Sayfa: 1 ... 9 10 [11]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yeni Coğrafya Müfredatı Uygulamaları - Tüm Tartışmalar  (Okunma Sayısı 74111 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ecvatoral
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #150 : 03 Ekim 2012, 19:58:51 »

teşekkür ederim bazı hocalar 2 saatlik sınıflarda tüm konuları anlatıyorda kafam karışmıştı
yabancim
VIP Üye

Performans: 84
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #151 : 04 Ekim 2012, 15:59:52 »

Arkaşaı
teşekkür ederim bazı hocalar 2 saatlik sınıflarda tüm konuları anlatıyorda kafam karışmıştı

Değerli meslektaşım bence bütün müfretadın 2 saatte anlatılması doğrudur. Çünkü ygs de böyle bir konu ayırımı yoktur. Saygılarımla.
sabridinho
Ziyaretçi
« Yanıtla #152 : 20 Ekim 2012, 09:18:37 »

yeni müfredatın içerik ve kazanım bakımından eksikliği var.Baktığımızda coğrafya ders saatleri arttırılmış fakat kitap içerikleri sadeleştirildi coğrafyanın daha ayrıntılı bir şekilde öğrenciye verilmesi lazım ...
cetinbilgili
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #153 : 14 Şubat 2017, 16:12:15 »

Yeni Coğrafya Müfredatını yüzeysel de olsa incelemeye çalıştım.Konu bütünlüğü açısından yetersiz,öğrenmeyi zorlaştıracak yönleri olduğunu düşünüyorum.Yani BİR NALINA,BİR MIHINA.Öğren öğrenebilirsen.
Daha da önemlisi 9.sınıf konularından DÜNYANIN ŞEKLİ VE HAREKETLERİ,SONUÇLARI'nı göremiyorum,diğer sınıflardan birine mi aktarıldı diye bakındım,YOK.
İyi tarafına gelince;Bir konu Dünya genelinde ele alındıktan hemen sonra Türkiye'de ele alınmasıdır.Kıyaslama açısından,ülkemiz potansiyelini anlamak bakımından yararlı olabilir.
aslan
Üye
**

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #154 : 20 Şubat 2017, 19:59:24 »

açılan konu cetinbilgi kardeş bakarsa 2012 ler yeni konulardan açarsan belki coğrafya biz artık eski günlerine döner inşallah
kadircakir61
Deneyimli Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #155 : 21 Şubat 2017, 14:43:16 »

TEŞEKKÜR
Sayfa: 1 ... 9 10 [11]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic