Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: ÖSS Soruları Yeni Müfredattan  (Okunma Sayısı 1690 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
tunctunc
Uzman Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 26 Kasım 2008, 11:51:30 »

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan da 2009-ÖSS'de
yöneltilecek soruların yenilenen lise müfredatı göz önünde bulundurularak hazırlanacağı belirterek,
''Biz bu sene soruları hazırlarken şu anda son sınıfta olanların son 3 yılda okudukları derslere göre
soruları hazırlıyoruz. Örneğin 2 yıl önce mezun olan bir aday okumadığı bir dersten sorularla karşılaşabilir''
diye konuştu.
Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığının lise müfredatını değiştirdiğine işaret eden Özcan, ÖSS'de soruların yeni
müfredat
doğrultusunda hazırlanacağını kaydetti.

Yarımağan, şöyle konuştu:''Bizim ÖSYM olarak ana ilkemiz şu: Biz bu yıl soruları hazırlarken, bu yıl mezun
olanları öncelikle dikkate alıyoruz. Bu adayların okudukları derslerle ilgili bilgileri Milli Eğitim Bakanlığından aldık.
Bütün kitapları, programları aldık. Soruları buna göre hazırlıyoruz. Ama ufak tefek şeyler dışında çok köklü değişikler yok.

Özetle, biz bu sene soruları hazırlarken şu anda son sınıfta olanların bu yıl, geçen yıl, 2 yıl önce, son 3 yılda okudukları
derslere göre soruları hazırlıyoruz. Yani hep son sınıflara göre hazırlanır. Müfredatta değişiklik olursa örneğin 2 yıl önce
mezun olan bir aday okumadığı bir dersten sorularla karşılaşabilir. Çünkü bu sene son sınıfta olanlar okumuşlardır onu.
Yani ders düzeyinde olmasa bile konu düzeyinde değişiklikler olabilir.''
''Bu durumda eski adaylar dezavantajlı durumdalar mı?'' sorusuna Yarımağan, ''Biraz dezavantajlı olabilirler'' dedi.

Ben Mevlana değilim, adam ol öyle gel....
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic