Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 12. sınıf sosyal sınıfı yardım edin  (Okunma Sayısı 4430 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
hunt82
Uzman Üye

Performans: 138
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 16 Eylül 2008, 15:10:39 »

sayın hocalarıma

ben bu sene ilk defa düz lisede derslere girmeye başladım. Daha öncesinde meslek lisesinde çalıştığım için coğrafya 11 ve coğrafya 12 derslerini ilk defa alıyorum.

Benim sorunum şudur.

12. sınıf sosyal sınıfında coğrafya dersi 4 saat ama ben bu 4 saati nasıl dolduracağımı bilemiyorum. yıllık plana uygun gitmeye çalışıyorum ama o haftaki konu en fazla 2 saatte bitiyor. Konular kitapta çok sade alınmış ve öğrencilerin doyuma ulaşmadığını düşünüyorum. elimden geldiğince etkinlikler ve değişik kaynaklardan yaptığım çalışmalarla dersi zenginleştirmeye çalışıyorum ama 4 saaati bir türlü dolduramıyorum ve kendimi yeterli görmüyorum. tabiki öğrencilerimin durumuda çok iyi değil şu zamana kadar yani 12. sınıfa gelinceye kadar hiç coğrafya öğretmenleri olmamış.

yani sizden istediğim yardım şudur sayın hocalarım 12 sınıf 4 saatlik coğrafya dersini yıllık plana uygun bir şekilde 4 saati dolu dolu nasıl geçirebilirim.

teşekkürler.
Tuz Gölü
Üye
**

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 16 Eylül 2008, 15:23:29 »

Hocam ,2 saatinde üniversite hazırlığa yönelik yaprak test çözdürebilirsin.
ilhan
Sürekli Üye

Performans: 177
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2008, 15:29:42 »

Keşke bizimde sizinki gibi sorunumuz olsa. Cözüm aslında cok basit. Etkinlik hazırla öğretmenim.

Yayanın atı çarık, gücü azıkdır.
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2008, 15:36:36 »

Hocam 4 saatin son saniyesine kadar ders işlemek zorunda değilsin.

Dersin 25-30dakikasında dersi işle.Sonra çocuklarla muhabbet et.Bu da lazım.

İllaki ders işleyeceğim diyorsan yaprak testler, not tutturma, konuyla ilgili okuma parçaları okutturma, güncel hayattan örnekler üzerinde tartışma yaptırma vb yapabilirsin.

Ama hocam kendini sıkma.Ders 20dakikada mı bitti.Çocuklar serbestsiniz. O kadar!!!

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
hunt82
Uzman Üye

Performans: 138
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 16 Eylül 2008, 15:49:12 »

galiba ilhan hocam beni biraz tembel buldu etkinlik hazırla diye öneride bulunde ben daha çok siz hocalarımın nasıl ders işlediğini merak etmiştim. galiba birşeyi belirtmeyi de unutmuşum okulda etkinlik olsun test olsun çoğaltıp örencilere verebileceğim bir fotokopi makinesi veya yazıcı yok. bilgisayar labaratuarını deneyim dedim ama bilgisayarlar eski ve yetersiz bir kez deneyim belgesel izleteyim görseller göstereyim dedim pek çok sorun yaşadık ve sağlıklı bir ders işleyemedik.

kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 16 Eylül 2008, 15:51:18 »

Şaşırdım!!!

"...tabiki öğrencilerimin durumuda çok iyi değil şu zamana kadar yani 12. sınıfa gelinceye kadar hiç coğrafya öğretmenleri olmamış..."

diyorsunuz ve

"...ama ben bu 4 saati nasıl dolduracağımı bilemiyorum..."

diyorsunuz.

Bu çocuklara anlatacak çok şeyiniz olmalı, eğer daha önce hiç coğrafya öğretmenleri olmadıysa...

Dünyayı güzellik kurtaracak...
suzan TUNALI
Üye
**

Performans: 13
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 16 Eylül 2008, 17:54:33 »

ben de kt hocama katılıyorum.madem bu çocukların hiç coğrafya öğretmenleri olmamış o zaman sizin hiç boş vaktinz olmaz hocam,diğer 3 seneyi ancak yetiştirirsiniz.ve bu öğrenciler 12 olduğuna göre öss ye girecekler,bi yandan konu anlatır,peşinden test çözersiniz hocam.biz de 12. sınıflarda her halükarda geçmiş konuları tekrar edip test çözüyoruz.

Hayata ne kadar olumlu bakarsanız, o kadar mutlusunuz demektir.
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 16 Eylül 2008, 18:04:46 »

özellikle 9. sınıf derslerinin tekrarını yapar, etkinlik yaptırır soru çözersiniz.

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
norfolk
Yeni Üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 16 Eylül 2008, 19:32:05 »

değerli meslektaşım...12. sınıf konuları gerçekten de 2 saatte biter. ben özel okulda çalışıyorum ve bana 5 saat verdiler. ben şöyle yapıyorum..2  saatinde öğrenciyi de derse katarak müfredati işliyorum. diğer 2 saatte de Öss çalışması yapıyorum. yani 9. sınfı konuları dershane formatinda anlatıp, test tekniği çalışması yapıyorum. cunku bu çocuklar hiç coğrafya görmemiş diyorsunuz. o zaman onlara en baştan coğrafyaya başlayarak ÖSS çalışması yaparsanız çok daha faydali olr. benim sizden 1 saatim fazla, o saatte de laptopla animasyon  veya sunu -slayt show izletmeyi düşünüyorum....
kısacasi bence 12. sınıf müfredatini 4 saate yaymaya çalışmayın, ÖsS'ye öncelik verin!başarılar
acar54
VIP Üye

Performans: 47
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 17 Eylül 2008, 05:22:47 »

sayın hocam öğrenciler öss ye gireceğine göre kendileri zaten test çözmek isteyeceklerdir.ben konuları hızlıca bitirip öğrencilere test çözebilirsiniz, diyorum.memnun oluyorlar.o sırada banada zorlandıkları soruları getiriyorlar.ders devam ediyor.ama sizin öğrencilerin öss derdi yoksa , test çözdürme işini siz halletmek zorundasınız.bizim öğrenciler anadolu lisesi fark buradan kaynaklanabilir....

nilocan
Yeni üye
*

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 19 Eylül 2008, 11:58:13 »

sayın hocam bende 12. sınıflara giriyorum aksine bendede konu bitmiyor öğrenciyi aktif hale getirdim konuyla ilgili bol araştırma yapıyorlar onları tartışıyoruz kalan zamanlarda herkese iyi çalışmalar
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic