Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yenilenen Kitaplar ve Gözden Geçirilen Müfredat Üzerine...  (Okunma Sayısı 3230 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
bedirge
Moderator

Performans: 56
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 07 Eylül 2011, 11:26:43 »

Bazılarımız kitapları görmüş ve incelemişizdir. Son yıllarda özellikle 9. sınıfların yetişmeyen müfredatı üzerine sesimizi duyurmuş ve geçen yıl başlanan çalışmaların yanında  bu yıl daha da şekillenmiş görünüyor. 9, 10 ve 11. sınıfların kitapları baştan sona elden geçirilmiş ve kitaplar yenilenmiş. 9. sınıflarda giriş konusu olan Coğrafya ve doğa konusu çok yerinde bir çalışma olmuş. Kitap gereksiz koca koca resim, şekil ve etkinliklerinden sıyrılmış ve bilgi anlamında nispeten doyurucu hale gelmiş.  10 ve 11. sınıflarda da belirgin değişiklikler var. 11. sınıflarda Bölgeler ve ülkeler bölümünde japonya, Hindistan ve Hollanda yerine, İtalya Nijerya ve ABD den bahsediliyor. Buna benzer birkaç değişiklik daha var. Bunlar ilk incelememde aklımda kalanlar.
Şimdi Ünitelendirilmiş yıllık planlarımızı yeniden gözden geçirmemiz gerekcek, bu yenileme çalışmaları biraz gecikmiş gibi görünüyor ama artık önümüze bakmak gerekiyor. Herkese iyi çalışmalar...

Kitap kapak görselleri için resimlere tıklayın...

http://yenicografyam.tr.gg/ Hasankeyf'e Sadakat...
balıklısu
Üye
**

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 07 Eylül 2011, 12:36:57 »

Sayın Hocam,yeni kitapların kapak resimleri şu anda bize gelen kapak resimlerinden farklı,henüz içeriğe bakamadım.farklı uygulama olabilir mi? Teşekkürler.
bedirge
Moderator

Performans: 56
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #2 : 07 Eylül 2011, 12:58:43 »

Hocam bu kitaplar bize de yeni geldi, sizin kitaplar geçen yıllardan farklı ancak bu kitaplar değilse muhtemelen duyumlar gerçekleşmiş olmalı. Geçen yıl kitapların yeni bir çalışma ile il zümreleri tarafından seçilebileceğini duymuştum. Buna benzer bir durum gerçekleşmiş olabilir.

http://yenicografyam.tr.gg/ Hasankeyf'e Sadakat...
alfred
Uzman Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

Herkes için coğrafya

« Yanıtla #3 : 07 Eylül 2011, 13:46:32 »

bu kapak resimleri meb kitaplarına ait değil.
onurum
VIP Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 07 Eylül 2011, 14:02:43 »

12.sınıfların kitabı aynı.9.ve 11. sınıf kitapları lider,10.sınıf ise kozadan...

şah bile sevgiye köledir
impress
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 07 Eylül 2011, 14:43:45 »

Arkadaşlar ben en çok coğrafi bölgelerin müfredattan ve kitaplardan kalkmış olmasına şaşırıyorum. 9 10 ve 11. sınıf kitapları değişmiş şekilde geldi. 12. sınıf kitabının içerisindeki ''Coğrafi Bölgelerin Tespiti'' yerine 11. sınıftaki ''Bölge Sınıflandırması'' konusu getirilmiş. Acaba bu değişikliğin nedir?
Tralless
Uzman Üye

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 07 Eylül 2011, 14:47:13 »

12.sınıfların kitabı aynı.9.ve 11. sınıf kitapları lider,10.sınıf ise kozadan...
Durum hocamın dediği gibi ben kitapları edindim.kapaklarıda resilerdeki gibi.12. sınıf kitabının dışı aynı ama içeriği kısmen değişmiş.
gülten
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 22 Eylül 2011, 19:59:20 »

evet bende inceledim kitapları.9. sınıf türkiyenin görünen yüzü ve türkiye nin iklimi 10.sınıfa aktarılmış çok iyide olmuş. çünkü 9. sınıf müfredatı yetişmiyordu.10. sınıfta dünyada nüfusun alansal dağılışı,kıtalardaki nüfus yok.
12. sınıfta türkiye nin bölgeleri yok yerine 11. sınıf konusu olan bölgelerin sınıflandırılması konmuş.bölgelerimizi bilmeyen bir öğrenci coğ. dersi gördüm diyebilirmi?hatta ben bölgelerimizin eski halinide yetersiz buluyordum.
ayrıca bizdeki kitaplarda farklı
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic