Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 11. Sınıf Coğrafya Kitabı!  (Okunma Sayısı 25275 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
aligulersoy
VIP Üye

Performans: 46
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 26 Mayıs 2007, 00:19:24 »

Merhaba arkadaşlar! Mayıs 2007-2596 sayılı Tebliğler Dergisi'nde (sayfa 394) 11. sınıf kitap yazarları belirtilmiş. Söz konusu arkadaşlar, 9. ve 10. sınıf coğrafya ders kitaplarını yazanlardan (Abdullah PURAL, Ahmet AYDIN, Abdulcebbar GÜLTEPE, Sunay KILIÇARSLAN, Demet YILDIRIM, Sema ZEYTÇİOĞLU, Belgin TUROĞLU, Burhan GÜNCEGÖRÜ, H. Murat GÖRER) oluşmaktadır. Arkadaşlar benden duyurması. Umarım 11. sınıf kitabı, 9. ve 10. sınıf kitaplarına benzemez (!)
       Ege Üniversitesi Coğrafya Bölümü ile Türk Coğrafya Kurumu'nun işbirliği ile gerçekleştirilen çalıştayda Yrd. Doç. Dr. Servet KARABAĞ (Coğrafya Öğretim Programı Komisyon Başkanı), katılımcılardan gelen bir soru üzerine coğrafya ders kitap yazarlarının seçiminde kendilerine danışılmadığını, görüşlerinin önemsenmediğini belirtmişti. Yorum sizin!...
       Bu programda kitap çok ta önemli değil demeyin. Kitap hala bir çok arkadaşımızın eli ayağıdır. Bu nedenle bir ders kitabı bir çok uzmanın (ölçme-değerlendirme uzmanı, şekil-foto vs. için resim öğretmeni, dil-anlatım yönünden Türk Dili uzmanı, pedagoglar, öğretim programı uzmanı vs.) eşgüdümlü çalışmasıyla hazırlanmalıdır. Daha da önemlisi pratikte öğretmenlik geçmişi olan akademisyenler bu işin içerisinde bizzat olmalıdır. Herkese iyi çalışmalar!
Serkan ALTUNER
VIP Üye

Performans: 141
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 26 Mayıs 2007, 01:21:36 »

Bu sefer hata yapmamak için daha özenli davranacaklarına inanıyorum. İnşallah güzel bir kitap olur...
yamakseyit
Üye
**

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 26 Mayıs 2007, 07:36:52 »

Bu kişiler hangi kriterlere göre görevlendiriliyor? Bilen var mı?
SeNaN
VIP Üye

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 26 Mayıs 2007, 07:59:35 »

26 Aralık 2006

http://www.cografya.biz/forum/index.php?topic=1136.msg8503#msg8503

Coğrafya 9 ve Coğrafya 10 Komisyonlarında Görev Verilenlerden Seçilen Yeni Komisyon Çalışmalarına Başladı.
Sitemizdeki bu konulayla ilgili ankete katılanların 3'te 2'si eski komisyon üyelerinin yeni kitabı yazmamaları yönünde düşüncelerini ifade etmelerine rağmen ve eski kitaplardaki onca hata incelemeye alındı şeklindeki açıklamalar dururken aynı kişilere yeni komisyonda görev verilmesi yeni komisyona alınmayan eski üyeleri de şaşırttı.
Coğrafya 9 ve Coğrafya 10 komisyonda görev verilen fakat bu komisyonda görev verilemeyen üyelerin bile yeni komisyondan haberdar edilmemeleri işin bir başka boyutu.

Yeni Komisyonda Görev Verilen Öğretmenler;

Abdulcebbar GÜLTEPE,
Burhan GÜNCEGÖRÜ,
Ahmet AYDIN,
H. Murat GÖRER,
Abdullah PURAL,
Sunay KILIÇARSLAN,
Sema ZEYTÇİOĞLU,
Belgin TUROĞLU,
Demet YILDIRIM.

Mayıs 2007-2596 Sayılı Tebliğler dergisinde yayınlanmasıyla ilgili olarak sadece yorumsuz diyorum.

Çünkü sözkonusu komisyon çalışmalarına aralık ayı başında başlamıştı.

Coğrafya 11. Sınıf Kitabı İçin Komisyon Çalışmalarına Başladı.

Coğrafya 9 ve Coğrafya 10 kitap komisyonlarında görev alan öğretmenlerden seçilenler,  yeni bir komisyon olarak Coğrafya 11. sınıf kitabı için çalışmalarına başladı. Arkasından da 12. sınıf kitabının hazırlanmasına geçilecek.

TTKB kitapları incelemeye aldığını söylemesine rağmen bir önceki 9. sınıf ve 10. sınıf komisyonundan 9 kişiye yeni kitap için görev verilmesi dikkatlerin konuya yoğunlaşmasına sebep oldu.

Temennimiz bu çalışmada herkesin sorumluluğunun farkında olarak mümkün olduğu kadar az hata içeren ve müfredatı uygun bir şekilde yansıtan bir çalışmanın ortaya çıkmasıdır.

http://www.cografya.biz/forum/index.php?topic=1037.0

egemen
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 26 Mayıs 2007, 18:14:33 »

"Ege Üniversitesi Coğrafya Bölümü ile Türk Coğrafya Kurumu'nun işbirliği ile gerçekleştirilen çalıştayda Yrd. Doç. Dr. Servet KARABAĞ (Coğrafya Öğretim Programı Komisyon Başkanı), katılımcılardan gelen bir soru üzerine coğrafya ders kitap yazarlarının seçiminde kendilerine danışılmadığını, görüşlerinin önemsenmediğini belirtmişti".

Servet beye danışmanlık bile yaptırılmadı ki arkadaşlar, tamamen olayın dışında bırakıldı??? Birde kalkıp bunu mu soracaklardı?
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 27 Mayıs 2007, 17:22:30 »

İnşallah hepimizin kabulleneceği,hatalardan arınmış,tartımalı konuların olmadığı güzel bir kitap olur.

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
Jön_Türk
VIP Üye

Performans: 164
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 29 Haziran 2007, 17:57:36 »

Bilgilendirme için teşekkürler.Umarım bu sefer daha titiz bir çalışma olur.
necatieroglu
Uzman Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 29 Haziran 2007, 18:09:40 »

Daha titiz davranacaklarına inanıyorum inşallah:)

N.Eroğlu
serbest
Uzman Üye

Performans: 54
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 29 Haziran 2007, 18:24:02 »

bilgi için teşekkürler
nskcg
VIP Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 30 Haziran 2007, 06:59:45 »

inşallah bu sefer acele edip diğerleri gibi hatalarla dolu birkaynak çıkarmazlar çünkü öğrencinin gözündeki itibarımızda sarsılıyor

50. Yıl Tahran Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni/İstanbul
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 30 Haziran 2007, 10:39:03 »

Değişen bir şey olmazzzzzzzzzzzzz
VEYSEL ÇİFTÇİ
Uzman Üye

Performans: 121
Çevrimdışı Çevrimdışı

YAŞAM İÇİN COĞRAFYA

« Yanıtla #11 : 30 Haziran 2007, 21:31:12 »

inşallahhataları  10 sınıf kitabına  benzemez.ama 10sınıf   kitabı çok rahat anlaşılıyordu. ben coğrafyayı bu kitap sayesinde sevdim.(tabi ki mustafa hocamın payı kitaptan daha büyük çünkü bize coğrafyanın öcü değilde ders olduğunu anlattı.)

mehmetaliercan
Mehmet Ali ERCAN
Moderator

Performans: 1821
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #12 : 02 Temmuz 2007, 10:35:28 »

11. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı yayına hazır hale getirilip, baskıya gönderilmiş.

Balıkesir Merkez Bahçelievler Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni
fecaat
Uzman Üye

Performans: 88
Çevrimdışı Çevrimdışı

B.ŞAHİN

« Yanıtla #13 : 02 Temmuz 2007, 11:43:49 »

İnşaallah bu defa daha titiz bir çalışma yaparak güzel bir kitap ortaya çıkarmışlardır. Cografya9 ve 10 kitaplarına baktığımızda bir çok hata ile birlikte kullanılan şekil, fotoğraf ve haritaların neredeyse tamamına yakınının internetten aşırma olduğunu görüyoruz. eğer bu derslerde işlenen konuları internette özelliklede yabancı sitelerde araştırırssanız bu durumu yakından görürsünüz. bu kadar insan bir araya gelip bir komisyon oluşturuluyorsa bu komisyonun özgün şekil,tablo,harita v.b de oluşturması gerektiğini düşünüyorum.

Ilgaz Atatürk Ç.P.L
gamarcoba
VIP Üye

Performans: 179
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 06 Eylül 2007, 15:24:00 »

slm arkadaşım ben yeni üye oldum.coğrafya öğretmeniyim.bilgi verdiğiniz için teşekkürler.hiç zannetmiyorum ama umarım 11 sınıf kitabını dediğiniz gibi titizlikle hazırlarlar.bu arada ben de ege mezunuyum:)slm lar

Insanlar yasadikca ihtiyarladiklarini sanirlar, halbuki yasamadikca ihtiyarlarlar....
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic