Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: yeni müfredat  (Okunma Sayısı 5954 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
burakhtyl
Üye
**

Performans: 32
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 25 Mart 2007, 20:59:28 »

bu yeni müfredat yüzünden aileme zaman ayıramaz oldum.sürekli araştır.öğrencilerde araştırma alışkanlığı yok .herşeyi bizden bekliyorlar.basit bir ödevi bile yapmakta acizler.
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #1 : 25 Mart 2007, 21:09:53 »

Yeni müfredat öğrenci merkezli ama nerde o merkezdeki öğrenci  Smiley Araştırma için ödev verildiği zaman sonuç almak çok mümkün olmuyor,sonuçta sağlığımızda elden gidecek,öğrenci herşeyi bizden bekliyor,bakanlığın onu merkeze aldığından haberi yok Smiley İşin doğrusu ben öncekinden daha çok yoruluyorum ....

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 25 Mart 2007, 21:22:41 »

Hocalarımama katılıyorum okulun ilk aylarında niye yorulduğumu bir türlü anlamıyordum.Sonradan farkettimki sistem bunu yapan,öğrencilerimiz de sağolsunlar çok gayretliler!?Diğer coğrafya öğretmeninin verdiği konuları bana,benim verdiklerimide ona soraraktan işi halletmeye çalışıyorlar.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #3 : 25 Mart 2007, 21:55:54 »

Arkadaşlar 10.sınıflar sisteme uyum sağlamış durumdalar ben şahsen 10.sınıflarda çok rahat ders işliyorum ama 9.sınıflar felaket.Geçen yıl af çıkmayınca 9'lar güzel bir elendiler,10.sınıflar gayet iyi ama dediğim gibi beni asıl yoran 9'lar.İstediğimiz kadar ürün dosyası,performans ödevi diyelim,ilköğretimden beleşe alışmış olarak geldiklerinden sizlerin dediği gibi her sınıf dersine girmeyen coğrafyacıya ödev yaptırmaya çalışıyor.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
ÖzleMSabaH
Site Yöneticisi

Performans: 2738
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 25 Mart 2007, 22:03:14 »

valla öğretmen arkadaşlarım ben daha çok yoruluyorum,
dersanede öğretmen olduğum için ödevlerini yapma mecburiyetim varmış gibi bana geliyorlar.
üstelik o konuları derslerde kafalarına vurarcasına öğretmeye çalışıyorum ama sanki konular ne okulda nede dersanede anlatılmamış gibi davranıyorlar. aynı soruları aynı sınıftan her bir öğrenci tek tek soruyor aralarında yardımlaşma bile yok.

ykecici
Genel Moderator

Performans: 28
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 25 Mart 2007, 22:38:01 »

bu yeni müfredat yüzünden aileme zaman ayıramaz oldum.sürekli araştır.öğrencilerde araştırma alışkanlığı yok .herşeyi bizden bekliyorlar.basit bir ödevi bile yapmakta acizler.

Sorumluluğunu bilen bir vatandaş olarak mesleğimizi en iyi şekilde icra etmeye çalışacağız. Yeni müfredata alışmak hem biz öğretmenler hem de öğrenciler için zaman alacaktır. Ancak hiç bir şey ailemizden daha önemli olmasa gerek.

Mesleğimizi önemsemek her türlü takdire layık, ama ailemize ayırmamız gereken zamandan kısmak onlara haksızlık olur. Buna kimsenin hakkı yok.
haliç
VIP Üye

Performans: 65
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 25 Mart 2007, 22:56:25 »

Geçen yıl birlikte çalıştığım öğrencilerimle bu yıl çok rahat ders işliyoruz.Çünkü yeni müfredatın onlara ne gibi sorumluluklar yüklediğinin kısmen farkındalar. Ama 9. sınıflarımda aşırı derecede yıpranıyorum.İ lköğretimden gelme alışkanlıklardan kurtulmaları ve araştırmaya yönlendirilmeleri kolay olmuyor. Kişisel görüşüm şudur ki; bizler lise 1 de çok yıpranacağız. Ama diğer sınıflarda rahatlayacağız. Bundan böyle Lise 1 leri kolay kolay kimse okutmak istemeyecektir.Zümrelerimde Lise 2 lerin çok rahat olduğunu söylüyorlar.Bir bakıma benim geçen yıl ki çabalarımının karşılığını alıyorlar. Ama bundan böyle kolay kolay Lise 1 alacağımı zannetmiyorum.
yusufili
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 26 Mart 2007, 08:12:50 »

yeni müfredat öğrenci merkezliden çok öğretmen merkezli bence.Öğretmen sürekli konu ile ilgili döküman arıyor,sunu arıyor.....
Tuz Gölü
Üye
**

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 26 Mart 2007, 11:26:20 »

Arkadaşlar,yeni müfredat böyle diye her ders öğrencileri etkinlik,proje,performans ödevlerine boğmayalım.Öğrencilerin bir tek coğrafya dersi yok,yaklaşık 13 ayrı dersi var.Her öğretmenin ödev verdiği gözönünde tutulmalı.Öğrenciler dersten soğutulmamalı.Ödevler internetten araştırılıyor.Her evde bu imkanın olmadığı düşünülmeli,internet kafelere gitmenin maddi yükü ve en önemlisi de gençliği ahlaksızlığa yönelttiği göz ardı edilmemelidir.Yani kaş yapalım derken göz çıkarmayalım.Öğrencilerimize kaldırabilecekleri kadar görev verelim.Yoksa ödevlerini bizlere yaptırmaları doğal.Öğrenci sabah 7'de evden çıkıp akşam 6'da eve giriyor.Bütün bu ödevleri ne zaman hazırlasın,onlara hak verelim.Bence bu sistem BIKIK öğrenciler yetiştirecek.
fatma_10
Yeni üye
*

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 26 Mart 2007, 12:34:11 »

Hocam size katılıyorum bizim okulumuz beldede her öğrencinin bilgisayarı yok.Kızların ise internet kafeye gitmeleri hoş karşılanmıyor.Onlarda ancak öğlenarası boşlukta okulda ödevlerini hazırlamaya çalışıyorlar.Tabii o esnada internet bağlantısında bir sorun yoksa....Tüm bu olumsuzluklara rağmen güzel çalışmalar çıkıyor ama yakında bu koşuşturmadan sıkılmazlarsa eğer.Tabi ben bu uygulamayı sadece 10. sınıflarda uyguluyorum.İşin açıkçası 2 saatlik derste ,9.sınıflardaki yoğun müfredatta uygulanabileceğini sanmıyorum .9.sınıflarda sunularıda anlatımıda ben yapıyorum .Ancak öğrenciler soru cevap yoluyla derse katılabiliyor.Sadece dersin görsel olması dersi daha anlaşılabilir hale getiriyor.
türkü
VIP Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 26 Mart 2007, 13:15:59 »

Yedi tane 9. sınıfım var her sınıfa anlat sor öğrenciyi kaldır sunum yap zevkli ama eve yorgun gidiyorum konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim eve konuk almıyorum gelende ders notları arasında. 10. sınıflarda ders saati iyi 9.sınıflarda böyle bir durum yok üzücü.
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 26 Mart 2007, 16:26:28 »

Arkadaşlara katılıyorum.Öğrencilerden daha fazla çalışıyorum yeni müfredata uyum sağlayabilmek için. Bir arkadaşın da dediği gibi ailemizden daha fazla zaman ayırıyoruz.

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
doğaege
VIP Üye

Performans: 214
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 26 Mart 2007, 16:35:37 »

evet yaaa....  benim de adını daha önce koyamadığım "şey" buymuş meğer. 9'larda sırtından terler akıyor..  Sad
serapizmir
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 15 Eylül 2007, 20:38:48 »

öğrencilik hayatıma geri döndüm her gün saatlerce araştırma yapıyorum derse girmeden önce çektiğim sıkıntı da olayın tuzu biberi içim sıkıldı ya:(

ÖLDÜRMÜYORSA DAHA GÜÇLÜ YAPAR
sezgin
Uzman Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 15 Eylül 2007, 20:44:12 »

okulun fiziki şartları uygunsa ve bilgisayar destekli eğitim verilirse yeni müfredat iyi ama maalesef bu şartları bulamadığımız için zorlanıyoruz. Arkadaşlara katılıyorum lise birde daha fazla gayret gerekiyor diğer sınıflar daha kolay
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic