Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: yamaçparaşütü-ekoturizm  (Okunma Sayısı 3937 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Pinus
VIP Üye

Performans: 169
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 26 Kasım 2007, 12:52:12 »

daha önce "göç" olgusuna ilişkin kısa film ve göç gazetesini paylaşıma sunmuş idim. Bu seferde ekoturizm ile ilgili başka bir kısa film. Uzun bir müddet Fethiye - ölüdeniz de çalıştım ( turizm) o dönem bir arkadaşımdan yamaçparaşütü - uçuş görüntülerini videoya almasını istemiştim. Şimdi ise bu görüntülerden derlediğim turizm dersine yönelik çalışmamı paylaşıma sunuyorum. Daha önce bu çalışmalarımı paylaşıma sunacağım hiç aklıma gelmezdi, bir iki arkadaşıma göndermiştim. Şimdi ise belli karelere ismimi de ekleyip bazı düzeltmelerden sonra sizlerle paylaşmak istedim. Bu arada beni bu çalışmaya yönelten ve destekleyen arkadaşım " Meral Özenç" e sonsuz sevgilerimi de belirtmek isterim. Çalışmada hala ufak tefek hatalar olabilir.
Bu videoyu izlerken ölüdeniz in tadına doyum olmaz görüntülerine de tanık olacaksınız. Her ne kadar belde de bugün yapılaşma çalışmaları hız kazanmış ve küçük bir ingiliz köyü haline ( ?) gelmeye başlasa da benim için hala çok önemli bir yer.
http://www.dosya.cc/ekoturizm-rukiyeadanal__0001.wmv.html

Köygöçüren
Uzman Üye

Performans: 70
Çevrimdışı Çevrimdışı

Bezgin gezgin

« Yanıtla #1 : 26 Kasım 2007, 15:12:30 »

Teşekkürler bunlar da benden.2007 Kayseri Ali dağı yamaç paraşütü şampiyonası

mustafaali
VIP Üye

Performans: 32
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 26 Kasım 2007, 16:50:18 »

Çok güzel ve farklı görüntüler.Cesaret isteyen bir iş.Ayrıca lagün gölü ile ilgili olarak da kullanılabilir.Teşekkürler hocam.
Pinus
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 26 Kasım 2007, 16:55:16 »

hocam Kayseri' de de yapıldığını bilmiyordum. fotoğrafları inceledim, İzmir' in betonları arasından bu güzel görüntülere bakmak gerçekten de insanın içini açıyor.Bu gidişle İzmir' den kaçıcam, asıl memleketim Isparta' ya dönücem. Şehir insanı çok yoruyor!!!

Bezgin gezginden izlenimler
http://cografyavegezinotlari.blogspot.com
Alıntı sahibi: Köygöçüren
[/quote
Teşekkürler bunlar da benden.2007 Kayseri Ali dağı yamaç paraşütü şampiyonası
atikali
VIP Üye

Performans: 20
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 26 Kasım 2007, 16:58:45 »

paylaşım için teşekkürler
Köygöçüren
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bezgin gezgin

« Yanıtla #5 : 26 Kasım 2007, 17:08:11 »

2004 ve 2007 yıllarında Kayseri de yapıldı.Son şampiyonanın fotolarını birkaç gün içinde imzamdaki siteme yükleyeceğim.Belki bir ara bakarsınız.Kayseride sosyal faaliyetler fazla olmadığı için bu tür etkinlikleri kaçırmıyoruz.Aslında merak da duyuyorum ama 34 yaşından sonra pek gözüm kesmiyor. Grin

Köygöçüren
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bezgin gezgin

« Yanıtla #6 : 26 Kasım 2007, 17:22:01 »

Pinus hocam fotoğrafları sizin için yükledim.Buradan bakabilirsiniz.
http://cografyavegezinotlari.blogspot.com/

Pinus
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 26 Kasım 2007, 17:32:40 »

2004 ve 2007 yıllarında Kayseri de yapıldı.Son şampiyonanın fotolarını birkaç gün içinde imzamdaki siteme yükleyeceğim.Belki bir ara bakarsınız.Kayseride sosyal faaliyetler fazla olmadığı için bu tür etkinlikleri kaçırmıyoruz.Aslında merak da duyuyorum ama 34 yaşından sonra pek gözüm kesmiyor. Grin

öğretmenim sizin duyan da çok yaşlısınız falan zanneder; örnek alarak "Andrea" yı ele alalım, ben oradayken Hollandalı yamaç paraşütçü grubun başkanı; 64 yaşındaydı, ve bir iki kez de 5 yaşındaki torunu ile birlikte uçmuştu. Bu sporda yaş problem değil ama birazcık para problem; uçuş takımı ve yukarıda bazı araç-gereçlere ihtiyaç duyucaksınz; bunlar biraz tuzlu; ama ölüdeniz paraşütçülerin merkezidir ve orada eğitim de alabilirsiniz.Bu gruplar sezon boyunca3-4 kez gelir giderler.Fethiye' de sezon geç kapanır. İnsanlar bir yandan denize girer, tarihi yerleri gezer( kayaköy ve Fethiye içindeki anıt mezarlar; Amintas..), Kelebekler vadisine( deniz yoluile ulaşım ), Faralya köyüne gider, likya yolundan istenirse Antalya' ya kadar tracking yaparsınız, isterseniz ölüdeniz milli parkının hemen yanı başındaki TUDAV vakfının çalışmalarına izler ve gönüllü katılabilirsiniz; Saklıkent milli parkını da unutmamak gerek.İşte paraşütçüler günde 6-8 kez hava şartları uygunsa Babadağı' na çıkarken aileleri tüm bu olanaklardan faydalanır.Aaa, bu arada illa uçmak isterseniz, orada bir çok acenta var, bir paraşütçü eşliğinde uçabiliyorsunuz, eskiden pahalıydı şimdi daha ucuz.Bu şekillde uzun yıllardan beri geçimini sağlayan paraşütçüler çok. Festival düzenlendiğinde dünyanın her milletinden insanı görmek mümkün Ölüdeniz de. Sağlıklı uçuş problem değil ama yine de zaman zaman otel çatılarına inenler oluyor. Oraya gidenlere tavsiyem mutlaka uçun, (ama sabah erken saatte uçacaksanız pilotunuzun bir gece önceden alkol almamasına dikkat edin.( işin şakası)  Wink
Köygöçüren
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bezgin gezgin

« Yanıtla #8 : 26 Kasım 2007, 18:20:29 »

Sağolun hocam.Tam da merak ettiğim konular hakkında bilgi verdiğiniz için.Kayseride henüz bu tür imkanlar fazla gelişmedi ama uçmaya gelenler Ali dağının uçuş için çok uygun olduğunu söylüyorlar.Birgün yolum Fethiyeye düşerse
inşallah uçma imkanımız olur.

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic