Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkiye'nin Yerşekilleri Ve Özellikleri (tablo)  (Okunma Sayısı 6899 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
keops1998
VIP Üye

Performans: 39
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 10 Şubat 2008, 01:10:45 »

arkadaşlar bana yarın lazım olacak bu konu özetini sizinle paylaşmak istedim
her ne kadar saat epey geç olsada umarım faydalı olur
kpss ye hazırlanan ya da kpss dersine girenlerde kullanabilir bence...
eksiklerim varsa affola...

link:  http://www.4shared.com/file/37362250/c7fcd4b6/TRKYE_NN_YEREKLLER_VE_OLUUMU__tablo_.html?dirPwdVerified=274ec895

KEOPS
sabahgüneşi
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2008, 01:13:52 »

paylaşım her zaman değerlidir öğretmenim ama gecenin bu saatinde olunca sanki daha bir değer kazanıyor,teşekkürler
breave01
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2008, 09:59:54 »

Sayın "keops1998" öğretmenim, paylaşımınızı indirdim okudum. Ancak bir açıklamanız bana tuhaf geldl. Endemik bitkinin açıklamasını aşağıdaki gibi yapmışsınız, acaba sizce de bi yanlışlık var mı?
"Endemik Bitki: Ancak sıcak iklimlerde yetişen ama ülkemizde Torosların güneye bakan sıcak yamaçlarında yetişme ortamı bulabilen bitkiler. "
Saygılarımla...
zozcan
VIP Üye

Performans: 266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 10 Şubat 2008, 10:20:58 »

Sevgili keops1988 öğretmenim, paylaşımınız için teşekkürler. Taykut öğretmenimin belirttiği gibi Türkiye'de endemik bitkiler konusunda sanırım bir yanlış bilgi söz konusu.

Endemik, alanları belirli bir ülke veya bölgeye ait, yerel, ender ve çok ender bulunan türler. Latince endemos (indigenous) kelimesinden gelir ve “yerli” anlamında kullanılır.

Endemik alan; bir ada, bir yarımada veya bir dağ olabileceği gibi birkaç metrekarelik alanlar da olabilir.

Sevgilerimle...

Coğrafya, bütün bilimlerin bileşkesidir.
:::.ERHAN.:::
Uzman Üye

Performans: 50
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 10 Şubat 2008, 10:37:25 »

Hocam teşekkür ederiz elinize sağlık..

Ne kadar zengin olsan, ancak yiyebileceğin kadar yersin.Denize testiyi daldırsan alabileceği kadar su alır,gerisi kalır.Mevlana
keops1998
VIP Üye

Performans: 39
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 10 Şubat 2008, 12:04:47 »

Sayın "keops1998" öğretmenim, paylaşımınızı indirdim okudum. Ancak bir açıklamanız bana tuhaf geldl. Endemik bitkinin açıklamasını aşağıdaki gibi yapmışsınız, acaba sizce de bi yanlışlık var mı?
"Endemik Bitki: Ancak sıcak iklimlerde yetişen ama ülkemizde Torosların güneye bakan sıcak yamaçlarında yetişme ortamı bulabilen bitkiler. "
Saygılarımla...
evet hocam haklısınız kusura bakmayın bu özeti gecenin üçünde hazırladım
tabiki bu beni haklı çıkarmaz bu arada endemik bitkiyle ilgili meral avcı'ya ait ayrıntılı çalışmaya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

link:  http://www.4shared.com/file/37395008/a853d3c7/13-02.html?dirPwdVerified=274ec895

KEOPS
MİMARSİNAN
VIP Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 15 Kasım 2009, 10:34:45 »

Teşekkürler hacam. Elinize sağlık. Hülya Öğretmen
MİDİCE
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 25 Ocak 2010, 20:00:22 »

İyi akşamlar,
Ben bir kpss öğrencisi aynı zamanda da özel bir kolejde ingilizce öğretmeni olarak bu siteye takılıyorum.Bana epirojenez ve orojenez arasındaki farkı anlatabilir misiniz?
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 25 Ocak 2010, 20:09:06 »

İyi akşamlar,
Ben bir kpss öğrencisi aynı zamanda da özel bir kolejde ingilizce öğretmeni olarak bu siteye takılıyorum.Bana epirojenez ve orojenez arasındaki farkı anlatabilir misiniz?
konuyu incelemenizi tavsiye ederim.
http://www.cografya.biz/forum/empty-t5193.0.html
 ayrıca forum içerisinde aradığınız konu ile ilgili birçok bilgi bulabilirsiniz. yapmanız gerekn arama çubuğu bölümüne aradığınız konunun başlığını yazmak. 

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic