Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: yöntem geliştirme grubunu kınıyorum  (Okunma Sayısı 11014 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
kensaygi75
Üye
**

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 27 Ekim 2009, 21:11:24 »

Sitemizde verilen linki kullanarak yöntem geliştirme grubundan kitap talebinde bulundum. Bir arkadaş beni aradı ve konuşmamız sonucunda dershanede çalışan arkadaşlara kitap göndermediklerini belirtti. Bende bunu anlayışla karşılayarak kendilerinden ücretini ödemek koşuluyla kitap talebinde bulundum. Sitemizde reklamı olan ve pek çok arkadaş tarafından kullanılan 9. ve 10. sıınıf kitaplarını ücretini ödemeyi teklif ettiğim halde dershanede çalıştığım için göndermeyeceklerini belirttiler. Yöntem geliştirme grubunun bu anlamsız tutumunu kınıyorum ve  bu kitapları neden bir dershane öğretmenine ücretini ödemeyi teklif ettiğim halde satmak istemedikleri konusunda bir açıklama bekliyorum.
sibel032
Uzman Üye

Performans: 35
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 31 Ekim 2009, 00:13:00 »

enteresan gerçekten. mantıklı bir sebebi olabileceğini düşünüyorum.

Hayatta en büyük zenginlik sevimli bir evlat, sevgi dolu bir eş. Elhamdülillah...
andromeda
Sürekli Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 31 Ekim 2009, 10:07:46 »

hocam aynı şekilde ben de esen yayınlarını kınıyorum. onlar da dersanede çalışan öğretmenlere ücretsiz kitap göndeiyoruz diye reklem yapıyorlar.
yayın evleri milli eğitim ve dersane öğretmenleri olarak ayırım yapıyor site yöneticilerimiz böyle ayırımcılık yapan yayın evlerinin reklamını yapmasın lütfen
ante78
Uzman Üye

Performans: 52
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 31 Ekim 2009, 11:14:37 »

gerçekten çok şaşırdım parasını verdiğiniz halde göndermemeleri ilginç.acaba fotokopi çekip çoğaltıp dershane yayını olarak kullanmanızdan mı çekiniliyor?
bu konuda dershanelerin dosyası kabarık.başka da birşey şu anda  aklıma gelmiyor.
kensaygi75
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 01 Kasım 2009, 21:23:36 »

öğretmenim parasını ödeyip sonrada çoğaltma gibi bir amacımız olamaz .hem bu şekilde daha pahalıya gelir 100 civarında lise 1 öğrencimiz var. haftada 1 saat coğrafya veriyoruz.  1 saatlik program ile okula paralel gitmek biraz zor. amacım bu kitap ile daha hızlı ilerlemekti.
brezenski
Uzman Üye

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 04 Kasım 2009, 17:12:40 »

bende kınıyorum sözlerinde durmadıkları için hemde öğretmen ayrımcılığına karşıyım
aaydın
Uzman Üye

Performans: 34
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #6 : 04 Kasım 2009, 18:27:45 »

Bence tepkinizi bu şekilde alenen değil de özel görüşme ile dile getirebilirsiniz. Belki de yanlış anlaşılmadan kaynaklanan bir durumdan dolayı yayını kötülemeniz uygun değil diye düşünüyorum.
seyhoglu
VIP Üye

Performans: 71
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 04 Kasım 2009, 18:32:56 »

Öğrencilerim için belirli sayıda kitap istedim 2 gün içerisinde gönderdiler.Ayrıca ücretini de öğrencilerden topladıktan sonra posta çeki ile gönderdik.Hiç bir sorun olmadı.
nurselkaya
Deneyimli Üye

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 04 Kasım 2009, 19:18:35 »

aynı şekilde ücreti posta çeki ile ödedik ve 2 günde elimize ulaştı 2 yıldır öğrencilerime kullandırıyorum hiçbir sorun yaşamadık
yusufdukkel
Uzman Üye

Performans: 85
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 05 Kasım 2009, 23:31:00 »

Aynı ürünü ben de yerel bir firma aracılığıyla temin ettim.Örnek talebinde de bulunuştum ama hala birşey çıkmadı.Öğrencilerimizin yararına olacağını düşündüğüm için sipariş verdim.Yayınevi göndermese de ürünü temin eden firma çalışanları fazlasıyla örnek bıraktılar.İnşallah durum olumsuz bir tavırdan kaynaklanmıyordur. Çünkü piyasada ürün çeşidi çok.Seçenek de çok... 

İskenderun Demirçelik Anadolu Lİsesi
sabahat
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 07 Kasım 2009, 12:46:24 »

bende kınıyorum ama benimki farklı iki kere istek formunu doldurdum ikisinde de göndermediler üstelik ben miili eğitimde öğretmenim
denizyıldız
Üye
**

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 07 Kasım 2009, 14:02:48 »

bende iki kere istek formu doldurdum demek ki bana göndermeme sebepleri de aynı. Ben hem onları hem de dershanede öğretmenlik yapan arkadaşları öğretmen olarak saymayanları, çocukların elinde kendilerine zor gelen soruları verip git dershanedeki öğretmenine sor o hiç yapamaz diyen öğretmenleri  KINIYORUM.
turgutözgün
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 07 Kasım 2009, 14:25:05 »

Coğrafyacı arkadaşlar,
Öncelikle kitap gönderilmediği için bir kurumu kınamanın ve yermenin yerinde olmadığını söylemek gerekiyor. İster gönderirler ister göndermezler.Ortada ticari bir emtia olduğu için bu arkadaşların tercihidir.

Materyaller hiç tartışılmadığı gibi içeriklerine dair de bişey söylenmiyor. Dolayısıyla da ne olduğunu bilmiyoruz. İki yıl önce Savaş beyi bende aramama rağmen banada kitap göndermeyeceklerini bildirdiler. Daha sonra başka bir arkadaştan edindim.

Adındaki büyük iddaya rağmen bu materyallerin tartışılması gerektiğini düşünüyorum.
I. Geliştirilen yöntem nedir?
II. Boşluk doldurma bir yenilik veya etkinlik midir?
III. Boşluk doldurma düşündürür mü? Ya da etkinlik ile alıştırma aynı şey midir?
IV. Anlaşıldığı kadarıyla üç yıldır aynı defter basılmaktadır. Eğer yöntem geliştiriliyorsa her yıl yeni bir takım yöntem buluşları ile karlılaşlması gerekmez mi?
V. Yeni müfredat programı ile ezberletme (yazdırma-yazdırma sonra tekrar yazdırma) metodu örtüşmekte midir?
VI. Defterin doldurulması uzun süreçte öğrenciyi sıkmaz mı? Dolu defterlerin yollanması hem öğretmeni hem de öğrenciyi tembelliğe itmez mi?
VII. Son olarak eğitimcileri dersaneci -MEBci diye ayırmak doğrumudur?

"Yöntem Geliştirm Grubu" ama geliştirilen yöntem nedir? Coğrafya öğretiminde hangi ufuk açılmıştır ciddi bir tartışma konusudur. Ortada açılmış hiç bir ufuk geliştirilmiş hiç bir yöntem yoktur. Buna rağmen isim ve ürünün lansmanı mükemmel bu bakımdan bir pazarlama şaheseri addetmek yanlış olmaz. Ürünün piyasada bulunamaması onun kıymetini büyük ölçüde artırmış ve merak uyandırmıştır. Ama uyandırılan merakın içi doldurulmuşmudur. Bunu kullanan arkadaşlara sormak lazım gelmektedir.

Gene dikkat çeken nokta ürünlerin bandrolsüz satılmasıdır. Arka sayfada banrol takılması zorunlu değildir gibi ilginç bir not var ki bu durumda başlı başına bir muaammdır. İlgili maddede MEb kitapları ve sayfa sayısı az olan bazı materyallerin bandrolsüz satılabileceği belirtilmişken ders defterlerinde de aynı ibarenin olması Yöntem Geliştiren grubun vergi ödemeden faturasız satış yaptığını göstermektedir.

İlgili arkadaşlara çalışmalarında başarılar dilerim. Bu yazı bir provakasyon amacıyla yazılmadığı gibi ilk mesaj olması da bir tesadüfün ürünüdür. Kaldı ki yukarı da arkadaşların kişiliğine veya ürünlerine bir hakaret veya taciz söz konsu değildir. Bilginize.
kensaygi75
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 07 Kasım 2009, 17:32:54 »

bu konuyu açarken özellikle belirttiğim nokta ücretini ödemeyi teklif ettiğim halde kitap gönderilmemesidir. ücretsiz kitap göndermedikleri için eleştirmek uygun değildir. 
bu arada turgut arkadaşımız eleştirisi farklı bir yöndedir.  kitabın bir örneğini incelemediğim için  birşey söyleyemem ama eleştiriler dikkate değer.. bir de aaydın arkadaşımız burası coğrafya öğretmenlerinin yayınlar hakkında görüşlerini, önerilerini rahatça paylaşabilecekleri bir ortamdır. eleştirilerimizi açıkça paylaşamazsak  yanlışlarımızı düzeltmek mümkün olmaz diye düşünüyorum.kurallar çerçevesinde eleştirmekten ve eleştirilmekten rahatsız olmayalım lütfen
maksu
Üye
**

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 07 Kasım 2009, 19:00:25 »

hocam aynı şekilde ben de esen yayınlarını kınıyorum. onlar da dersanede çalışan öğretmenlere ücretsiz kitap göndeiyoruz diye reklem yapıyorlar.
yayın evleri milli eğitim ve dersane öğretmenleri olarak ayırım yapıyor site yöneticilerimiz böyle ayırımcılık yapan yayın evlerinin reklamını yapmasın lütfen

Hocam ben faks çektim esen yayınları örnek kitabı meb bünyesinde olmama rağmen bana gönderdi.Ancak yöntem geliştirme grubundan iki yıldır talep ettiğim örnek kitaba ulaşmadım.İşin ilginci olduğum Anadolu şehrinde bunu temin edeceğim yerel bir firma da yok.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic