Sayfa: [1] 2 3 4   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 10. Sınıflarla İlgili Son Haber  (Okunma Sayısı 18706 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
guledarbo
Sürekli Üye

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 18 Ekim 2010, 12:36:28 »

Merhaba Arkadaşlar,
  Şuan haberi olan var mı bilmiyorum ama Erzurum'da Anadolu liseleri Müdürlerinin bir toplantısı var. Benim müdürüm de şu an o toplantıda ve toplantıda seçmeli derslerle ilgili onlara şu açılklama yapılmış:
  Aynı öğretim programının okutulduğu 10. sınıf coğrafya dersinde 2+2=4 saatlik planma yapılacak ve ders saati 4 olarak alındığı için en az 3 yazılı yapılacak.Her dönem de yapılan yazılı ve sözlü değerlendirmeler hem zorunlu hem de seçmeli dersler için aynı değerlendirirlecek. Yani tek bir not olacak bu hem seç. hem zorunlul dersin notu olacakmış.Bu konu ile ilgili Ankara da çalışmalar tamamlanmış ve bir genelge ile kesinlikle bize duyurulacakmış.
 Ben  duyduklarımı aktardım. Ama müdürümün aktardığı kadarıyla Türkiye de bu konuda çok büyük karışıklıklar varmış. Bunu da en kısa sürede çözeceklermiş. Çözüm belki tartışılır ama en azından olayın netlik kazanması adına önemli bir çalışma olur kanaatindeyim. (Gerçi ilerki süreçte belki bambaşka bir haberle de karşılaşabiliriz.Ama bir şekilde de olsa bu konu çözülecek. Ben aynı şekilde uygulama yapıyordum ama bazı okullarda seçmeli ve zorunlu dersleri farklı farklı öğretmenlere bile vermişer.)
goldsand
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 18 Ekim 2010, 12:47:47 »

teşekkürler bu bilgi için, her kafadan bir ses çıkıyor
mehmetaliercan
Mehmet Ali ERCAN
Moderator

Performans: 1821
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #2 : 18 Ekim 2010, 13:00:44 »

Merhaba Arkadaşlar,
  Şuan haberi olan var mı bilmiyorum ama Erzurum'da Anadolu liseleri Müdürlerinin bir toplantısı var. Benim müdürüm de şu an o toplantıda ve toplantıda seçmeli derslerle ilgili onlara şu açılklama yapılmış:
  Aynı öğretim programının okutulduğu 10. sınıf coğrafya dersinde 2+2=4 saatlik planma yapılacak ve ders saati 4 olarak alındığı için en az 3 yazılı yapılacak.Her dönem de yapılan yazılı ve sözlü değerlendirmeler hem zorunlu hem de seçmeli dersler için aynı değerlendirirlecek. Yani tek bir not olacak bu hem seç. hem zorunlul dersin notu olacakmış.Bu konu ile ilgili Ankara da çalışmalar tamamlanmış ve bir genelge ile kesinlikle bize duyurulacakmış.
 Ben  duyduklarımı aktardım. Ama müdürümün aktardığı kadarıyla Türkiye de bu konuda çok büyük karışıklıklar varmış. Bunu da en kısa sürede çözeceklermiş. Çözüm belki tartışılır ama en azından olayın netlik kazanması adına önemli bir çalışma olur kanaatindeyim. (Gerçi ilerki süreçte belki bambaşka bir haberle de karşılaşabiliriz.Ama bir şekilde de olsa bu konu çözülecek. Ben aynı şekilde uygulama yapıyordum ama bazı okullarda seçmeli ve zorunlu dersleri farklı farklı öğretmenlere bile vermişer.)
Teşekkürler hocam. Mantıklı olan da buydu zaten. Ben de bütün planlamaları bu durum üzerine yapmıştım. Hatta seçmeli ve zorunluyu farklı öğretmenlere vermişlerdi okulumda. o da düzeltildi.

Balıkesir Merkez Bahçelievler Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni
eflatun
Üye
**

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 18 Ekim 2010, 13:56:22 »

Katsayı uygulamasını kaldırmak için yapılan bir çalışmanın doğurduğu karmaşa. Herkes birbirine sorarak bir çözüm bulmaya çalışıyor. 
Seçmeli ve zorunlu dersler farklı öğretmenlere verilebilir, çünkü ikisi de farklı dersler; notları, ders defterleri, yıllık planları farklı. Ancak uygulamada ki sıkıntılardan dolayı biz onları tek bir ders olarak ele almayı uygun bulduk, ne kadar doğru bir yaklaşımsa tabi.
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #4 : 18 Ekim 2010, 14:14:31 »

Ya böyle birşey olur mu hiç..bizxim bakanlık bürokratları ne zaman ders alacaklar.. öğrenci 3 sınavdan zayıf not aldı ve dersten kaldı, dolayısıyla 2 dersten sınıfta kalmış olacak.. mahkemeye gitti.. aldı eline seçmeli ders planını.. aldı eline sınav sorularını, ilişkiyi kurdu.. ne olacak dersiniz?

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
cheri
VIP Üye

Performans: 323
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 18 Ekim 2010, 15:18:10 »

Merhaba Arkadaşlar,
Teşekkürler hocam. Mantıklı olan da buydu zaten. Ben de bütün planlamaları bu durum üzerine yapmıştım. Hatta seçmeli ve zorunluyu farklı öğretmenlere vermişlerdi okulumda. o da düzeltildi.
Bunun neresi mantıklı anlamadım...Ortada iki farklı ders var.Birisi hayali olmak üzere!!İki farklı derse tek not..Olacak iş değil!Bakalım daha neler duyacağız....
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 18 Ekim 2010, 15:29:29 »

Katsayı uygulamasını kaldırmak için yapılan bir çalışmanın doğurduğu karmaşa. Herkes birbirine sorarak bir çözüm bulmaya çalışıyor. 
Seçmeli ve zorunlu dersler farklı öğretmenlere verilebilir, çünkü ikisi de farklı dersler; notları, ders defterleri, yıllık planları farklı. Ancak uygulamada ki sıkıntılardan dolayı biz onları tek bir ders olarak ele almayı uygun bulduk, ne kadar doğru bir yaklaşımsa tabi.

Açıklamalarda verilemez diyor ya hocam. Aynı öğretmen tarafından okutulması esastır diyor ya...

Dünyayı güzellik kurtaracak...
kt
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 18 Ekim 2010, 15:30:44 »

Ya böyle birşey olur mu hiç..bizxim bakanlık bürokratları ne zaman ders alacaklar.. öğrenci 3 sınavdan zayıf not aldı ve dersten kaldı, dolayısıyla 2 dersten sınıfta kalmış olacak.. mahkemeye gitti.. aldı eline seçmeli ders planını.. aldı eline sınav sorularını, ilişkiyi kurdu.. ne olacak dersiniz?

Haklısınız. Tek ders olarak değerlendirilmesi için çalışma yapılması gerekir.

albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #8 : 18 Ekim 2010, 15:38:42 »

Açıklamalarda verilemez diyor ya hocam. Aynı öğretmen tarafından okutulması esastır diyor ya...

Hocam bu durumu talim terbiyeye sordum. diyor ki, zaten yayınlanacak bir yazıyla bu iki ders tek ders olarak kabul edilecek, o yüzden daha sonra öğretmen değişimi olmaması için şimdiden aynı öğretmenin derse girmesi uygun olacaktır.

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
durumbugdayi
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 18 Ekim 2010, 15:54:11 »

aynı sorundan bende muzdaripim. sözle sınıfımın hem normal hem seçmeli dersi bende ancak tm de normal ders bendeyken seçmeli derse başka bir hoca giriyor. bu yüzden olay karışık bir halde. hadi seçmelisi bende olan sınıfa  saatlik yıllık plan oluşturuyorum ama 2 saat eçmelisi bende olan sınıfa nasıl bir uygulama yapacağım diye kara kara düşünüyorum. bu konuyla ilgili okul yönetiminden de bir açıklama gelmedi. biz diğer öğretenle yaptığımız konuşmada tek elden not tutturmaya karar vermiştik başka bir kitapta olmadığından.
karayel
VIP Üye

Performans: 507
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 18 Ekim 2010, 16:25:03 »

Sayın arkadaşlarım bence bir karara varılması uygun olmuş. En azından herkes ne yapması gerektiğini bilir.
andromeda
Sürekli Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 18 Ekim 2010, 16:36:40 »

Ben zaten öyle yapmayı düşünüyordum mantıklı olan o.kısa sürede açıklasınlarda bizde yazılılarımızı ona göre yapalım
z.net
VIP Üye

Performans: 20
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 18 Ekim 2010, 17:04:57 »

olayın çözüleceğine dair dedikodu bile bir ay sonra çıktı, çözümün kendisi ne zaman gelir Allah bilir Smiley
kt
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 18 Ekim 2010, 20:25:17 »

olayın çözüleceğine dair dedikodu bile bir ay sonra çıktı, çözümün kendisi ne zaman gelir Allah bilir Smiley

Allahtan ümit kesilmez. Cheesy

fatihakbaş
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 19 Ekim 2010, 05:59:00 »

Değerli arkadaşlar. 10 sınıf coğrafya dersi ve bizim durumumuzdaki diğer 4 ders için bakanlıkta bu ay sonuna kadar bir çalıştay düzenlenmesi planlanmaktadır. Bu çalıştayın sonuçları, Kasım ayı içinde açıklanabilir. Biz her halükarda 4 yazılı yaparak en kötü senaryoya hazırlıklı olmalıyız. Çünkü e okul da bu ders farklı iki ders gibi gösterilmektedir. dönem sonunda not girişi yapılırken elimizde en az 4 yazılı notu olsun diyorum Başarılar.

Sayfa: [1] 2 3 4   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic