Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: vıtamin yayınları  (Okunma Sayısı 7978 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Ümit Gedik
Uzman Üye

Performans: 74
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 25 Ekim 2007, 19:22:41 »

merhaba arakadaslar sanırım vitamin yayınlarının ınteraktif ders cdlerı hakkında bılgınız vardır.Kullnıcı arkadaslar bu cdlerın uygulama avantajarı ve sınırlılıkları hakkında görüşlerini bıldırırlerse sevınırım.Eğer fıkırlerınızı Ö.S.S uygularımına yatkınlığına göre degelendırırsenız sevınırım.
Benım kişsel kanaatim görsel açıdan tatmin edıcı olmasına rağmen içeriğin  zenginliğiı bakımından zayıf kaldığıdır
emre72
VIP Üye

Performans: 71
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 04 Kasım 2007, 16:55:14 »

yıllar önce aldım fakat içerik olarak yetersiz buldum
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #2 : 04 Kasım 2007, 17:00:57 »

Hocam bende aldım fakat üzerinde değişiklik falan yapma şansınız yok olduğu gibi kulanmak zorundasınız. Bence burada arkadaşların paylaşımı açtığı dosyalar çok daha iyi ben kullanamadım.

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 04 Kasım 2007, 17:28:53 »

O tarz ders anlatımları miadını doldurdu sanırım(-çünkü kullanımı sınırlı, öğretmen üzerine ekleme çıkarma yapabileceği çalışmaları tercih ediyor-) şimdi aynı işi yapanlar coğrafya,edebiyat vs.bütün derslerde ilgili sitelerden apardıklarını derleyip satıyorlar.Özellikle internet bağlantısı olmayan arkadaşlarada cazip geliyor.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
zeybek43
Uzman Üye

Performans: 34
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 04 Kasım 2007, 17:50:11 »

bende kullandım bu cdleri ancak kurulumda bazı sıkıntılar oluyor..sp2 güncellemesi falan gerekiyor.hatta şu an çalıştığım okulda kuramadım bu cdleri o nedenle sitemizden arkadaşların paylaşımlarından yararlanıyorum..ancak bu cd ler bence güzel hazırlanmış ama eksikleri yok değil...ama bazı arkadaşlar acımasızca eleştimişler..açıkçası öğrencilerim ve ben bu cdlerden çok memnunduk öğrencilerimin çok hoşuna gidiyordu..video lar öss soruları..her konu sonunda çıkmış öss soruları verilyor..bnce çok faydalı cdler..hatta bazı arkadaşlar bu cd lrin görüntülerini nasılsa kopyalayıp bazı sunumlarda kullanıyorlar..onlarıda gördük yani bilen biri varsa bende bunları kopyalamak isterim çünkü direk cd den kulanamadığım için bari slayt haline getirip kullanalım değilmi....
fuzuli
Genel Moderator

Performans: 1266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 04 Kasım 2007, 19:31:12 »

Arkadaşlar bende de bu cdlerden var ancak çalışmıyorlar ne zaman çalıştırmaya kalksam orjinal cd yerleştirin yazısı çıkyor bu konuda bilgi sahibi olan  arkadaşlar yardımcı olurlarsa müteşekkir olurum

Bazıları dünya sadece kendi etrafında dönüyor zanneder...
canarp
VIP Üye

Performans: 56
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 04 Kasım 2007, 19:54:25 »

fuzuli hocam onların çalışması için www.vitaminciler.com sitesinden sp2 güncellemesini indirmeniz gerekiyor.Bu cdler bende de var müfredat değişmiş olsa da belli konularda lisede yardımcı olabilir.Ancak eski 3 yıllık müfredat olduğu için Öss'de özellikle ilk konularda 1.bölüm için kullanılabilir.

Ahmet Şişman Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi Coğrafya Öğretmeni
MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Site Yöneticisi

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« Yanıtla #7 : 04 Kasım 2007, 19:56:21 »

Arkadaşlar bende de bu cdlerden var ancak çalışmıyorlar ne zaman çalıştırmaya kalksam orjinal cd yerleştirin yazısı çıkyor bu konuda bilgi sahibi olan  arkadaşlar yardımcı olurlarsa müteşekkir olurum
sevgili öğretmenim bu cd ler kopyalamaya karşı özel bir şifreleme yöntemi ile korunuyor. Yani bu cd leri kopyaladığınızda kopya cdler çalışmaz.

Yaş kırk dört yolun yarısı +9
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
fuzuli
Genel Moderator

Performans: 1266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 04 Kasım 2007, 20:01:31 »

İceman hocam cdler orjinal ve kodları bile var ancak 2-3 yıl önce almıştım belki de çok yıprandı o nedenle açılmıyor ancak kurulumu yapamadım hala

Bazıları dünya sadece kendi etrafında dönüyor zanneder...
bbektas
Uzman Üye

Performans: 29
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 04 Kasım 2007, 20:47:35 »

Evet ben de yıllar önce almıştım.O zamanlar kullandım.Gerçekten faydalı oldu.Fakat sizlerin de bilirttiğiniz gibi müdahale edilemeyen cd ler bunlar.Üstelik okulda bazen açmada problem yaşadığım oldu.sonra orjinal cd ler olmsına rağmen orjinal cd istedi.Sitemize üye olduğumdan beri kullanmıyorum.Coğrafya biz cdlerimiz var.Dvd arşivini de temin ettim.Daha gerek duymuyorum vitamin cd lerine.

madi06
Uzman Üye

Performans: 62
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 05 Kasım 2007, 10:58:14 »

görsellik açısından iyi bilgi açısından yetersizdiler.özellikle kurulum en çok sıkıntı yaşanılan kısım,sp2 güncelleme yapmak gerekiyor..bu yıl okulda kullanayım dedim ,güncellemeyide yaptım ama bir türlü çalıştıramadım...problemli...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic