış anlaşılmasın ve bu benim haddim dedeğildir. ama bu sektör var malesef ve bizleride küçük düşürücü tavırlar sergilemeyin yakışmıyor mesleki kariyerinize.  saygılarımla...
dağ çileği
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 01 Nisan 2012, 12:16:52 »

son yılların en kaliteli sorularıydı.hazırlayanları kutluyorum.hiç kimse bu sorulara bahane aramasın.
sule12345
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 01 Nisan 2012, 12:20:04 »

tartışmaya gerek yok artık dersana diye bişey kalmıcak bence de kalmasın cünkü dersane eşittir para egitimide sehir ve hocalarına göre degişir:)
sule12345
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 01 Nisan 2012, 12:21:57 »

son yılların en kaliteli sorularıydı.hazırlayanları kutluyorum.hiç kimse bu sorulara bahane aramasın.
  evet görüp cözmek fayda saglar
tnç
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 01 Nisan 2012, 12:26:24 »

buraya ilk kez mesaj yazıyorum..ben gercekten anlayamıyorum ne bu meb dersane polemiği hepimiz eğitimciyiz...ben de mebte  çalışıyorum;şunu çok iyi biliyoruz ki bir öğrenci dersaneye gitmeden çok zor ünv.kazanması..biz mebte temel veririz öğrenci soru çözme ve zamanla yarışmayı dersanade öğrenir..yani meb ve dersane birlik olmak zorunda
deryaa
Uzman Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 01 Nisan 2012, 12:33:25 »

henüz göremedim soruları indirebildiniz mi acaba?
Sayfa: [1] 2 3 ... 6   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic