Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: LYS-4 (SOS-2) Coğrafya Konuları Neler Sadece Ülkeler mi?  (Okunma Sayısı 24805 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
muhabbett
Yeni üye
*

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 28 Eylül 2009, 18:49:29 »

Arkadaşlar elime fdd'nin LYS-4 Soru bankası geçti. Dolayısıyla son basılan kitap... Ama bir şey dikkatimi cekti... Kitabın Coğrafya bölümündeki sorularının tamamı Ülkeler coğrafyası sorularından oluşuyor...

Forumda Şadan hocamızın aşağıdaki linkte...

http://www.cografya.biz/forum/yeni-mufredata-gore-oss-icerigi-ve-konulari-burada-t16988.0.html

bu durumda hangisi doğru şaşırdım...

2009 ÖSS de SOS-2 deki soruların tamamının Ülkeler coğrafyası sorusu olmadığı görülüyor. O zaman fdd yayınlarında böyle büyük bir hata olabilir mi? Okulda kursta ne yapacağımı şaşırdım...  Lütfen dersanede calışan arkadaşlar, yazarlar bilenlerin yorumlarını bekliyorum....

MuHaBBeTT'le...
klimaks
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 28 Eylül 2009, 19:09:52 »

Hocam 2009 Öss 'de sos-2 testi bize önümüzdeki yıl lys-4 sınavının tümüyle ülkeler ile ilgili sorulardan oluşmayacağını gösteriyor.Elinizdeki kitap belki de acilen üzerindeki kapağı değiştirilmiş erken piyasaya sürülmüş bir yayın olabilir.LYS-4 ile LYS-3 sınavlarındaki konular 10-11 ve 12.sınıf konuları ağırlıklı olacak(9.sınıf konularındanda olabilir)Ancak Lys-4 sözel öğrencilerine yönelik olduğu için eşit ağırlıklı öğrencilerinin sorumlu olmadığı bazı kazanımlarla ilgili sorular olabilecek.(özellikle çevre ve toplum konularındaki bazı kazanımlar ve başkaları gibi.)

"Bildiğim tek şey hiçbir şey bilmediğimdir."
iollah
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 30 Ekim 2009, 18:52:06 »

Arkadaşlar, FDD'nin ve diğer bir çok yayının mevcut yayınları öss sistemine göre hazırlanmış ve sadece kapağı değiştirilmiş kitaplar şeklinde...
2009 öss'de de görüldüğü üzere LYS-4 coğrafya soruları doğrudan ülkeler coğrafyası şeklindeki sorulardan oluşmayacak.... Küresel Ortam ve Bölgeler  ile Çevre ve Toplum üniteleri ağırlıklı olmakla beraber Beşeri Sistemler ve Doğal Sistemler ünitelerindeki bazı konular örneğin Beşeri Sistemler ünitesi içerisinde yer alan "ilk uygarlıklar" ve "dünyanın nüfuslanma süreci" gibi global ölçekli konulardan sorular çıkacaktır...
Kolay gelsin....

FDD Beşiktaş Coğrafya Öğretmeni
Hasan GÜLTEKİN
ante78
Uzman Üye

Performans: 52
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 30 Ekim 2009, 19:29:03 »

yeni sistemde eskisi gibi konular bir bıçakla kesilmiş gibi birbirinden ayrılmıyor o yüzden dikkatli olmak lazım.şu anda tm ve sözel sınıflar aynı kitapları okuyorlar,tabii ki bu da işi karıştırıyor.  2010 sınavını dört gözle bekliyorum.
marzuba
VIP Üye

Performans: 385
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 31 Ekim 2009, 10:00:01 »

Kafanızın karışmasına gerek yok hocam.Şadan hocamızın yayınladığı açıklayıcı ve doyurucu çokca da geniş  kaynağı inceledim gayet doğru.Referans olarak alabilirsin.Yine de emin olamıyorsan COĞRAFYA ÖĞRETİM PROGRAMI nı herhangi bir liseden rica et incele göreceksin.
  Şadan hocamız da buradan yararlanmış ve derlemiş.
  Dersanelerin kitap veya yayın uygulamasını boşver.Elindeki klasık eski müfredatın kapağını değiştirerek veriyorlar.
  Bahsettiğim öğretim programının dışından yani Lise 1,2,3,4 kitabının içinde bulunmayan hiç bir şey sorulmayacaktır.

Eyyy devlet çık artık,şişemizin kadehimizin içinden!!!!
ovaplato
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 06 Ekim 2011, 21:05:28 »

müdürümüz 12. sınıf planını ygs ye göre düzenleyebileceğimizi söyledi. yeniyim, şaşkınım
yemliha58
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 10 Ekim 2011, 17:30:09 »

lys 4 konularında kesinlikle ülkeler coğrafyası diye bir ayrım yok. 9 10 11 ve 12. sınıf konularının hepsinden sorumlular.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic