Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Güneydoğu'dan Petrol Fışkırıyor  (Okunma Sayısı 2442 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
gunban
VIP Üye

Performans: 1535
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel günler göreceğiz; güneşli günler, .....

« : 09 Ocak 2008, 15:00:55 »

Güneydoğu'dan Petrol Fışkırıyor    
TPAO tarafından Batman bölgesinde sondaj yapılan 40 kuyudan 32'sinde petrol bulundu.

Batman bölgesinde geçen yıl 7 milyon varil ham petrol üretilirken, TPAO tarafından bölgede sondaj yapılan 40 kuyudan 32'sinde petrol bulundu.

TPAO Batman Bölge Müdür Vekili Erdal Coşkun, yaptığı açıklamada, geçen yıl 40 kuyuda sondaj çalışması gerçekleştirdiklerini ve sondaj çalışması sonucunda 32 kuyuda petrol bulunarak üretime alındığını söyledi.
Geçen yıl 40 kuyuda toplam 69 bin metrelik sondaj çalışması yaptıklarını ifade eden Coşkun, şöyle dedi:

''Geçen yıl (bölgede) 7 milyon varil petrol üretilerek ülke ekonomisine kazandırıldı. Bu yıl petrol arama konusunda hedefimiz 40 kuyuda 71 bin metre sondaj çalışması yapmak. En son olarak Diyarbakır'da Güney Kırtepe-2 sahasında petrol bulundu. Sondaj çalışmaları halen bu sahamızda sürmekte. Batman ve bağlı sahalarda üretimi artırmaya yönelik yüzey tesislerini güçlendirmek için çalışmalar yapıldı. Batı Raman sahasında AP-2'de yeni bir tesis kuruyoruz. Bunun temeli yakın zamanda genel müdürümüzün katılımıyla atılacak.''

ANKA

Dört nala gelip uzak Asya\'dan
Akdeniz\'e bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket bizim........
zozcan
VIP Üye

Performans: 266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 09 Ocak 2008, 16:11:16 »

Yıllardır hep söyler dururuz; dört bir tarafımızdaki komşularımızda var olan petrolün Türkiye topraklarında olmaması mümkün değil diye... Zaman bizi haklı çıkaracak demekki. Madem 32 kuyuda petrol fışkırıyor, darısı bundan sonraki kuyulara olsun diyelim....

Coğrafya, bütün bilimlerin bileşkesidir.
ahmetselim
VIP Üye

Performans: 143
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özcan KULAKSIZ Üsküdar Mithatpaşa M.T.A.L

« Yanıtla #2 : 09 Ocak 2008, 16:40:44 »

inşallah bütün kuyular ağzına kadar dolu olur bu durumda ekonomimizde biraz düzelir

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. “Yürüyeceğim” de, bas ve yürü!"
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 09 Ocak 2008, 16:57:18 »

Petrol üzerinden geçinen devlet ekonomimiz 32 değil 132 petrol yatağı bulunsa verginin vergisini bindirdiği bu vergi tuzağından vazgeçeceğini hiç zannetmiyorum.Biliyorsunuz  petrol ve iletişimin dünyada en pahalısını biz kullanıyoruz.Türkiyede çıkan petrol de artık birilerinin canını mı sıkar -hazır işler tıkırında yürüyüp giderken- yoksa gerçekten eknomimize katkı mı sağlar-ki inşallah öyle olur- ,zaman gösterecek.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
zozcan
VIP Üye

Performans: 266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 09 Ocak 2008, 17:00:09 »

ardan99 öğretmenim, tek çıksın da dışa bağımlı bir ülke olmaktan kurtulalım öncelikle... Biliyorsunuz ki ithalat giderlerimizin büyük bir kısmı enerji alanında....

Coğrafya, bütün bilimlerin bileşkesidir.
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 09 Ocak 2008, 17:16:10 »

Kesinlikle Hocam katılıyorum ama bunun halka yansıması üzerine serzenişte bulundum ben.Maliye bakanımızın Telefonda vergi indirimi önerisine koltuğunda geriye yaslanarak ''Yooo ben vergimi alırım arkadaş '' gibi gazetelerede yansıyan çıkışını hatırlarsak,ha petrolümüzde olsa yine vatandaşın cebine yansıyan bir şey olmaz mı kaygısı benimkisi.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic