Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Şadan YILDIRIM ve Bülent ÜNALAN'ı Tebrik. Yeni Müfredat Sınıflandırması...  (Okunma Sayısı 7368 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Performans: 1781
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 06 Mart 2009, 19:51:55 »

Daha önce sitemzide değerli meslektaşlarımız Şadan YILIDRIM ve Bülent ÜNALAN tarafından hazırlanan ve yeni müfredatın alanlara göre konu dağılımlarının ayrıntılı olarak verildiği makaleden dolayı bir kez daha teşekkür ve tebrik etmek isterim.

Köygöçüren
Uzman Üye

Performans: 70
Çevrimdışı Çevrimdışı

Bezgin gezgin

« Yanıtla #1 : 06 Mart 2009, 20:20:31 »

Doğu hocam size, Şadan YILDIRIM ve Bülent ÜNALAN öğretmenlerime sonsuz teşekkürler.Çok önemli bir sorunumuzu çözmüş oldunuz ama notlarda cevabını bulamadığım bir hususta aydınlatırsanız sevinirim;Meslek lisesi ve güzel sanatlar liseleri gibi okullarda lise 3 ve 4. sınıflarda seçmeli 2 saatlik coğrafya dersleri varsa ve bu derslerde aldıkları kazanımlar öss de bir işe yarıyor mu?Yoksa sadece genel kültür olarak mı işleniyor? Saygılar.

shadan
Uzman Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

1994 NEF

« Yanıtla #2 : 06 Mart 2009, 20:34:43 »

Doğu Hocam ilginize çok teşekkürler.

Biz bu çalışmayı çok ama çok ince eleyip sık dokuyarak ve günlerce uğraşarak oluşturduk.İstedikki bizimle aynı kulvarda (yayın sektörü) olan meslektaşlarımız bizim uğraştığımız kadar yorulmasın onlara bir faydamız dokunsun.Birçok meslektaşımız konuya uzak kaldığı için bilmiyor ama aslında sizin gibi olayın farkında olanlar biliyorki bizim paylaşımımız bu yolda çalışanlar için bir hazine değerinde ve biz bunu rakipler faydalanmasın diye paylaşmayabilirdik.Ancak bizim için doğru bilginin paylaşılarak çoğalması,yayılması ve kafadaki tereddütlerin,acabaların giderilmesi daha fazla mutluluk verici.Biz sevinçlerin paylaşıldıkça çoğaldığına inanıyoruz.Bu çalışma da bizim sevincimizdi.

Konuyu sabitlerseniz iyi olur kanaatindeyim.
Tekrar teşekkür ediyor ve tüm arkadaşlara başarılı çalışmalar temenni ediyorum

shadan
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

1994 NEF

« Yanıtla #3 : 06 Mart 2009, 20:58:55 »

Doğu hocam size, Şadan YILDIRIM ve Bülent ÜNALAN öğretmenlerime sonsuz teşekkürler.Çok önemli bir sorunumuzu çözmüş oldunuz ama notlarda cevabını bulamadığım bir hususta aydınlatırsanız sevinirim;Meslek lisesi ve güzel sanatlar liseleri gibi okullarda lise 3 ve 4. sınıflarda seçmeli 2 saatlik coğrafya dersleri varsa ve bu derslerde aldıkları kazanımlar öss de bir işe yarıyor mu?Yoksa sadece genel kültür olarak mı işleniyor? Saygılar.

Sayın hocam bahsettiğiniz liselerde seçmeli 9 ve 10.sınıflarda zorunlu olarak coğrafya okutuluyor. 11. ve 12. sınıflarda ise 2 saat seçmeli coğrafya var.Seçmeli coğrafyayı alanlar eğer alan dışı tercih yaparlarsa bu aldıkları seçmeli coğrafya işe yarayacaktır.Aksi durumda genel kültür olur kanaatindeyim.Konuyu daha iyi bilen veya konuya hakim uzman bir rehberlikçide öğrenen olursa bu bilgiyi bizimle paylaşsınlar.

DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #4 : 06 Mart 2009, 21:04:13 »

Şadan hocam
kesinlikle söylediklerinde haklısın. Zaten siz yapmasanız mecburen ben yapacaktım. Hatta Cumhur hocayla bu konuyu konuştuğumuzda o da ya hazırla şunu da kurtar bizi diye espri yapmıştı. Gerçektende dediğiniz gibi kolay kolay insanların paylaşmadığı türden bir çalışma ve çok hoş olmuş. Yerli yerinde olmuş. Ben tekrar teşekkür ediyorum. Konuyu da sabitlemeye gayret edeceğim.

Köygöçüren hocamızın sorduğu soruya doğru cevabı zaten Şadan hoca vermiş. bence de Şadan hocamın şablondan yeşil işaretli olmayan 9-10 konuları öğrenmeleri öncelikli diğerleri ise genel kültür niyetine olacaktır. 

Köygöçüren
Uzman Üye

Performans: 70
Çevrimdışı Çevrimdışı

Bezgin gezgin

« Yanıtla #5 : 06 Mart 2009, 21:10:40 »

Şadan ve Doğu hocam ilginiz için tekrar teşekkürler.Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Bülent79
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 07 Mart 2009, 19:20:06 »

Değerli dostum Doğu, tebrik için açtığın bölüm bizi çok mutlu etti.Bu çalışma başlarda yenilikleri takip etmeyen ve eleştirel yaklaşımlarla bize karşı gelen coğrafya öğretmenleri gerekli açıklamalardan sonra ne kadar haklı olduğumuzu görmüştür.Biz bu çalışmayı ÇÖZÜM YAYINLARI'nda Aralık ayında yapmıştık. gereken önlemleri almaları için arkadaşları uyarmıştık.
Çok beğenerek takip ettiğim bu siteye daha çok katılıp paylaşımlarda bulunmak isterim ama malum iş yoğunluğundan fırsat bulamıyorum. Bu siteye katılan ve paylaşımlarda bulunan arkadaşlara teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim.Müfredat hakkında görüş belirtmek isteyen, soru sormak isteyen arkadaşlara yardımcı olmak isterim.
DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #7 : 07 Mart 2009, 19:34:34 »

Bülent hoca inan bunu yazmamada tanışmış olmamaızın veya arkadaş olmamızın hiç bir önemi olmadığını vurgulamak isterim.
Gerçekten çok uzun uğraştırıcı kafa karıştırıcı bir yapının içinden berrak tertemiz bir yazı hazırlamışsınız.
Arkadaşlarımızın önemli bir kısmı eski usül veya kara düzen tabir ettiğimiz şekilde olaya yaklaştığı için çok önemsemediler. Ama gerçekten de çok iyi bir iş yapmışsınız.
Tekrar kutlarım. Site ayarlarını Sami bey yaptığından üst kısma taşıyamıyoruz. Sami bu hafta sonu internete giremeyecek girdiğinde üste taşıyacağım.
Gönül dolusu selamlar...

cuma
Yeni üye
*

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 07 Mart 2009, 21:28:22 »

çok büyük bir eksiklik giderilmiş oldu ama bu çalışmaları incelemeyenler var.Aslınde 2 saatlik derslerin acilen ayrı kitap şeklinde basılmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum.Keza bu çalışmaları takip etmeyen değerini bilmeyen bir çok kişi tanıyorum.saygılar.cuma karaöz
Eyüp VURANEL
VIP Üye

Performans: 1115
Çevrimdışı Çevrimdışı

Ali Güral Lisesi-Kütahya

Site
« Yanıtla #9 : 07 Mart 2009, 21:40:11 »

Çalışmayı daha önce çözüm dershanelerinin sitesinden edinmiştim. Çalışmayı mutlaka herkesin incelemesi gerekiyor. Emek verilmiş bir çalışma.

Ali Güral Lisesi-Kütahya
Simal
Uzman Üye

Performans: 94
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 08 Mart 2009, 08:09:38 »

Emekleriniz için çook çok teşekkürler Şadan ve Bülent hocalarım. Gerçekten herkesin bu çalışmayı incelemesi gerekir. Doğu hocam sizde burada bizi haberdar ettiğiniz için teşekkürler.
cumhurabay
cumhurabay
VIP Üye

Performans: 225
Çevrimdışı Çevrimdışı

yaşadığımız her şeyde izi olan bilimciyiz.

Site
« Yanıtla #11 : 08 Mart 2009, 12:01:14 »

şadan hocama ben de buradan çok teşekkür ediyorum böyle güzel bir çalışmayla bizi rahatlattığı için.

shadan
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

1994 NEF

« Yanıtla #12 : 08 Mart 2009, 14:16:15 »

Çalışmamıza ilgi gösteren ve bize destek olan tüm arkadaşlara gönülden teşekkür ederim.
Bu tür çalışmaları bu sitede paylaşmaya devam edeceğiz.Coğrafya öğretiminde bizimde bir katkımız olduysa ne mutlu bize..

pınar1982
VIP Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 08 Mart 2009, 14:22:57 »

ne olursa olsun bilgilerini buraya getirip paylaşmal bile ayrı bişey

''insanların umudunu kırma belki sahip olduğu tek şey odur''
Pinus
VIP Üye

Performans: 169
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 09 Mart 2009, 00:54:48 »

bilgilendirme için teşekkürler hocam, elinize sağlık.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic