Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 10. sınıf seçmeli coğrafya sınavları  (Okunma Sayısı 11184 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
haticesargin
Sürekli Üye

Performans: 16
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 30 Eylül 2010, 15:39:51 »

arkadaşlar 10. sınıflarda 2saat zorunlu 2 saat seçmeli coğrafya dersi için 4 saatli plan ve 3 sınav belirlemiştik ancak bazı arkadaşlarla bu konuda anlaşmazlık çıktı. Bu derslerin ayrı ayrı dersler olduğu bu nedenle planların ayrı olacağı ve ayrı ayrı 2 şer(toplamda 4 sınav ) sınav yapılması gerektiği söyleniyor yani aynı hafta içinde 1 seçmeli için birde zorunlu için 2 ayrı sınav yapılmalı denildi sizin uygulamanız ne yönde olacak??

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir........
iremcik06
Yeni üye
*

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 30 Eylül 2010, 17:45:50 »

hocam ben de aynı şekilde düşündüğüm için kararsız kaldım. hala planı teslim etmedim. madem iki farklı plan olacak diyenler var seçmeli için bir örnek plan verirlerse sevinirim.
shcek_y
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 30 Eylül 2010, 18:02:19 »

bende de aynı sorun var. ben aynı ders kitabndan 4 saatlik ders işliyorum. ne yapim başka kitap yokkkk
erten
VIP Üye

Performans: 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 30 Eylül 2010, 19:13:52 »

Değerli meslektaşlar; 4saatlik 10.sınıf müfredatına göre yıllık planı yapın 3 yazılı 1veya2 sözlü verin.
Bunun dışında ne yaparsak dayanağı yok.Böyle olunca seçmeli Coğrafyanın olduğu sınflarda 4 saatlik
planlar,seçmeli coğrafyanın olmadığı sınıflarda 2saatlik planı uygulayın,Okul İdaresi olmaz Diyemez,Şöyle yap diyeceği bir şey yok.
Tasdelenİ.
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özel İdare Anadolu Lisesi Şahinbey/GAZİANTEP

« Yanıtla #4 : 30 Eylül 2010, 19:18:40 »

erten hocama katılıyorum.Yoksa bu işin içinden çıkılamayacak gibi...Herkeste aynı telaş var ama kimse tam bi şey bilmiyor.Coğrafya Öğretim programı seminerine katıldım.O seminerde de arkadaşlar bu konulara hiç girmediler....Yani eski sisteme devam.3 yazılı 2 sözlü 2 ders için...ama e-okul da bu dersler birlikte mi olur yoksa ayrı ayrı mı olur onu zamana bırakmak lazım...
azem70
VIP Üye

Performans: 41
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 30 Eylül 2010, 20:09:26 »

20.07.2010 TARİH VE 76 SAYILI KURUL KARARI İLE UYGULAMAYA KONULAN ORTAÖĞRETİM KURUMLARI HAFTALIK DERS DAĞILIM ÇİZELGELERİNDE TARİH, COĞRAFYA, DİL VE ANLATIM, TÜRK EDEBİYATI, MATEMATİK, FİZİK, KİMYA,  BİYOLOJİ VE YABANCI DİL DERSLERİNİN PROGRAMLARININ FARKLI DERS SAATLERİNE GÖRE İŞLENİŞİNE İLİŞKİN AÇIKLAMALAR:
Tarih
    9 ve 10. sınıf Tarih Dersi Öğretim Programları haftada 2 saat esas alınarak hazırlanmıştır.  10. sınıf tarih dersi, haftalık ders çizelgesinde belirtildiği gibi ek olarak 2 saat seçmeli alındığında artan ders saati programların kazanımlarından herhangi bir eksiltme veya arttırma yapılmadan programın öngördüğü tarihsel düşünme becerilerini işe koşacak, aktif öğrenme yöntem ve tekniklerini kullanarak zümre öğretmenler kararıyla ders işlenişini gerçekleştirilecektir.

Coğrafya
14.07.2005 tarih ve 198 sayılı Kurul kararı ile kabul edilen Coğrafya Dersi Öğretim Programında 10, 11 ve 12. sınıf programları haftada dört saat derse göre düzenlenmiştir. Ayrıca iki saatlik seçmeli ve zorunlu coğrafya dersi öğretim programına ait kazanımlar da öğretim programında yayınlanmıştır.
10. sınıfta sadece 2 saat zorunlu coğrafya dersinde 14.07.2005 tarihinde yayınlanan Coğrafya Dersi Öğretim Programında belirlenen kazanımlar verilecektir. Aynı sınıfta haftada 2 saat zorunlu 2 saat seçmeli olmak üzere 4 saat alınması durumunda 14.07.2005 tarihinde yayınlanan Coğrafya Dersi Öğretim Programında belirlenen kazanımların tamamı verilecektir.

Anlaşıldığı gibi 2005 yılından bu yana yapılan planlar uygulanacak.
cpl
VIP Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 30 Eylül 2010, 21:25:32 »

Arkadaşlar bana tarihcilerde de aynı sorun var biz olayı müfettişle de tartıştık 2+2 tek plan ama açıklama yapılana kadar 2 sınav sorumlı 2 sınav seçmeli coğrafyadan yapacağız.
dağ çileği
Üye
**

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 01 Ekim 2010, 12:19:47 »

yazılı sınav notlarını e-okul sistemine girererken seçmeli ve zorunlu diye ayrı ayrı mı gireceğiz yoksa farklı dersler olarakmı gireceğiz ? bilgisi olan arkadaşım varmı?
olcay3507
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 06 Ekim 2010, 07:51:24 »

arkadaşlar, ben 2+2 ortak ve seçmeli coğrafya için önceki yılların 4 saatlik tm ve sosyal sınıflarının planına 4 yazılı koydum...zümre kararlarında 1. ve 3. yazılıların seçmeli 2. ve 4. yazılıların ortak coğrafya dersinin notu olacağını belirttim...isteyen arkadaşıma planı gönderebilirim...
costa_55
Uzman Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 06 Ekim 2010, 08:04:50 »

Biz zümremle seçmeli coğrafya için ayrı  y. plan yaptık,kazanımları farklı.Birde seçmeli coğr.planına normal 10.sınıf kazanımlarından önemli gördüklerimizi ekledik,böylece seçmeli 10.sınıf y.planı oluştu.sınavlarını da ayrı ayrı yapacağız çünküğ ayrı dersler.Modül de de notlar  için ayrı ayrı ders olarak açılacağı için...
ziyakarabay
VIP Üye

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 06 Ekim 2010, 12:48:13 »

Olcay hocam bizde de aynı sorun mevcut üstelik  4 saatlik planın uygulanıp tek öğretmen görevlendilmesi gerekirken farklı öğretmenlerin verilmiş olmasıda bir başka tartışma konusu .işin içinden çıkabilen arkadaşlar bizleri aydınlatırlarsa iyi olur.şimdiden teşekkürler..
ergül
VIP Üye

Performans: 37
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 09 Ekim 2010, 19:51:00 »

Biz zümremle seçmeli coğrafya için ayrı  y. plan yaptık,kazanımları farklı.Birde seçmeli coğr.planına normal 10.sınıf kazanımlarından önemli gördüklerimizi ekledik,böylece seçmeli 10.sınıf y.planı oluştu.sınavlarını da ayrı ayrı yapacağız çünküğ ayrı dersler.Modül de de notlar  için ayrı ayrı ders olarak açılacağı için...
   sayın hocam geçen yıl hangi planı uyguladıysak aynısını bu yılda uyguluyoruz.Siz bazı kazanımları neye göre önemli buluyorsunuz.Bir sınıf düzeyinde bir kazanımı sadece bir kere verebilirsiniz.hem zorunluda hemde seçmelide kazanım tekrarı yapamazsınız...
ahmet_korkmaz52
Sürekli Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 09 Ekim 2010, 20:23:34 »

sene başı zümremiz de e-okulda her iki ders için 2 şer sınav puanı isteyeceğini hesap ederek.yaptığımız 4 saatlik plana 4 tane sınav koyduk.1.sınav(zorunlu 1) 2. sınav (seçmeli 1) 3.sınav (zorunlu 2) 4.sınav (seçmeli 2) şeklindede yıllık planda belirttik.Eğer  e-okul da 3 not şeklinde not girişi olursa sınavlardan birinin puanını sözlü notu şeklinde işleyeceğimizi de  zümrede belirttik.Bakanlı bu konuyu tam olarak aydınlatana kadar da bu şekilde uygulanacağını kararlaştırdık.Bakanlıktan daha net bir bilgi geldiğinde de ara bir zümre yaparak yeniden düzenleme yapacağımızı zümreye  ekledik...
CRY
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 11 Ekim 2010, 10:55:39 »

Çok vefakar, cefakar coğrafyacı arkadaşlar, 10 sınıftaki çözümleriniz çok iyi. Büyük bir sıkıntı olmazsa Ekim sonuna kadar bu sorun çözülecek gibi.
uludoruk
Yeni üye
*

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 11 Ekim 2010, 14:15:45 »

http://www.4shared.com/document/0SPXk58m/10snf_semeli_corafya_yllk_plan.html
http://www.4shared.com/document/qdHl9AJP/10_snf_zorunlu_corafya_yllk_pl.html
 plan isteyen arkadaşlar için tekrar ekledim..
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic