Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: tez çalışması  (Okunma Sayısı 2365 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
M. Köstem
Üye
**

Performans: 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 21 Ocak 2011, 18:41:08 »

Değerli Hocalarım Fizikçi bir  arkadaşmın tez çalışması için yardımlarıızı bekliyorum. Bafa veya köyceğiz gölünde tortulanmalarla ilgili bir çalışma hangi göl daha uygun olur hangisinde tortulanma koşulları daha uygundur? yardımlarınız için teşekkür ederim şimdiden...
kor_tv
VIP Üye

Performans: 108
Çevrimdışı Çevrimdışı

Koray KOR

Site
« Yanıtla #1 : 22 Ocak 2011, 11:43:15 »

Bu sorunun net bir cevabı MTA raporlarında saklıdır muhakkak. Bunun için eğer mümkünse MTA ile görüşüp görüş almalı ya da internet sitesinden rapor arşivine bakılmalı. Bildiğim kadarıyla Bafa gölünde turba aramaları yapılmıştı ama emin değilim (Büyük Menderes dolayısıyla sediment durumunun ilginç olacağını düşünüyorum çünkü jeolojik geçmişinden dolayı büyük bir olasılıkla anakayaya yakın serilerde denizel fasiyes özelliği gösterir, ayrıca kama şeklinde dizilimlere de rastlanabilir.) Birde DSİ'nin o göllerde ve yakın çevrelerinde sondaj çalışması yapmış olması muhtemel. DSİ'inden de sondaj raporu talebinde bulunmazı tavsiye ederim. Tortulanma ve sediment durumuyla ilgili DİRİK ve KETİN makaleleri araştırmacımıza muhakkak yol gösterecektir. Bir şehir coğrafyacısı olarak bunları söyleyebilirim arkadaşım. Başarılar diliyorum...

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmez isen, ya nice okumaktır. (Yunus Emre)
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic