Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 12. Sınıf MF grubuna Coğrafya dersi  (Okunma Sayısı 1976 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
alperhagi08
Yeni üye
*

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

Akıllı olun :P

« : 16 Ekim 2015, 21:25:04 »

Okulumuz 12. sınıf MF grubunda 2 saatlik Coğrafya dersi var. YGS ye yönelik çalışma mı yapsam yoksa müfredatı mı işlesem karar veremiyorum. Sizler ne tür uygulamalar yapıyorsunuz? Fikir verirseniz sevinirim.

GALATASARAYLI olmanın verdiği gurur kalbimin en derin yerinde durur...
erten
VIP Üye

Performans: 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 16 Ekim 2015, 21:31:09 »

müfredatı işleyip,ona göre sınav yapcaksın,
öğrenciler derse hazırlıklı gelir(çok zor)arta kalan sürede YGS SORULARINDAN birkaç örnek çözülebilir,
kolay gelsin
alperhagi08
Yeni üye
*

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

Akıllı olun :P

« Yanıtla #2 : 16 Ekim 2015, 21:46:59 »

12. sınıf konuları mf grubunun işine yaramaz ki.. 9. sınıf konularından mart ayına kadar işlesem en azından YGS de işlerine yarar, daha faydalı olmaz mı

GALATASARAYLI olmanın verdiği gurur kalbimin en derin yerinde durur...
aymelek
Üye
**

Performans: 13
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 19 Ekim 2015, 09:32:03 »

Hocam benim yöntemim şu: Harita bilgisinden başladım. Fotokopi ile soru çoğaltıyorum her hafta. Test soruları ya da konuyu anlamalarını sağlayan kısa cevaplı sorular. Sadece soru çözerek ders işliyorum. Tamamı ygs. Gerçekçi olmak gerekir, 12 coğrafya konuları işlerine yaramıyor. Zaten hedefleri ygs de coğrafya çözüp netlerini artırmak. İkinci dönem lys ye yönelik çalışma yaparlar kendileri. Bence 12 verip zorlamayın, gerek yok. Bu yöntemi geçen sene de uyguladım. Ne kadar katkımız olursa o kadar iyi. Kolay gelsin.

saygılarımla
ayla önal
sevilarfi
Uzman Üye

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 21 Ekim 2015, 19:34:36 »

Hocam ben coğrafyanın konusu nedirden başlayıp mart ayına kadar ygs konularini isliyorum. Konu yetismesi icin iklimi anlatirken toprak konusunuda anlatiyorum yani bazı konuları birlestiriyorum. Yazilida kitaptan 40 tane soru veriyorum basit bir yazılı yapiyorum çünkü o konular işlerine yaramayacak. Ben yıllardır böyle yapıyorum.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic