Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: program değişikliği hakkında bir soru  (Okunma Sayısı 3433 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
gürbüz
Genel Moderator

Performans: 49
Çevrimdışı Çevrimdışı

Türkiye sevdalısı

« : 29 Nisan 2009, 19:28:44 »

dün akşam nette gezinirken şöğle bir haberle karşılaştım

Ortaöğretimde Müfredat Değişiyor

Ortaöğretimdeki müfredat değişikliği ile ilgili çalışmalarda sona yaklaşıldı. Gelecek yıl müfredatın yanısıra kitaplar da değişecek.

Yeni müfredat programı ile ezberci sistemden uzaklaşılacak. Hedef, öğrencileri aynı seviyede gören kitle eğitimi ile değil, bireye yönelik eğitimle öğrenmelerini sağlamak. Amaç ise bilgi yükleyen değil, öğrenmeyi öğreten bir sistem uygulamak.
Ankara'da düzenlenen toplantıda "Ortaöğretim Kurumlarında Yeni Müfredat Programları tanıtıldı..

Toplantıda konuşan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, "Esas eğitimimizin bu yeni müfredatımızın 3 temel amaçlarını iyi birey, iyi vatandaş ve iyi insan olarak özetleyebiliriz. Elbette mesleğe hazırlayacağız bir üst öğretim kurumuna hazırlayacağız" diye konuştu.

İlköğretimde bu değişim sürecinin gerçekleştiğini hatırlatan Çelik, ortaöğretimde de 9, 10 ve 11'inci sınıflarda yüzde 90 tamamlandığını söyledi.

Hüseyin Çelik, "2009-2010 öğretim yılından itibaren bütün ortaöğretim müfredat programı, tepeden tırnağa kitaplarıyla birlikte değişmiş olacak" dedi.

Çelik, pedagojik olarak uygun olmadığı için sistemin bir anda değil, basamak basamak değiştirildiğine dikkat çekti.

http://www.trt.gov.tr/Haber/HaberDetay.aspx?HaberKodu=54437029-9e58-4ee9-a578-7f1efe40ee4f

bu konu hakkında bilgisi olan konuyı biraz açabilirmi

değişim hakkında meb resmi bir klavuz ve ya program yayınladımı yayınladı ise nasıl ulaşabiliriz

Bilgi Paylaşıldıkça Güzeldir
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #1 : 29 Nisan 2009, 19:59:38 »

Hocam bildiğim kadarıyla zaten değişen Coğrafya, edebiyat, din kültürü ve ingilizce ile matematiğin dışında bu yıl tarih dersinde bir değişiklik önerisi vardı.sanırım yukarıda verilen haberde bu derslerin dışındaki derslerde yapılacak değişikliklerden söz ediyor. Bildiğiniz gibi, ülkemiz eğitiminde ve medyasında eğer matematik ve fen derslerinde bir şey yapılırsa, bu eğitimde birşey yapılmış demektir. Bu derslerin dışındaki dersler zaten dersten de sayılmaz..

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
AbuzerKadayıf
Deneyimli Üye

Performans: 223
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 29 Nisan 2009, 20:07:15 »

Hocam sanırım değişikik sadece program ve kitaplarla sınırlı kalmayacak. Sayın bakanın değişimiyle beraber Milli Eğitim'de meydana gelecek olan kadro değişiklikleri beraberinde pekçok değişikliği de getirecektir.

Öküzün dünyası gördüğü otlar kadardır...
alperenkenan
Üye
**

Performans: 16
Çevrimdışı Çevrimdışı

kenan

Site
« Yanıtla #3 : 29 Nisan 2009, 20:30:10 »

Bende albedo hocama katılıyorum ayrıca yozgat seminerinde talim terbiye kurulu temsilcilerinin verdiği bilgiye göre coğrafya ders programında ve ders kitaplarında da dar kapsamlı bir revizyonun yapılacağı belirtildi

KENAN TÜRKEZ
BURSA KESTEL HASAN ASLANOBA ANADOLU LİSESİ
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #4 : 29 Nisan 2009, 20:37:49 »

Hocam 2 yıldır revizyondan bahsediliyor. Kaçınılmaz olan bu revizyonun bir an önce yapılması gerekiyor.

marzuba
VIP Üye

Performans: 385
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 29 Nisan 2009, 21:13:17 »

Daha eski revizyonun ilk ürünlerini üniversiteye sokmadık ki ne revizyonu.Bu ne biçim sistem.

Eyyy devlet çık artık,şişemizin kadehimizin içinden!!!!
ahmetselim
VIP Üye

Performans: 143
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özcan KULAKSIZ Üsküdar Mithatpaşa M.T.A.L

« Yanıtla #6 : 30 Nisan 2009, 09:12:07 »

bence revizyon beklemeyelim ben program sorumlularına ist da sorduğumda iyileştirme olacakmı veya  hiç iyilştirme yaptınızmı diye ama maalesef cevap alamadım

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. “Yürüyeceğim” de, bas ve yürü!"
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic