Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 26/08/2011 tarihli coğrafya dersi proğramı  (Okunma Sayısı 8414 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
mavi kelebek
Sürekli Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

Tarih bir milletin hafızası,COĞRAFYA ise kaderidir

« : 09 Eylül 2011, 12:35:45 »

26/08/2011 tarihli coğrafya dersi proğramı
http://ttkb.meb.gov.tr/duyuruayrinti.aspx?sayfa=1&dno=124
2 saatlik  derslerin  kazanımları değişmiş. 11 ve 12 sınıfta değişim yok.
10 sınıf kazanımları önemli ölçüde değişmiş eski ve yeni kazanımları karşılaştırmalı olarak ekte görebilirsiniz.
dreamer99
VIP Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 09 Eylül 2011, 13:21:57 »

yıllık planların da bu programa göre değiştirilmesi gerekiyor. Mehmet Ali ERCAN hocamızın planlarıyla karşılaştırdım. 10. sınıflar oldukça değişmiş. Türkiyede su ve toprak konuları, levha tektoniği, coğrafi keşifler gibi konular 2 saatlik dersin içeriğinde görünmüyor. İyice arap saçına çevirdiler işi. aynı dersin içinde aynı kitabın içinde konunun yarısını işle diğer yarısını geç. Coğrafya dersinin 9. ve 10. sınıflarda 3 er saat zorunlu olarak okutulması, içeriğinin net ve daha çok yaşantıya hitap eden konulardan oluşması gerekiyor.

DEÜ
alfred
Uzman Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

Herkes için coğrafya

« Yanıtla #2 : 09 Eylül 2011, 13:38:20 »

10. sınıfta çok önemli kazanımlar 2 saat coğrafya dersi görenlere muaf tutulmuş. Bu durumda aklıma şu soru geliyor: Bu muaf tutulan kazanımlardan YGS'de soru gelme ihtimali düşer mi?
dreamer99
VIP Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 10 Eylül 2011, 10:51:16 »

10. sınıfta çok önemli kazanımlar 2 saat coğrafya dersi görenlere muaf tutulmuş. Bu durumda aklıma şu soru geliyor: Bu muaf tutulan kazanımlardan YGS'de soru gelme ihtimali düşer mi?
şimdiye kadar 2 saat 4 saat ayrımı yapmadan işliyordum konuları. sadece bir iki önemsiz gördüğüm noktayı atlıyordum 2 saatlik derslerde. çünkü meb e ve ösym ye güvenmiyorum bu konuda. muaf tuttukları konudan da soru sorarlar. Bu konuda sanırım birçok öğretmen arakadaş farklı düşünüyor. Şimdi bu arkadaşlar Türkiyenin su kaynakları konusunu işleyecekler mi acaba?

DEÜ
cooper
VIP Üye

Performans: 52
Çevrimdışı Çevrimdışı

BARIIIŞŞŞŞ!

« Yanıtla #4 : 23 Eylül 2011, 19:59:08 »

ARKADAŞLAR,GÖZÜNÜZ AYDIN! TALİM TERBİYE KURULU 22/09/20011 TARİHİNDE YANİ  DÜN, ÖĞRETİM PROGRAMLARININ UYGULANMASINA
İLİŞKİN BİR DUYURU YAYINLADI.DUYURUNUN 7. MADDESİNDE AYNEN ŞÖYLE DİYOR;

''2011/2012 EĞİTİT-ÖĞRETİM YILI YILLIK DERS PLANLARI YENİ DÜZENLENEN/UYGULAMAYA KONULAN ÖĞRETİM PROGRAMLARINA GÖRE YAPILACAKTIR.ORTAK VE SEÇMELİ OLARAK ALINAN BİR DERSİN YILLIK PLANI,TOPLAM DERS SAATİNE GÖRE TEK YAPILACAKTIR.''

''Cahil bir toplum, özgür bırakılıp kendine seçim hakkı verilse dahi, hiçbir zaman özgür bir seçim yapamaz. Sadece seçim yaptığını zanneder. Cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır! Böyle bir seçimle iktidara gelenler, düzenledikleri tiyatro ile halkın egemenliğini çalan zalim ve madrabaz hainlerdir..."
Nietzsche
sevdabayrak
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 23 Eylül 2011, 20:06:41 »

şimdiye kadar 2 saat 4 saat ayrımı yapmadan işliyordum konuları. sadece bir iki önemsiz gördüğüm noktayı atlıyordum 2 saatlik derslerde. çünkü meb e ve ösym ye güvenmiyorum bu konuda. muaf tuttukları konudan da soru sorarlar. Bu konuda sanırım birçok öğretmen arakadaş farklı düşünüyor. Şimdi bu arkadaşlar Türkiyenin su kaynakları konusunu işleyecekler mi acaba?

arkadaşlar ben de aynı şekilde güvenmiyorum yarın ne olacağı belli olmaz kitapta ne varsa konu anlatırım hem öğrencilere 2 saatlik derslerde şu şu konuları anlatmama serbestliğimiz var falan diyemem sen ne diyosun hocam diye bakarlar suratıma.ne varsa anlatırım
vural1967
Sürekli Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 23 Eylül 2011, 20:48:36 »

derbestlik değil konular ve sınıflar arasında bir örüntü sarmal bir yapı var..bence verilmeyecek kazanımları vererk hem diğer verilecek konuların zamanından çalıyoruz hem de sonra konular yetişmiyor diyoruz. bence kaznımlar ve ders saatleri ayarlanmış zaten kasmaya gerek yok...
halemaumau
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 24 Eylül 2011, 10:12:01 »

hocam 12. sınıflarda 1 saat coğrafya dersi var burada nasıl bir plan yapıcaz bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim
irem abay
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 13 Ekim 2011, 13:45:48 »

endüstri meslek lisesinde çalışıyorum yıllık plan yaparken hangi konuları neye bakarak çıkaracam
mavi kelebek
Sürekli Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

Tarih bir milletin hafızası,COĞRAFYA ise kaderidir

« Yanıtla #9 : 13 Ekim 2011, 16:33:31 »

Hocam 26/08/2011 tarihli talim terbiye kurulunun yayınladığı öğretim proğramına göre yapacaksınız .
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic