Sayfa: [1] 2 3 ... 5   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: TTKB'dan yeni açıklama...10.sınıf için hata düzeltildi.  (Okunma Sayısı 19559 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« : 21 Eylül 2010, 07:48:40 »

merhabalar..
Talim Terbiye kurulundan, coğrafya dersi ile ilgili bölümde düzeltme geldi.. Doğrusu yayınlandı..Ayrıca sınav ve e -okulla ilgili çalıoşmaların yapıldığı ve uygun hale getirileceği söylendi.. sorun çözüldü. eh ne de olsa nasreddin hocanın torunlarıyız. eşeğimizi kaybettirip bulunca sevindiriyorlar..

20.07.2010 TARİH VE 76 SAYILI KURUL KARARI İLE UYGULAMAYA KONULAN ORTAÖĞRETİM KURUMLARI HAFTALIK DERS DAĞILIM ÇİZELGELERİNDE TARİH, COĞRAFYA, DİL VE ANLATIM, TÜRK EDEBİYATI, MATEMATİK, FİZİK, KİMYA,  BİYOLOJİ VE YABANCI DİL DERSLERİNİN PROGRAMLARININ FARKLI DERS SAATLERİNE GÖRE İŞLENİŞİNE İLİŞKİN AÇIKLAMALAR:

Coğrafya
14.07.2005 tarih ve 198 sayılı Kurul kararı ile kabul edilen Coğrafya Dersi Öğretim Programında 10, 11 ve 12. sınıf programları haftada dört saat derse göre düzenlenmiştir. Ayrıca iki saatlik seçmeli ve zorunlu coğrafya dersi öğretim programına ait kazanımlar da öğretim programında yayınlanmıştır.
10. sınıfta sadece 2 saat zorunlu coğrafya dersinde 14.07.2005 tarihinde yayınlanan Coğrafya Dersi Öğretim Programında belirlenen kazanımlar verilecektir. Aynı sınıfta haftada 2 saat zorunlu 2 saat seçmeli olmak üzere 4 saat alınması durumunda 14.07.2005 tarihinde yayınlanan Coğrafya Dersi Öğretim Programında belirlenen kazanımların tamamı verilecektir.

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
acar54
VIP Üye

Performans: 47
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 21 Eylül 2010, 08:09:56 »

haber için sağolun hocam, inşaallah yeni bir açıklama yapmazlar.....

geomaster
Uzman Üye

Performans: 69
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #2 : 21 Eylül 2010, 08:14:42 »

Bu durumda zorunlu coğrafya dersi 25 kazanımlı geçen yılki 10 fen coğrafya dersi gibi olacak. Seçmeli kısımda ise 11 kazanımlı bir plan yapılacak. 2+2 de yazılı yapılacak. Bu kadar basit. Hayırlı olsun diyelim.

Fahrettin ASPİRİN
yörünge1
VIP Üye

Performans: 12
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 21 Eylül 2010, 08:19:56 »

Daha dün (20.09.2010) tarihinde 30saatlik kazanımın verileceğini kendi sitesinden duyuran TTKB değilmiydi. Pes doğrusu. Onlar inanının kendi yayınladıkları kararların kesinlikle içeriğini bilmiyorlar. Eğer bu siteler de olmasa yaptıkları yanlışlar düzelmeyecek.
Şu an bu açıklamaya göre 10sınıflarda hangi planı yapacağız (14.07.2005 tarihinde yayınlanan Coğrafya Dersi Öğretim Programında belirlenen) belli oldu.
özlem1
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 21 Eylül 2010, 08:34:13 »

YA ALIŞTIK ARTIK HİÇ ŞAŞIRMIYORUM,ŞAŞIRANLAR DA LÜTFEN ALIŞSIN ARTIK...Smiley))
albedo
Genel Moderator

Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #5 : 21 Eylül 2010, 08:36:25 »

Bu durumda zorunlu coğrafya dersi 25 kazanımlı geçen yılki 10 fen coğrafya dersi gibi olacak. Seçmeli kısımda ise 11 kazanımlı bir plan yapılacak. 2+2 de yazılı yapılacak. Bu kadar basit. Hayırlı olsun diyelim.
hocam bence daha da karıştırmayın işi..
açıklama aynen şunu söylüyor:
2 saatlik sınıflarda geçen yılki fen sınıfları yapılacak, 2+2 olan sınıflarda ise geçen yılki tm yada sosyal sınıf planı yapılacak.
yazılşılar ve e-okul girişleri için ise çalışmalar devam ediyor, sınavlara kadar gerekli düzenleme yapılacak dendi.

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
bbektas
Uzman Üye

Performans: 29
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 21 Eylül 2010, 08:48:27 »

Kemal  Hocam bilgilendirdiğiniz için teşekkür ediyorum.Planı hazırlamış açıklamayı bekliyordum şimdi yazınızı görünce hemen çoğalttım birazdan teslim edeceğim.İnşallah yazılılarla ilgili olarak da haberleri yakında alırız.Tekrar teşekkürler.

marzuba
VIP Üye

Performans: 385
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 21 Eylül 2010, 08:54:30 »

Sınav işi kaldı o zaman onuda öğrenirsek tam olcak.

Eyyy devlet çık artık,şişemizin kadehimizin içinden!!!!
albedo
Genel Moderator

Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #8 : 21 Eylül 2010, 09:00:40 »

http://ttkb.meb.gov.tr/ linkinde ilk duyuruyu indirip okuyabilirsiniz...

geomaster
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #9 : 21 Eylül 2010, 09:38:24 »

2 saatlik sınıflarda geçen yılki fen sınıfları yapılacak, 2+2 olan sınıflarda ise geçen yılki tm yada sosyal sınıf planı yapılacak.
yazılşılar ve e-okul girişleri için ise çalışmalar devam ediyor, sınavlara kadar gerekli düzenleme yapılacak dendi.

Kemal hocam işi karıştırdığımı düşünmüyorum. Aynı şeyden bahsediyoruz. Yanlız şu var, ortada iki ders ve e okulda iki derse ait not girişi var. Çünkü talim terbiyenin coğrafya kurulu 4 saatlik kazanım verilir derken 2-2 ders saatini 4 saatlik tek ders gibi algılayın deme yetkisi yok. O işi için ayrı bir karar çıkmadıkça şu an ayrı plan ayrı yazılı durumu hala geçerlidir. Bu durumda mecburen seçmeli  grubunda 25 ve11 kazanımlı planlar yapılacak.

Fahrettin ASPİRİN
demirtas45
Sürekli Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

Coğ.Öğrt.

« Yanıtla #10 : 21 Eylül 2010, 11:17:30 »

sayın hocalarım tek plan mı yapıcaz yoksa iki ayrı plan mı yapıyoruz.iki plan yapılacaksa seçmelinin planı 8 kazanımdan mı oluşacak?(O da çok az olmaz mı)
seçmeli 2 saat için yazılı sorularını 8 kazanımdan mı hazırlayayacağız?
Var mı yardımcı olabilecek arkadaş..?

Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi 1996
geomaster
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #11 : 21 Eylül 2010, 12:12:49 »

Hocam yukarıda belirttim 2005 e göre yapılacak. Bu yüzden 8 değil 11 kazanımdan oluşacak seçmeli kısmı. Saçma ama, ne yapalım..

Fahrettin ASPİRİN
albedo
Genel Moderator

Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #12 : 21 Eylül 2010, 12:38:13 »

Kemal hocam işi karıştırdığımı düşünmüyorum. Aynı şeyden bahsediyoruz. Yanlız şu var, ortada iki ders ve e okulda iki derse ait not girişi var. Çünkü talim terbiyenin coğrafya kurulu 4 saatlik kazanım verilir derken 2-2 ders saatini 4 saatlik tek ders gibi algılayın deme yetkisi yok. O işi için ayrı bir karar çıkmadıkça şu an ayrı plan ayrı yazılı durumu hala geçerlidir. Bu durumda mecburen seçmeli  grubunda 25 ve11 kazanımlı planlar yapılacak.
sayın hocalarım tek plan mı yapıcaz yoksa iki ayrı plan mı yapıyoruz.iki plan yapılacaksa seçmelinin planı 8 kazanımdan mı oluşacak?(O da çok az olmaz mı)
seçmeli 2 saat için yazılı sorularını 8 kazanımdan mı hazırlayayacağız?
Var mı yardımcı olabilecek arkadaş..?
Sayın hocam, işin içine 25-30-38 gibi rakamları soktuğunuz zaman arkadaşların kafası karışıyor. bakın çok açık ve çok net bir ifadeye rağmen arkadaşın sorusu ne demek istediğimi anlatıyor. ortada 2 ders yok sayın hocam. ortada 2 saatlik sınıflarda 1 ders, 2+2 saatlik sınıflarda 1 ders var. e okulla ilgili gayri resmi açıklamayı da yazdım. sınavlara kadar gerekli açıklama yapılacak. e-okula da girişlerde bu doğrultuda düzenleme yapılacak. duyduğum yada okuduğum diyeyim e-okulda 2 saatlik ve 4 saatlik coğrafya dersleri yer alacak ve siz yani idare ona göre dersi seçerek öğrencinin notunu girecek.
"""""Çünkü talim terbiyenin coğrafya kurulu 4 saatlik kazanım verilir derken 2-2 ders saatini 4 saatlik tek ders gibi algılayın deme yetkisi yok."""" cümlenizi de anlamadım açıklanan karardan böyle bir anlam çıkmıyor mu? saatlik kazanımı hangi derste vereceksiniz? Bu yetki kimdedir sayın hocam?

Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 21 Eylül 2010, 13:23:09 »

Kemal hocam ağzına sağlık meselenin düğümlendiği noktada buydu zaten daha dediğin gibi işi karmaşıklaştırmanın bi anlamı yok.Bu noktadan hareket edebiliriz artık..

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
falez2006
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 21 Eylül 2010, 13:54:40 »

Kemal hocam siz olaya daha vakıfsınız diye sizden fikir almak  istiyorum.Sanırım geomaster de benimle aynı durumda  bizim okulda seç.coğrafya seçenler ayrı sınıfta,seçmeyenler ayrı sınıfta değil yani A SINIFI 2 SAAT  B SINIFI 2+2 saat coğrafya dersi görüyor durumunda değil.Aynı sınıf içinde bir grup öğrenci 2saat zor.coğ.dersi görürken(coğrafya yerine biyoloji seçmiş) ,bir grup öğrenci 2+2 coğ.dersi görecek yani öğrencilerin  tamamı zor.coğ.görürken bir kısmı 2saat seç. coğ.görecek bu durumda  2+2 ortak plan hazırlamak zor.Yazılıların yine ayrı olması gerekiyor.Yani işin içinden çıkılması zor.
Sayfa: [1] 2 3 ... 5   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic