Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: tez çalışması için destek  (Okunma Sayısı 3032 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ruzgargulu
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 19 Mayıs 2009, 19:23:08 »

Merhabalar..

Uzun zamandır siteye giremiyordum. İstanbul Unv. Tezsiz yüksek lisans öğrencisiyim. Doğal Kaynaklar ve çevre başlıklı proje ödevi için yardımcı olabilecek bir öğretmen arkadaşım var mıdır acaba? Destekleriniz için şimdiden teşekkürler
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 19 Mayıs 2009, 20:58:11 »

Prof. Dr. Emrullah Güney hocamızın mesajını vereyim. Bazı kaynaklar var. Belki işinize yarar.

Değerli meslekdaşlarım,

Lise ders kitaplarının birçok konuyu yeterince veremediği konusunda çok sayıda şikayet alıyorum.
Eski mezunlarımız, günümüzdeki meslekdaşlarımız bizden kaynak, yardımcı ders kitapları  istiyorlar.
Elbet, elden geldiğince yardımcı olmağa çalışıyoruz.

İlköğretim okullarında ve liselerde görevli  kimi meslekdaşlarımızın üniversitelere geçme isteklerini takdirle karşılıyoruz.
Ancak, kabul etmek gerekir ki, bazı özel durumlar dışında, pek geniş bir bilgi birikimine sahip
olanlar bu yarışlarda başarılı olabilmektedirler. 10 üniversitede Coğrafya Bölümü, 20 Üniversitede de
Coğrafya Eğitimi Anabilim Dalı - Öğretmenliği bulunmaktadır ve her yıl yüzlerce genç buralardan mezun olmaktadır.
Demek istediğimiz, üniversite elemanı olmak için sabırla, bilinçle çalışmak, çok sayıda kitap okumak gerekmektedir.

Dicle Üniversitesi Coğrafya Anabilim Başkanlığında var olan, dağıtımı yapılan kitaplar şunlardır:

- Jeomorfoloji. 20 TL
- Jeomorfoloji Uygulaması. 5 TL
- Jeomorfoloji Sözlüğü.5 TL
- Türkiye Hidrografyası.10 TL
- Toprak, Bitki Coğrafyası, Ekoloji Terimleri Sözlüğü.10 TL
- Bitki Coğrafyası.5 TL
- Antik Çağ Türkiye Tarihi Coğrafya Bölgeleri.5 TL
- Antik Çağ Türkiye Kentleri.10 TL
- Çevre Sorunları Coğrafyası.10 TL
- Genel Ortam Kirlenmesi.10 TL
-Türkiye'de Çevre Sorunları.5 TL

- Komşu Ülkeler Coğrafyası.10 TL

Bunlar, özel yayınevlerinde basılmış kitaplardır.
Amacımız ticaret değil; eğitsel-kültürel yapıyı güçlendirmektir.
Elbet, bir bedeli de var bu yayınların.
Meslekdaşlarım, istedikleri kitabı bildirebilirler.
Kitap ederleri yüksek değildir. Yayınevlerinin belirlediği fiyatlardan %20 daha azdır.
Toplam bedelleri, verilecek banka hesabına kolayca yatırılabilir.

Değerli coğrafya, sosyal bilgiler, sınıf öğretmeni arkadaşlarımıza kitap göndermekten mutluluk duyacağız.

Selamlarımı, sevgilerimi iletiyorum.
Görüşmek umuduyla...

--
Prof Dr Emrullah Güney
TC Dicle Üniversitesi,
ZG Eğitim Fakültesi
Sosyal Alanlar EğitimiBölümü,
Coğrafya Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı,
21280-Kampus, Diyarbakır
0.412.248 80 01-89 22
0.505.562 54 68

Dünyayı güzellik kurtaracak...
ayşegülo
Yeni üye
*

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 18 Haziran 2010, 16:06:26 »

ii günler seyhan barajının çevresel etkileri adlı tez konusu için yardım edecek birilerini arıyorum acil lütfen yardım edin şimdiden teşekkürler
nazmi21
VIP Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #3 : 18 Haziran 2010, 20:57:02 »

2000 yılı Dicle Üniversitesi mezunuyum.4 yıl Emrullah hocamızın öğrencisiydim.Ondan çok şey öğrendim ve öğrendik.Önceki hafta bile derste kendisini andım öğrencilerime insanlığı konusunda.Amekika kıtasında İspanyolların Portekizlilerin nasıl İnkalayı Mayaları yok ettiğinden o kadar güzel anlatırdıki...İrtibata geçerseniz mutlaka yardım eder.Eğer yüz yüze görüşme şansınız olursa da dikkat etmeniz gereken noktaları söyleleyim.
Yüksek lisans yapan birinden mutlaka istediği özellikler var ve size bakış açısı buna göredir.Atlas Dergisi Bilim Teknik gibi dergieri takip etmenizi ister.Heleki derseniz hocam ekonomik her ay alamıyoruz. O zaman direkt soracağı soru  "EE evlat sigara içiyormusun" heleki evet dersen yandın.Günde 5 TL sigaraya paran var ama ayda 1 dergiye paran yok ha.İşte o zaman yandınız...Birçok kez dersinden 100 aldım.Kendisine buradan emekleri için çok çok teşekkür ederim. Bu forumu ara ara takip ettiğini biliyorum...

Ataol Behramoğlu'nun Dediği gibi,Zulmün Önünde dimdik tut onurunu
Emeğin önünde eğil kızım,
Bende sizin emeğinizin önünde eğiliyorum dostum saygılar...
----------------------------
Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Ekmek neden herkesin ekmeği değildir?
Acı niye herkesin acısı değildir?
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic