Sayfa: [1] 2 3 4   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 12.sınıf müfredatı ve öss hazırlık çalışmaları  (Okunma Sayısı 34290 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Performans: 443
Çevrimdışı Çevrimdışı

İnegöl Özel Altın Nesil Koleji

« : 04 Temmuz 2008, 11:27:35 »

arkadaşlar 12.sınıf müfredatını incelediğim zaman daha çok güncel olaylardan ve türkiye coğrafyasından kastedildiğini gördüm...ama tam olarak konular belirginleşmedi zihnimde...ayrıca öğrencileri öss ye hazırlarken daha çok 9.sınıf konularının üzerinde durularak mı tekrarlar yapılmalıdır?
bu konuda fikirlerinizi bekliyorum

Emeğe Saygı
breave01
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2008, 11:34:32 »

Hocam, önümüzdeki ÖSS de 12. sınıf konularından soru çıkacak mı? Bu sorunun cevabını bilen arkadaşımız varsa aydınlatırsa sevinirim. Saygılarımla..
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #2 : 04 Temmuz 2008, 12:04:02 »

Bence soru çıkacak, yani çıkması gerekiyor. Aksi halde yapılan büyük fiyaskolara daha da büyüğü eklenmiş olur. SBS sorularını gördükten sonra güncelin artık ÖSS de de olacağını düşünmeye başladım.
Belki de biz coğrafyacıların takıntısını bilgin-mutlu hocam dile getirmiş.. Biz sadece 9.sınıf konularının bilinmesi gerektiğini söylüyoruz öğrencilerimize.ama hatırlarsanız son sınavda hiç te bizim ve özellikle dersanelerin zorladığı kadar varsayımlara dayalı soru çıkmadı. Ayrıca böyle bir zorlama, yani sadece 9. sınıf konularının zorlanması, diğer sınıflarda coğrafya dersinin ağırlığını da düşürüyor ne yazıkki..

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
Melik
VIP Üye

Performans: 123
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 04 Temmuz 2008, 12:38:57 »

Bence de 12. sınıf konularından soru çıkmalı. 2009'da liseyi bitirecek öğrenciler yeni müfredatı gördüler. Bu nedenle eski müfredat diye bir şey kalmadı. Öğrencileri ÖSS'ye hazırlarken 9, 10, 11 ve 12. sınıf konularının hepsi anlatılmalıdır.
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 04 Temmuz 2008, 12:46:57 »

Arkadaşlar yeni öss müfredatı ve sınav sistemi ile ilgili bir belirsizlik var, net bir bilgi yok daha.. Ama ağırlıklı olarak 9. 10. 11. sınıflar müfredatından soru geleceğini düşünüyorum..
alperenler8
VIP Üye

Performans: 117
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 04 Temmuz 2008, 17:43:23 »

Olması gereken 12. sınıf konularından da soru sorulması.Aksi halde eksiklik olmuş olur.

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR,
TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
mcakmak
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 04 Temmuz 2008, 20:22:30 »

arkadaşlar 4 yıllık müfredata göre soru sorulduğu takdirde daha önce mezun olanların durumu ne olacak. onlar 11 ve 12 konularını görmediler. ayrıca sos 1, ed. sos ve sos 2 bölümlerinde ayrı ayrı hangi sınıflardan soru sorulacak. şu an tam bir belirsizlik var.
yusufili
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 04 Temmuz 2008, 20:34:57 »

Hocam, önümüzdeki ÖSS de 12. sınıf konularından soru çıkacak mı? Bu sorunun cevabını bilen arkadaşımız varsa aydınlatırsa sevinirim. Saygılarımla..

Cevabı bende bilmiyorum.Ama sorulması gerektiğini düşünüyorum.Sorulmadığı takdirde öğrencilerin derslere ilgisinin azalacağını düşünmekteyim.
borabey
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 04 Temmuz 2008, 20:51:50 »

arkadaşlar bu konuda hazırlanacak olan öss hazırlık yayınları hakkında bilgisi olan var mı? ayrıca 4 yıllık bütün müfradatın bir sene içerisinde verilmesi mümkün mü?
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Performans: 443
Çevrimdışı Çevrimdışı

İnegöl Özel Altın Nesil Koleji

« Yanıtla #9 : 04 Temmuz 2008, 21:05:25 »

içimizde muhakkk gerek soru bankası hazırlamış gerekse dershane tecrübesi olan arkadaşlar vardır..onlar bu konuda daha çok yardımcı olabilirler...çünkü bende tedirginim ve sene başında öğrencilerime bu durumun nasıl gerçekleşeceğini açıklamak isterim..

Emeğe Saygı
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 04 Temmuz 2008, 21:17:11 »

9.ve 10.sınıf konuları ÖSS-Sözel-1'de 11.ve 12.sınıflar ise ÖSS-Sözel 2 ve Edb.-Sosyal Bilimler Testinde soru gelecek diye düşünüyorum.
Pinus
VIP Üye

Performans: 169
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 05 Temmuz 2008, 00:44:46 »

yeni belirlenen müfredattan soru gelir ; peki önceki mezunlar ne yapacak? o halde şöyle bir varsayımda bulunabilirim; müfredatta güncel konular devreye girebilir, enerji , Türkiye' nin enerji politikası, küreselleşme, coğrafi konum ve jeopolitik, Türkiye ve dünya ekonomisi adlı bir başlıkta toplayabilirim konuları.. o halde daha çok ucu açık sorular gelebilir. önceki mezunlar için ortada o kadar büyük bir sorun yok, sonuçta nüfus, coğrafi konum, gap gibi konuları önceden gördüler. Duruma bir de olumsuz tarafından değil olumlu tarafından bakalım, aslında konular güzel ve güncel. Yalnız soru hazırlamkakta biraz zorlancağız, ama bu sene gelen öss coğrafya sorularının bazıları seneye gelecek soru tiplerinin  habercisi diyebilirim.
atahan
Üye
**

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 05 Temmuz 2008, 12:09:30 »

HOCAM benim kanaatimce sos 1 de tüm müfredatın(10 11 12 ve 9.sınıf) genel coğrafya konularından ed-sos da sadece Türkiye ile ilgili tüm müfredat konularından,sos-2 de de tüm müfredatta hangi ülkelere değinilmişse onlardan sorulacak diye düşünüyorum ama bu tabiki sadece benim tahminim.Aceba bu konuda ÖSYM den herhangi bir açıklama istense olur mu yani ösym herhangi bir aydınlatmada bulunur mu?
HAKB
Uzman Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 05 Temmuz 2008, 20:58:09 »

ülkeler dersi kalktığı için sos 2 de ne sorulacak en sorunlu bu olacak
gunban
VIP Üye

Performans: 1535
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel günler göreceğiz; güneşli günler, .....

« Yanıtla #14 : 05 Temmuz 2008, 21:08:14 »

Sınavın içeriğinde hiçbir değişiklik olacağını zannetmiyorum.

Dört nala gelip uzak Asya\'dan
Akdeniz\'e bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket bizim........
Sayfa: [1] 2 3 4   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic